obrechye.ru

`Шанса` Шанел - мирис на деловна жена

Шанелските мириси имаат уникатен шарм. Кога една девојка или жена ги "облекува", тие се чувствуваат Француски. Но, не само желбата за "привремено менување на националноста" го поттикнува убавиот секс да користи парфем или тоалетна вода од овој бренд. Мирисот "Шанел" е знак на социјалниот статус на лицето кое ги користи. Единствените и скапи духови на оваа трговска куќа ги преземаат припадноста на девојки или жени на повисокото општество. Шанелските мириси се дизајнирани да дадат можност да го почувствуваат пристигнувањето на жената, а исто така да потсетат дека таа е тука.Шанса Шанел

За време на целото постоење на трговската куќа беа издадени различни композиции. Тие беа создадени за жени од различни возрасни групи, за секојдневна употреба, вечер, курва, слатка, со горчлив, носи свежина shleyfovyehellip- Но, она што се создадени од духови, сите тие потенцираат женственоста на нивните сопственици. По 2000 година, најмодерни челик Daisy вкусови. Тие ве натера да не почувствувате само присуство на прекрасната половина на човештвото во близина на вас, туку исто така обрнете внимание на нејзиното заминување, претворајќи се по задниот дел на духовите. Најпопуларните се мирисите за деловни дами и парфеми, со свежина, за жени од било која возрасна категорија.Парфем Шанел Шанса

"Шанса" Шанел е класичен мирис за возрасни бизнис жени. Во него нема ништо излишно. Создаден во најдобрите традиции на трговската куќа "Шанел". Нема привидна, игрива белешка, но нема тешки вечерни белешки. Групата вкусови се однесува на цвет на chypre. "Шанса" Шанел отиде на продажба во 2003 година. Создаден од парфимерот Жак Полж. Во горните ноти на аромата има ананас, пачули, ирис, зумбул и розева пиперка. Цитрус и јасмин звук со одгласи на срцето. Основни белешки: мошус, ванила, пачули и ветивер. "Chance" Шанел е благороден, светла, убава и скапа мирис. Се однесува на лажат, мирисот е отпорен на маргаритки. Тоа остава белешка розова пиперка и мошус. Дава на телото курва вкус на човечки парфем. "Шанса" Шанел е многу разноврсна, погодна за секое време од годината и часот на денот. Тој никогаш нема да биде наметлив. Парфем Шанел "Шанса" може да се спореди со чаша шампањ. Тоа е пенливо, волшебно. Дава женственост, ја нагласува ексклузивноста на секоја жена. Во верзијата тоалетна вода прво тоа е зелено и ѕвонење. И во парфемот верзија, таа е многу слична на мирисот на кожата, мирна. Тоа е парфем кој не предизвикува агресија.Шанел шанса свежи

Шанел "Chance Chance" е мирис кој беше издаден во 2007 година. Дизајнирано од парфемерот Жак Полж специјално за трговската куќа. Како и Шанел "Шанса", спаѓа во групата на ципрински цветни мириси. На врвот белешки - бел кедар и цитрус - се создаде чувство на леснотија во еден ден сончев ден. Срцето бележи обвивка вода хиацинт, розова пиперка и јасмин. Основни белешки: килибар, пачули, тиково дрво, ветивер, ирис и бел мошус. Аромата е свежа, најдобар изглед на жената во топлиот период. Не содржи тешки белешки. Идеален за вечерните летни прошетки. Дейзи-синџир. Постои забелешка на морскиот бриз во перонот. Дава екстремна свежина на телото, не го оптоварува со вкус. Погоден за жени од било која возрасна категорија. Звучи одлично и на млади девојки, и на дами на возраст од. Прекрасна, свежа, ненаметлива и во исто време скапа арома.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Сите вкусови на Франција: Шанел Шанс ТендерСите вкусови на Франција: Шанел Шанс Тендер
Вистинскиот француски парфем е сонот на секоја женаВистинскиот француски парфем е сонот на секоја жена
Зошто духовите на Коко Шанел имале пробив во парфимерија?Зошто духовите на Коко Шанел имале пробив во парфимерија?
Парфюм `Антонио Бандерос` - самиот совршенствоПарфюм `Антонио Бандерос` - самиот совршенство
Француски парфем: имиња. Француски парфем за мажи. Францускиот парфем во СССР: имињаФранцуски парфем: имиња. Француски парфем за мажи. Францускиот парфем во СССР: имиња
`Sikomore Chanel`: опис, осврти`Sikomore Chanel`: опис, осврти
Од парфемот `Шанел` за мажи. Опис на најдобрите мириси за посилниот полОд парфемот `Шанел` за мажи. Опис на најдобрите мириси за посилниот пол
Какви духови ги сакаат мажитеКакви духови ги сакаат мажите
Духовите на `Клим` - легендата за романтичните шеесетти годиниДуховите на `Клим` - легендата за романтичните шеесетти години
Парфем Lanvin - мирис на вистинска женаПарфем Lanvin - мирис на вистинска жена
» » `Шанса` Шанел - мирис на деловна жена