obrechye.ru

За да изгледате убаво, треба да набљудувате пет правила

Секоја жена може да изгледа одлично без оглед на возраста. Ова не значи дека треба да се направи за тоа многу напор, и од утро до вечер да ја посетите козметички салони, салони за масажа, здравствени клубови, имаат личен стилист, шминкерот, итн Не е неопходно да се изгледа совршено, да се трошат лудите пари на еден милионер. Највообичаената девојка и жената со најскромни примања може да изгледаат добро ако ги следи едноставните правила, но секој ден.

Кожа

Првото правило е нега на кожата. Се бара дневно чистење, навлажнувачки и негување. Треба да се грижи не само на кожата на лицето, туку целото тело! Буквално по почетокот на пубертетот, девојката треба да почне да се грижи за нејзината кожа. Тоа е показател за женското здравје. Затоа, ние мора да се запамети дека козметиката за нега на кожата, на која жените имаат толку многу надежи, само го поддржува. козметика за нега на кожаДобра козметика помага да се сокријат или малку да се корегираат недостатоците: сини кругови, торби под очите, брчките, пигментни точки, акни. Но, ако една жена не го следи нејзиното здравје, исхрана, не пие доволно вода, тогаш нема шминка да не и `помогне. Спротивно на тоа, ако жената нема лоши навики, јадат многу свежо овошје и зеленчук, се доволно спиење, редовно одржување на личната хигиена, не заборавајте еднаш неделно нанесете маска за лице (може да се готви дома), секојдневно навлажнувачки и негување на кожата, ќе изгледаат одлично! Тоа нема да биде излишно да се здобие со квалитативна декоративна козметика за да се нагласи убаво карактеристики на лицето и ако е потребно, да го направи визуелно помладо.

Коса и нокти

Второ правило е грижата за коса и нокти. Убава коса и нокти, исто така, зависи од исхраната. Но, се случува тие првично да бидат тенки, кршливи и досадни. Во секој случај, не очајувај. Обидете се да изберете соодветен фризура која ќе ви даде волумен на косата, по можност нагласете ги вашите прекрасни карактеристики на лицето: очи, нос или брадата. Ноктите може да се зголемат. Исто така е корисно да се додаде во исхраната производи богати со калциум и јод, - на крајот ноктите се зајакнуваат. Главната работа е да ги одржуваш чисти, исто како и косата. Ако сте боја на косата, Не можете да дозволите корените да пораснат повеќе од 2 см, инаку темните корени ќе ви овозможат да се појават изглед. Со светли корени, проблемот е воопшто - главата се чини ќелава. За здравјето на косата стилисти препорачуваме да не ја менуваат бојата кардинално, само 1-2 тонови. Тогаш не можете да се насликате толку често, бидејќи непречена транзиција од корените во боја во боја е речиси невидлива. Бидете сигурни да научите како да ја стимулирате вашата коса и да изберете добра козметика ако изгледаат премногу меки. изгледа убаво

Слика

Третото правило е движењето и поддршката на фигурата. Верувај ми, лошите топ модели не се ограничуваат на соништата на нашите мажи. Затоа, не мора да се мачите себе си со 10 километри џоги секој утро и да седите со часови во салата. Вие само треба да се обидете да правите вежби и да пешачите најмалку 40 минути на ден. Не прејадете ноќе и јадете ги децата, а исто така јадете стресни колачи - и фигурата ќе изгледа одлично! На крајот на краиштата, најважно е да се чувствувате добро и да имате енергија за семејството и за некој близок, а диетите и забраните не се многу корисни.

Гардероба

Често, млади дами, тешко дипломирани од училиште, само размислуваат како да изгледаат модерно. Поради некоја причина, тие веруваат дека нивните млади луѓе следат нови трендови и претпочитаат девојки облечени на најновиот начин. Всушност, момците се обидуваат да покажат дека разбираат нешто за ова (со ретки исклучоци). Тие само изгледаат како прекрасно се облекува фустанот, како го открива достоинството на вашата фигура. Затоа, при изборот на облека, најпрвин треба да разберете каква слика имате во секоја посебна облека.

како да изгледате модерно

Расположение

Конечно, најважното правило е доброто расположение. Една жена со цел да изгледа убаво на било која возраст, доволно е да сјае однатре. Пријатен, вид, нежен, искрена насмевка прави чуда и отвора какви било врати. И таква насмевка се случува само со љубезна, дарежлива, интересна и отворена личност. Тука тие се привлечени кон него, како на сонцето.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Козметика `Дешала`: осврти и заклучоциКозметика `Дешала`: осврти и заклучоци
Како да се грижи за лице правилноКако да се грижи за лице правилно
Како да се грижи за кожата да изгледа младоКако да се грижи за кожата да изгледа младо
Ново од Гарние: "Животенерска хидратација"Ново од Гарние: "Животенерска хидратација"
Arnaud cosmetics - производи за нега на лице и телоArnaud cosmetics - производи за нега на лице и тело
10 Едноставни правила за тоа како да гледате Млади во 4010 Едноставни правила за тоа како да гледате Млади во 40
Враќањето на вратотВраќањето на вратот
Промени поврзани со возраста во кожата на лицето. Грижа за промена на кожата.Промени поврзани со возраста во кожата на лицето. Грижа за промена на кожата.
Како да се одреди типот на кожата.Како да се одреди типот на кожата.
Прекрасна кожа на лицето е показател за здравјето на телото.Прекрасна кожа на лицето е показател за здравјето на телото.
» » За да изгледате убаво, треба да набљудувате пет правила