obrechye.ru

Bvlgari Omnia Crystalline - совршенство на мирис

На светски познатиот бренд на Bvlgari, познат по своите луксузни накит, еден прекрасен часовник и рафинирани додатоци, спроведува својата славна историја од крајот на деветнаесеттиот век. Сепак, парфемната линија на компанијата се појави релативно неодамна - од 1990 година.

bvlgari omnia crystallineДенес, парфемната линија на компанијата има триесет и четири суптилни ароми. Тие вклучуваат оригинални униформирани композиции, храбри мириси за вистински мачо, сензуални и нежни мириса за прекрасната половина на човештвото.

Исто како и накитувачите на бренд, перфумерите го изоструваат секој аспект на своите композиции, кои сакаат да создадат неверојатни мириси на луксуз. Во овие дела на парфимерија уметноста не е погодена само совршенството на композицијата, туку и нејзината "рамка" - секој мирис го има својот извонреден дизајн на шишето, што не може да се меша со друг. Во нивниот дизајн се користат природни скапоцени материјали, што уште повеќе го нагласува елитизмот на сопственикот.

Bvlgari - парфимерија за оние кои имаат вкус, се стреми кон луксуз и е вистински обожавател на убавината. Машки мириси на компанијата се лаконични и природни. Мириса Bvlgari Omnia Тие се наменети за лидери кои ја гледаат својата главна цел пред нив.

Женските мириси се воодушевуваат со нивната привлечност. Неверојатно ткаат bvlgari omnia кристален освртиовошје, цветни, Вуди, ориентални ноти фасцинира веднаш.

Специјалистите на брендот ги следат промените во модата, но во исто време ги почитуваат традициите на нивната компанија, затоа секогаш ги разликувате аромите на Бвгари од сите други.

2003 година може да се смета за пресвртна точка во приказната за парфемот на Bvlgari. Во оваа година се појави уникатен состав под лаконскиот име Omnia ("Сите"). Прекрасни комбинации на цитрусни ноти и зачини, откривајќи го мирисот, веднаш освојувај и фасцинира. Ѓумбирот додава малку огорченост, шафран - лажна нежност, пиперки белешки возбудуваат. Во срцето на мирисот, префинетоста на каранфилот и елеганцијата на бадемите, сензуалноста на морско оревче и нежноста на лотосот, бела чоколада ја нагласува женската хармонија.

Една жена, опкружена со облак од Bvlgari Omnia мирис, е елегантен и префинет. Таа не е нужно млада според возраста, но нејзината душа е уште млада. До неа, сите проблеми и проблеми изгледаат безначајни и мали.

bvlgari парфимеријаУспехот на мирисот беше толку заглушувачки, дека за две години, компанијата одлучи да продолжи оваа линија и објави нова верзија на љубената мирис - Bvlgari Omnia Crystalline, кој ја создал познатиот маестро парфимерија - Алберто Moriplas. Оваа новина беше упатена кон жените од средна возраст.

Составот на Bvlgari Omnia Crystalline се покажа слатко и заводливо, како брилијантноста на дијамантите кои толку многу ги привлекуваат жените.

Flacon на новиот мирис е направен во традиционална форма Omnia серија. Критичарите ја донесоа новитет на група од секојдневни мириси.

Bvlgari Omnia Crystalline е многу женски и сензуален мирис кој се отвора со егзотични белешки од јапонска круша и прекрасен лотос. Тие се вклопуваат хармонично со бамбус нота и завршуваат со килибар и префинет белешка на многу ретко ќелаво дрво.

Составот на Bvlgari Omnia Crystalline фасцинира толку многу што сакате да го почувствувате одново и одново. Тоа е нежен, женствен и разигран мирис.

И покрај фактот што поминаа повеќе од осум години од појавата на луксузниот мирис на Bvlgari Omnia Crystalline, неговите творци добиваат осврти за ентузијастички клиенти од целиот свет.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Хуго Бос - тоалетна вода, освои милиони срцаХуго Бос - тоалетна вода, освои милиони срца
Луксузни виски КатусЛуксузни виски Катус
Селективен парфем: слика, имеСелективен парфем: слика, име
Оригинални парфеми шишиња кои ја одразуваат суштината на мирисотОригинални парфеми шишиња кои ја одразуваат суштината на мирисот
Тоалетна вода `Булгари`: опис на најдобрите машки и женски аромиТоалетна вода `Булгари`: опис на најдобрите машки и женски ароми
`Булгари` - часови достојни за кралеви`Булгари` - часови достојни за кралеви
Bvlgari - часовници што се тестираат на времеBvlgari - часовници што се тестираат на време
Парфем уметник Александар Г.Парфем уметник Александар Г.
Парфюм `Тифани`: коментари, асортиман и ценаПарфюм `Тифани`: коментари, асортиман и цена
Парфем Lanvin - мирис на вистинска женаПарфем Lanvin - мирис на вистинска жена
» » Bvlgari Omnia Crystalline - совршенство на мирис