obrechye.ru

Како правилно да ги отстраните веѓите дома: совети и трикови

Очите - неверојатен дел од лицето на жената, кое не остава ниту еден човек рамнодушен. Впрочем, тие можат да штрајкуваат со предаторски поглед или да бидат преместени од невиниот поглед на детето. како правилно да ги отстраните веѓите домаНо, вториот важен дел од женскиот шарм е веѓите. Прераснетите негувани веѓи ќе го расипе дури и најубавото девојче, а нивната погрешна форма може да привлече збунет поглед на другите. Затоа состојбата на веѓите и нивната форма бараат посебна грижа и внимание.

Како правилно да ги отстраните веѓите дома: форма

Идеален облик на веѓа за сите жени таму. Секој тип на лице има свој индивидуален индикатор. Затоа, не ги занемарувајте советите на специјалисти.

За дебели девојки

Сопствениците на облик на тркалезно лице треба да се стремат да визуелно го продолжат. Убави веѓи во домот може да се направат со тоа што ќе им се даде обетка со излив.

За девојки со триаголен лик

Како правилно да ги извадите веѓите дома со триаголен тип на лице? Девојките со триаголен облик се вклопуваат заоблени веѓи. Но, бидете внимателни, премногу заоблени линија на веѓата ќе му даде на лицето кловна насмевка, па обидете се да ја задржите линијата близу до правиот ред.

За девојчиња со овално лице

Овален тип на лице секогаш се смета за стандард, признаен е како идеален. Затоа, овде нема посебни забрани и препораки. Но, најатрактивната и привлечна форма на веѓи за девојчиња со овално лице се меки свиоци со зашилен крај.

како убаво да ги извадиш веѓите домаЗа девојки со долго лице

Како убаво да ги извади веѓите дома, ако имате долго лице? Во овој случај, ќе добиете права линија на веѓите кои визуелно ќе ја заокружат, со што ќе ги направат поретки и женствени.

За девојки со квадратно лице

Со квадратно лице, даде предност на посолни веѓи. Исто така одлична опција ќе биде нивната долга форма.

Како правилно да ги извадите веѓите дома

убави веѓи домаВо козметичката процедура за веѓа кубење постои златно правило за три условни линии. Овие линии покажуваат каде започнува, "крши" и завршува веѓа. Првата линија паѓа на растојанието од крилото на носот до веѓата.

Местото каде се случи пресекот на конвенционалната линија со линијата на веѓата, се смета за прва точка - ова е почеток. Обележи го со темни моливи. Од влакната лоцирани во насока од поставената точка до мостот на носот, потребно е да се ослободите.

Втората точка е точка на свиткување, што е како што следува. Прицврстуваш молив на крилото на носот и води низ него ирис на окото на линиите на веѓата. Треба да се забележат пресечните точки.

Третата линија е ментално нацртана од носот. Овде заврши веѓа. Треба да ги извадите влакната што одат подалеку од точката. Ако вашите природни веѓи се малку кратки и не ја достигнуваат означената точка, треба да ги "растите", но засега можете да ја поправите формата со сенки и молив.

По отстранувањето на сите непотребни влакна, можете да почнете да го извлекувате свиокот, уште еднаш да се потпирате на точките.

Следејќи ги овие едноставни препораки, засекогаш ќе заборавите на прашањето: "Како правилно да ги извадите веѓите дома?".

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да обој веѓите денес и што?Како да обој веѓите денес и што?
Штралер за веѓи: добрите и лошите страниШтралер за веѓи: добрите и лошите страни
Тетоважа со веѓа. Колку чини убавината?Тетоважа со веѓа. Колку чини убавината?
Како да се направи убаво веѓите дома: водич за акцијаКако да се направи убаво веѓите дома: водич за акција
Како правилно да ги извлекувате веѓитеКако правилно да ги извлекувате веѓите
Корекција и архитектура на веѓите домаКорекција и архитектура на веѓите дома
Како да ги извадите веѓите дома?Како да ги извадите веѓите дома?
Рициново масло за веѓи, примена во козметологијата ...Рициново масло за веѓи, примена во козметологијата ...
Бојата на веѓата е одличен начин да се трансформира секоја женаБојата на веѓата е одличен начин да се трансформира секоја жена
Направете совршени веѓиНаправете совршени веѓи
» » Како правилно да ги отстраните веѓите дома: совети и трикови