obrechye.ru

Како да се забавувате себеси и пријателите

Во моменти на тага и тага, или едноставно од досада, многу едноставно не знаат како да се забавуваат. Во сегашната доба на информатичката технологија, најверојатно, ќе сакате да го "одврзете" компјутерот. И не за ништо - постојат многу начини да се ослободите од здодевност.

 1. Напишете писмо во блиска иднина (и ако сакате, тогаш во следниот век - на вашите потомци). По некое време ќе биде интересно да се прочита.
 2. Напишете песна и изберете музика за неа. Развијте ги вашите таленти!
 3. Можете да се сетите на младите, така да се каже, и "сече" во конзолата - "Segu", "Dandy" или "Sonka". Не е многу тешко да ги поврзете на нови телевизори, само адаптерите се потребни. И многу конзоли "Sony Play Station" веќе имаат USB-излез.
 4. Како да се забавувате? Научете да зборувате со "јавноста" и да слушате сами. Вклучете го фотоапаратот и разговарајте како да сте славна личност или да го споделите своето искуство. Верувај ми, можеш да научиш нешто ново. Говорејќи, лицето повеќе објективно ја гледа оваа или онаа ситуација.
 5. Можеби ова не е токму забава, но фактот дека на крајот ќе се најдеш задоволен е сигурно! Спиј, бидејќи обично ова не е доволно!
 6. Мрежата е полна со различни панорами, а "патувањето" по нив е многу возбудливо! Можете да размислите Млечниот пат, Земјата, Марс и други планети. И, исто така, можете да "талкаат" околу Москва, Санкт Петербург и други градови. Ова е фасцинантен поглед!

И така, јасно е дека можете да најдете многу забава на компјутерот. Дури и земајќи ги во предвид таквите вообичаени задоволства како филмови, сериски публикации, играчки, радио, итн. Но, како да се ослободите од здодевност меѓу пријателите? Што да направите кога паузата е продолжена? Како да се забавувате себеси и гостите?

 1. Различни игри. Безвременски и сакана "Крокодил" (е дека партијата мора да покаже скриените збор, и други играчи - неговата претпоставка), "налепница" (секој играч пишува сосед на налепница познато име, по што учесниците ги залепени на челото, суштината да се разбере на кој сте) и "мафија" (игра со карти дека нема потреба од воведување).
 2. Ако сте блиски пријатели, можете да сонувате и да излезете со вашиот сопствен жаргон. Вид на глупости што може да се размислува за сите заедно, ќе бидете изненадени и, конечно, весели!
 3. Како да се забавувате себеси и гостите? Имајте забава. Тематските празници се многу популарни сега. И подготовката за нив е задоволство: треба да размислите сè, да создадете придружба, да ја промените облеката, во зависност од предметот.како да се забавуваш
 4. Ако времето е во ред, можете да одите на прошетка. Ова е одлична забава на свеж воздух. Можете да ги гледате луѓето, природата (и тоа е толку убаво, вие само треба да го погледнете тоа), во зајдисонце или во зори.
 5. Спортски игри. Одлично забавно за јасно време. Одбојка, пинг-понг ... Организирајте натпревари!отколку да се забавуваш
 6. Што да се забавуваш себеси и пријателите? Оди на пикник. Земете twister, бадминтон, и да се опуштите! Се разбира, не заборавајте за храната. Само мислата за шаш-шамаб може да ја разбуди желбата да оди во природа!отколку да се забавуваш
 7. Наместете ја сесијата за фотографии. Тука, исто така, може да излезе со одредена тема. Забавата е загарантирана!

Сега, во прашањето како да се забавувате, станавте повеќе просветлен и сигурно нема да ве натера вас или вашите пријатели и пријатели да се досадуваат!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Префиксот `Данди`. Како да се поврзете со телевизорот?Префиксот `Данди`. Како да се поврзете со телевизорот?
Како да се прикријат пријатели? Неколку советиКако да се прикријат пријатели? Неколку совети
Како да поврзете PS3 со телевизор: неколку советиКако да поврзете PS3 со телевизор: неколку совети
Што се префикси и што се тиеШто се префикси и што се тие
Модерни конзоли за дигитална телевизијаМодерни конзоли за дигитална телевизија
Како да напишете писмо до пријател: приближна структураКако да напишете писмо до пријател: приближна структура
Што да правиме кога нема што да правиме. Да се ​​ослободиме од здодевностШто да правиме кога нема што да правиме. Да се ​​ослободиме од здодевност
55 Начини да се забавувате на компјутер, или што да направите кога ви е здодевно?55 Начини да се забавувате на компјутер, или што да направите кога ви е здодевно?
Како да додадете песна на `VK`. Преземање музика во Мои снимки и преземање на неа…Како да додадете песна на `VK`. Преземање музика во Мои снимки и преземање на неа…
Како да изгори игра на PS2 на хард дискот: инструкцијатаКако да изгори игра на PS2 на хард дискот: инструкцијата
» » Како да се забавувате себеси и пријателите