obrechye.ru

Најдобри мелодрами за тинејџерите

Секоја возрасна личност се сеќава на својата адолесценција. Искуствата, сложените односи со родителите, првата љубов не останува без внимание на режисерите и авторите на уметничките дела. И ние ќе разговараме за најдобрите и незаборавни филмови за тинејџерите во оваа статија.

"Побрзај да ја сакаш" (САД, 2002)

Нашата љубов, како ветерот, не може да го види, но се чувствувате ...

Еден од најдобрите американски мелодрами за тинејџерите, снимен на роман на Николас Спаркс. Главните улоги во филмот се одиграа Менди Мур и Шејн Вест.

Ландон Картер и неговите пријатели доаѓаат со забава: се фрламе во водата од кулата за да стигнеме до нив во тимот. Како резултат на тоа, нивниот соученик речиси умира, Ландон успева да го спаси, но тој не успева да избега од полицијата. Како резултат на тоа, на Картер му се дадени серија казни: тој мора да игра во продукција во училишниот театар, да ги исчисти просториите и да практикува туторство во пониските одделенија.

Додека ги решава своите казни, Лендон посветува внимание на Џејми, ќерка на свештеник, која постојано оди во иста блуза. Еден млад човек му се обраќа на девојката за помош и таа се согласува, но наместо тоа, побара од него да не се вљуби. Ландон арогантно се согласува.

Како резултат на тоа, Џејми и Ландон се лудо вљубени еден во друг и многу среќни, додека младичот не научи дека неговата Џејми е болна со леукемија.

Ова е најдобрата мелодрама за тинејџерската љубов, која прерасна во големо чувство дека ниту времето ниту смртта не можат да го контролираат.

C пеши за љубов "class =" if uuid-2293058 "src =" http://obrechye.ru/misc/i/gallery/61221/2293058.jpg "/>

"Самрак" (САД, 2008-2012)

Ако можеш да живееш засекогаш - зошто живееш?

Седумнаесетгодишната Бела Свон се преселува кај нејзиниот татко во мал и малсолечки град Фолкс. Во новото училиште, девојката посветува внимание на семејството Кален, кое се држи настрана од другите ученици, па дури и однадвор се разликува од нив. Но, еден од Каленс, Едвард, го привлекува вниманието на Бела. По некое време девојчето дознава дека Едвард и целото негово семејство се вампири.

Наскоро, меѓу Бела и Едвард, вистинското чувство се расипува.

Приказната за љубовта на просечната ученичка и вампир беше напишана од Стефани Мајер. Првите три книги беа прикажани.

"Самрак" е мелодрама за љубовта кон тинејџерите. На филмската адаптација присуствуваа многу познати актери, но главните улоги ги играа Кристен Стјуарт и Роберт Паттинсон.

Самрак сага

"Ако останам" (САД, 2014)

Да живее за љубов

Филмот е мелодрама за тинејџер Мију, екранизирана верзија на романот на Гале Форман, напишана во 2009 година. Мија е млада, талентирана, во љубов и полна со надежи за светла иднина. Но, во нејзината судбина има остар пресврт: девојчето се впушта во ужасна несреќа, поради што нејзините роднини умираат, а таа самата е во кома. Пред нејзината душа постои тежок избор: да умрете и да се поврзете со вашето семејство, или да останете на теренот и да бидете сираче.

Главната улога во филмот ја играше Клои Грејс Морец.

Ако останам

"Таа е маж" (САД, Канада, 2006)

Секој има свој скелет во плакарот ...

Филмот "Таа е маж" од серија мелодрама за тинејџери и училиште. Ученичка Виола игра фудбал подобро од многу момчиња. Затоа, кога фудбалскиот дел за девојчиња ќе се затвори, таа мора да оди на очајнички чин: да стане човек за да влезе во машкиот тим. Девојката се менува во маж и е претставена од Себастијан. Се разбира, не е лесно. Една девојка на сликата на еден човек се вљубува во цимер, а нејзината најдобра пријателка се вљубува во имиџот на Себастијан. Како резултат на тоа, излезе прекрасен филм за љубовта, спортот, тинејџерските проблеми.

Главната улога во лесната комедија мелодрама ја игра Аманда Бинес.

Таа е маж

"Виновни за ѕвездите" (САД, 2014)

Приказна која освоила милиони женски срца

Друга мелодрама за тинејџери кои го освоиле целиот свет. Филмот е заснован на романот на Џон Грин. Ова е приказна за двајца тинејџери Хазел и Гас. Момците, се чини, не се разликуваат од обичните ученици. Тие разговараат, се дружат, разговараат за филмови и книги и се вљубуваат без љубов. И сè ќе биде добро ако ... Ако девојчето не е болно од рак.

Оваа приказна не може да предизвика солзи, но тоа нѐ тера да размислиме за потребата да го цениме животот, да го цениме секој момент и да го сакам! Дури и ако нема уште многу време. И ликовите ги следат овие совети, успеваат да си ги дадат незаборавните моменти.

Главните улоги во филмот ги играа Шејлин Вудли и Енсел Елгорт.

Виновни се за ѕвездите

"Никогаш не сонувавте" (СССР, 1980)

Средношколци Катја и Роми се заљубуваат едни со други. И оваа љубов е навистина силна. Мајката на Катија и таткото на Римјан во младоста поврзани со лесни чувства, поради тоа, мајката на Роман ја мрази Катја и нејзината мајка. Мајката на Роман е категорично против неговиот однос со Катја и на секој начин се обидува да ги раздели. Прво, таа го зема момчето во друго училиште, а потоа го испраќа во Ленинград под изговор за грижа за болна баба.

Сите писма, повици и други обиди на младите да стапат во контакт ги блокираат нивните роднини. Но, ова не е пречка за вистински, искрени чувства.

Филмот е базиран на делото на Галина Шчербакова "Никогаш не сонував", главните улоги во филмот Татјана Аксјута и Никита Михајловски.

Вие дури и не сонувавте

"Од 13 до 30" (САД, 2004)

Секоја жена има малку тајна и навистина е неверојатно

13-годишната Џена сонува да се приклучи на група нејзини популарни соученици и да се сретне со најкул дечко во училиште. За да го исполни својот сон, девојката ја поканува најпопуларната девојка во училиштето на Луси "Том-Том" и нејзиниот тим за нејзиниот роденден. Најдобар пријател на Џена, Мет, ѝ кажува дека ова е лоша идеја.

На нејзиниот роденден, Џена гледа гламурозно списание и ѝ вели на својата мајка колку е одлично да има триесет години. Мет му ја дава куклена куќа на Џена со магичен полен. За време на прославата на роденденот на "Том-Том" навредливо се шегуваше над Џена. Таа се заклучува во плакарот и прави желба да стане триесетгодишна, а магичниот полен од куќата на кукли ја исполнува оваа желба.

Од 13 до 30

Улоги: Џенифер Гарнер и Марк Руффало. Ова е мелодрама за тинејџери кои сонуваа да станат возрасни. Но, возрасниот живот не беше толку атрактивен како во сликите на списанието.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Актер Ландон Либуарон: биографија, филмови, личен животАктер Ландон Либуарон: биографија, филмови, личен живот
`Џон Картер`: актери и улоги`Џон Картер`: актери и улоги
Филмот "Побрзај да го сакаш". Актери и улогиФилмот "Побрзај да го сакаш". Актери и улоги
Актер Шек Вест: биографија, личен живот. Најдобри филмови и ТВ емисииАктер Шек Вест: биографија, личен живот. Најдобри филмови и ТВ емисии
Најдобрите американски мелодрами на 20 векНајдобрите американски мелодрами на 20 век
Листа на најдобрите руски мелодрами - вистински подарок за сензуални дамиЛиста на најдобрите руски мелодрами - вистински подарок за сензуални дами
Зошто вреди да се гледа американската комедија за тинејџерите?Зошто вреди да се гледа американската комедија за тинејџерите?
Индиската мелодрама е духот на ИндијаИндиската мелодрама е духот на Индија
Листа на најдобрите мелодрами - филмови за љубовтаЛиста на најдобрите мелодрами - филмови за љубовта
Добро мелодрами. Листа на филмовиДобро мелодрами. Листа на филмови
» » Најдобри мелодрами за тинејџерите