obrechye.ru

Како правилно да се наслика со eyeliner? Совети

Која шминка е погодна за речиси секоја жена? Кој детал на нејзиното лице може да го направи погледот поизразен и искрен? Во повеќето случаи, тоа се стрели. Можете да ги нацртате со молив, но течниот ајлајнер изгледа повеќе импресивен. По читањето на статијата, ќе научите како правилно да се наслика eyeliner.

Која е несомнената тајна на популарноста стрелец пред? Факт е дека тие ќе направат било која жена убава, без оглед на облици на очите и бојата на косата. Но, таквата шминка со подводка претпоставува спектакуларно убаво исцртани контури на стрели. Се разбира, такво нешто бара извесно искуство и вештина. Но, ако ги знаете основните принципи на тоа, како да се насликаат очи, користејќи podvodku, а потоа да научат како манипулации ќе биде многу полесно.како правилно да се наслика со eyeliner

Совети за почетници

Значи, првин сте ја купиле podvodka и одлучиле да ги доживеете страсните раце пред вашите очи. Прво на сите, се утврди обликот на твоите очи. Тоа зависи од тоа, и како треба да изгледа стрелата на крајот. На пример, ако очите се тесни, тогаш eyeliner се применува со тенка нишка во близина на трепките, а потоа линијата малку се крева повисоко. Ако имате тркалезни очи, тогаш треба да нацртате линија од аголот до средината, и откако ќе го направите визуелно подебели. Ова ќе ви даде изглед уникатна експресивност. Како правилно да сликам eyeliner ако тие се бадем во облик? Тука нема правила! Експериментирајте и одберете ја опцијата која повеќе ви одговара.

Ако користите течна течност за првпат, подобро е да бидете безбедни и да користите помош од молив. На прво обидете се да цртате стрели со него, а потоа можете само да нацртате линија преку готовата линија со четка.шминка со eyeliner

Примени шминка

На основните правила за тоа како да ги зацврстите очите со течни крпи, редоследот на дејства при примена на козметиката. Да, се разбира, способноста да се управува со четка е корисна. Но, ако не подготвите "база" за апликација, тогаш шминката може да биде неуредна.

Прво, исчистете ја кожата околу очите. Направете го тоа со користење на специјален чистач. Потоа ја навлажнете кожата со крем. Отстранете го вишокот со памук и нанесете го основа под шминка. Тоа може да биде речиси безбојни сенки кои одговараат на тонот на кожата. Цртењето на идеалните стрели е тешко, и ако линијата не работи, тогаш мора да се избрише и да почне одново. Затоа, важно е секоја жена да знае како правилно да слика со ајлајнер.како да ги боите очите со течни eyeliner

При изборот на лагер, обрнете внимание на четката: нивниот избор е многу широк сега. Цртеж магија стрели е подобро во добра светлина. Ова ќе ви овозможи да ги забележите неправилностите навреме и да ги поправите. Прво, нанесете ја четката во бојата, а потоа во едно движење повлечете ја основната линија. Направете го тоа со грчеви е речиси невозможно. Во исто време, обидете се да возите четка од внатрешниот агол на окото однадвор, обидете се да го направите тесен. Зголемување на ширината на линијата може да биде поблиску до крајот на стрелката. Обично очите се донесуваат во две или три движења.

Мала тајна за тоа како правилно да се наслика со eyeliner: може да се повлече горниот очен капак во храмот. Тогаш линијата ќе лежи појасно. Инаку, може да се случи стрелата да биде далеку од трепките. Сликање полу-затворени очи малку полесно. Во исто време, осигурај се дека не постои премногу боја на четката, во спротивно може да се размачка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Стрелки за проширување на очите: препораки на стилистСтрелки за проширување на очите: препораки на стилист
Како правилно да ги боите очитеКако правилно да ги боите очите
Како да нацрташ стрела пред твоите очи? Учење како да направите совршена шминка за очиКако да нацрташ стрела пред твоите очи? Учење како да направите совршена шминка за очи
Шминка за шминка: класична и вечер верзијаШминка за шминка: класична и вечер верзија
Како фиока цртаат стрелките. Совети и триковиКако фиока цртаат стрелките. Совети и трикови
Како правилно да се обојува окото?Како правилно да се обојува окото?
Како убаво да цртате стрели на очите: совети и триковиКако убаво да цртате стрели на очите: совети и трикови
Стрелки на очите - совети и триковиСтрелки на очите - совети и трикови
Изберете го десното моливчеИзберете го десното моливче
Каква шминка да одбереш дали твоите очи се засадени? Совети шминка уметнициКаква шминка да одбереш дали твоите очи се засадени? Совети шминка уметници
» » Како правилно да се наслика со eyeliner? Совети