obrechye.ru

Како да се привлече МиГ-21

Понекогаш авијацијата е сакана од луѓе кои немаат никаква врска со летање или со копнено ракување со оваа прекрасна техника. Оваа љубов се јавува во рана адолесценција, па дури и во детството. Тоа е момче или девојче гледа лагер, стои на пистата, затегнати чека за полетување, а потоа и татнежот интензивира, сребро машина двоумење малку, и ќе почнат да се движат од место, на почетокот полека, а потоа побрзо и побрзо. И сега тоа е во воздухот, брзаат во сино летно небо полиња носот и се крие непотребно додека шасијата. Па дури и повеќе интересно да се биде внатре, се разбира, во близина на прозорецот, гледајќи во оддалечуваат земјата, ленти патишта, плоштади и полиња кутија куќи ...

И раката ќе стигне за молив. Но како да се привлече авион, ако никаде на друго место не студирал? Ништо, за испитувачки ум, недостатокот на уметничко образование не е пречка. Секое, дури и најкомплицираното, се состои од последователни операции, од кои секоја е прилично едноставна.

Еве неколку совети како да се подготви авион во фази. Првото нешто што треба да направите е да се повлече линија по која ќе се изгради целокупната силуета на трупот и трупот. На пример, може да го земете познатиот суперсоничен борец МиГ-21, еден од масовните пресретнувачи на советското производство. Тој признава: управувачот, конусната обоеност на радарот и триаголното крило не дозволуваат да ги збунат неговите контури со кој било друг крилест автомобил.како да се привлече авион

Значи, имаме аксијална линија, најдобро е да се направи со владетел. Следната фаза е сликата на лакот. За оние кои не знаат како да привлечат авион и за прв пат се ангажираат во овој случај, ќе биде интересно да се знае дека силуетата на трупот е формирана со мазни линии, условени од аеродинамичните карактеристики. Ова е тајната на убавината на авијациската опрема.

Носачот на МиГ-21 е влез за воздух, го добива потребното за работа авионски мотор кислород, кој обезбедува согорување на керозин во турбина. Во конусот што излегува од него, се поставува радар, неговата цел е да го бара непријателот и да се ориентира на теренот.како да се подготви авион во фази

Поблиску до опашката, трупот на авионот се стеснува. За да разберете како правилно да нацртате авион, треба да знаете дека го туркате напред реактивен млаз, излегувајќи од млазницата. Патем, исто така може да биде прикажано во форма на неколку линии од позади, ова ќе го направи целиот состав брз.

Особено неопходно е да се запре на еппенажот и келот на опашката, тие во МиГа се многу убави. Силуетите на овие елементи на дизајнот можат да се гледаат на многу фотографии. Гледајќи ги, станува јасно како да се привлече авион како вистинскиот.како да се привлече воен авион

Има мали детали - суспендиран резервоар за гориво, сензор за притисок на носот, застаклување на кабината. Тука исто така ќе ви помогнат и фото и видео материјали. Крилјата на страничниот изглед се претставени со линии паралелни на аксијалниот.

Како да се привлече воен авион и да не се вооружува? Тоа е невозможно. На надворешните прицврстувачи под крило има два проектили со воздух-воздух, тие се претставени едноставно: како два издолжени правоаголници со острење пред и триаголни крила.како да се привлече авион

Тоа е подготвено МиГ-21 - чувар на мирното небо на нашата татковина. Останува да се запамети да се подготви на опашката црвена ѕвезда, амблемот на воената авијација на СССР и Руската Федерација.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се привлече носот со едноставен молив?Како да се привлече носот со едноставен молив?
Како да се привлече резервоарот: чекор-по-чекор инструкции за почетнициКако да се привлече резервоарот: чекор-по-чекор инструкции за почетници
Како да се привлече носот со молив?Како да се привлече носот со молив?
Посета на "Школата за чудовишта", или Како да се привлече "Monster High"Посета на "Школата за чудовишта", или Како да се привлече "Monster High"
Како да се привлече убава мечка?Како да се привлече убава мечка?
Како да се привлече прекрасен авион?Како да се привлече прекрасен авион?
Лекција за цртање. Како да се привлече краваЛекција за цртање. Како да се привлече крава
Како да се привлече хеликоптер: чекор-по-чекор инструкцијаКако да се привлече хеликоптер: чекор-по-чекор инструкција
Како да се привлече снегулка убаво?Како да се привлече снегулка убаво?
Како да се привлече момче брзо и убаво?Како да се привлече момче брзо и убаво?
» » Како да се привлече МиГ-21