obrechye.ru

Како да изберете лак за нокти?

Што го одредува стилот на жената? Правилно, неговиот изглед, избрани додатоци, облека, коса, шминка и маникир. Тешко е да се замисли деловна жена во класичен сив костум и со нокти насликани во отровна зелена боја. Добро негувани нокти се еден од знаците дека жената се грижи за себе и нејзиниот имиџ. Со каква форма и лак за нокти претпочитаат овој или оној претставник на послаб пол, можеме да го судиме нејзиниот лик. Кои варијанти на шајка ни нудат индустријата за убавина?

Лак за нокти, неговите типови и карактеристики

Постојат неколку видови покриеност и секој извршува одредена функција.Лак за нокти

  • Основата - се применува на ноктите и нејзината главна задача е да ги усогласи ноктите и визуелната елиминација на дефектите и неправилностите.
  • Декоративен лак - дава сенка и се користи за разни дизајни на нокти.
  • Fixer - неговата примена е поврзана со потребата да се заштити претходниот слој од оштетувања поради механички и хемиски ефекти. На пример, чистење и чистење производи, како и микроскопски гребнатини и пукнатини, без кои не може да направи домашна задача.
  • Лак за брзо сушење - оваа алатка обично се користи за забрзување на процесот на сушење на применетиот декоративен лак.
  • Лак за зајакнување на ноктите.

Како да изберете декоративен лак за нокти

Купи лакови за ноктиКако што веќе рековме, декоративниот лак се користи за да се даде шајка за нокти или да се создаде шема. Сепак, не мислам дека со користење на база, може да се наслика вашите нокти со апсолутно било лак. Искрено евтини средства сигурно ќе му наштетат, а фондацијата само делумно ќе го ублажи овој негативен ефект. Во случај да го направите без маникир не работи, а потоа добиете лак барем просечната цена категорија. Сигурно паѓа и кршливи нокти - ова не е границата на вашите соништа! Исто така обрнете внимание на големината на шишето. Ако постојано ја менувате сенката, тогаш нема смисла да купите голем волумен, едноставно почнува да се влече и наскоро ќе се исуши. Подобро е да купите неколку нијанси во мал пакет. Така, вие и изборот ќе бидете повеќе, а парите ќе заштедите. Лак за нокти може да се купи во специјализирани продавници, како и во големи супермаркети, пазари и мали продавници. Предност се уште им се дава на козметичките продавници со докажана репутација или супермаркетите. Во најмала рака, тие добиваат сертифициран производ, а со тоа и вие сте осигурани од купување производи со слаб квалитет.

Како да изберете сенка

Колекции на лаковиСето тоа зависи од тоа каде ќе одиш со таква маникир. Некои љубители на боење ноктите со текот на времето собира цела колекција лакови. Ако планирате патување во ноќен клуб или диско, тогаш подобро е да одберете светли и привлечни нијанси. Погоден лак за лак 3D или холографски, бидејќи тие создаваат многу интересни ефекти. На бизнис вечера или во канцеларија, без сомнение, најдобро решение е да се изберат или неутрални нијанси или францускиот маникир. Ова е победа-победа верзија на добро негувани нокти и уредни изглед на рацете, независно од стилот на облека. На романтичен датум можете да изберете повеќе нежни тонови, и пријателска партија или корпорации - светла и екстравагантна. Сè зависи само од вашето расположение, облека и околината во која настанот ќе се одржи!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шелак - што е тоа? Овие се добро негувани ноктитеШелак - што е тоа? Овие се добро негувани ноктите
Точки за нокти - неопходен асистентТочки за нокти - неопходен асистент
Како да направите маникир 2011Како да направите маникир 2011
Есенна нокти: што е тоа?Есенна нокти: што е тоа?
Невообичаен лак за нокти - маркерНевообичаен лак за нокти - маркер
Постои идеја за маникир за кратки нокти!Постои идеја за маникир за кратки нокти!
Добро негувани раце и нокти. Како да направите француски нокти домаДобро негувани раце и нокти. Како да направите француски нокти дома
Маникир и дизајн: розови нокти - јакна, совети за украсувањеМаникир и дизајн: розови нокти - јакна, совети за украсување
Маникир додатоци: описМаникир додатоци: опис
Лак за фиока: опис и освртиЛак за фиока: опис и осврти
» » Како да изберете лак за нокти?