obrechye.ru

Најдобар пријател на девојките е сомот за депилација

Еден од индикаторите кои самата девојка самата го гледа е мазна, без една коса, кожата. Историјата на отстранување на вишокот коса изобилува со факти, бидејќи дури и во античките времиња жените биле преокупирани со нивниот изглед. Во оваа статија ќе зборуваме за такви модерни средства за да се ослободиме од косата, засега малку познати депилаторна крема Кадифе.кадифе депилација крем

Денес, голем број на методи и алатки се достапни за да се постигне идеалната мазност на кожата. Ова е жилет, и восочна епилација, и гушкање. Неодамна, многу популарни ласерско отстранување на влакна. Но, постои уште едно средство - крем за депилација. Во бикини област, во пазувите и на нозете - може да ја отстраните косата со помош насекаде. Денес, овие креми станаа омилени за голем број жени. И сите, бидејќи други методи на депилација и депилација имаат голем број на недостатоци.

На пример, бричот е иритиран, а резултатот не е само краткорочен, но не е совршен. Восокот за отстранување на влакна е многу болен. И двата методи честопати доведуваат до појава на омразени вродени влакна. Ласерско задоволство не е евтино, и една постапка нема да биде доволна.

депилација крем за бикини зона

Откако доживеале апсолутно сите начини, многу жени дошле до заклучок дека кремот за депилација со сомот е идеален во сите погледи. Па, или скоро сите. Но, за се што е во ред. Ајде да зборуваме за позитивните квалитети на производот.

 • Има дебела конзистентност, што го прави неверојатно лесно да се примени.
 • Во комплетот има пригодна шпатула, со која кремот за депилација на сомот е добро распоредена на површината на кожата.
 • Има прилично свето, но не иритирачки мирис.
 • Со правилна употреба (задржувајќи доволно време), ги отстранува апсолутно сите влакна. Кожата останува неверојатно мазна.
 • Само неколку крема за депилација Сомот предизвикува каква било реакција. Осврти во овој случај се најексцентните: дури и кај девојчиња со чувствителна кожа има само мало црвенило. Но, исто така, целосно поминува по 10 минути.
 • Со редовна употреба заедно со посебни средства по депилација, влакната стануваат послаби и што е најважно, почнуваат да растат побавно!
 • Можете да заборавите дека растете.
 • депилаторни креми во бикини зонаКрем за депилација на бикини зона има специјална формула дизајнирана за деликатна кожа. Покрај тоа, таа содржи супстанции кои (не може да биде!) Го забавува растот на косата. Главната работа - не заборавајте да користите специјални значи по депилација, што не само што го одложува времето на следната постапка, туку и ги обновува заштитните својства на кожата.
 • И уште една предност е најниската цена кај производите од овој вид. Тоа е просек од 40 рубли, што е апсолутно неверојатно, со оглед на сите предности на кремот.

Исто така постојат и недостатоци, но тие се незначителни:

 • ефектот трае во просек од 2-3 дена (иако понекогаш и подолго);
 • за некои, алергијата се манифестира, но процентот на такви девојки е мал;
 • за да постигнете добар резултат, односно да ги отстраните сите влакна, треба да почекате најмалку 13-15 минути.

Ова ја заклучува негативната страна! Обидете се да го користите крем Кадифе, а потоа сигурно тој постојано ќе се насели на вашата полица во бањата.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Депилација на интимни места.Депилација на интимни места.
Восок за депилација Веет - сигурен начин да се отстрани несаканата коса на кожатаВосок за депилација Веет - сигурен начин да се отстрани несаканата коса на кожата
Крем за депилација на интимни места. Осврти и корисни советиКрем за депилација на интимни места. Осврти и корисни совети
Крем за депилација `Вит`: осврти, предности и недостатоциКрем за депилација `Вит`: осврти, предности и недостатоци
Депилација "длабоки бикини": опис на техникатаДепилација "длабоки бикини": опис на техниката
Восочна епилација. Осврти докажуваат дека ова е најдобриот начин за отстранување на косата!Восочна епилација. Осврти докажуваат дека ова е најдобриот начин за отстранување на косата!
Длабоко бикини - восочна отстранување на влакна во салонотДлабоко бикини - восочна отстранување на влакна во салонот
Депилација и отстранување на влакна: каква е разликата? Вистински изборДепилација и отстранување на влакна: каква е разликата? Вистински избор
Идеален начин, како да се депилира длабок бикини, се губи. Осврти за тоаИдеален начин, како да се депилира длабок бикини, се губи. Осврти за тоа
Како да се ослободите од несаканата коса засекогаш или трајноКако да се ослободите од несаканата коса засекогаш или трајно
» » Најдобар пријател на девојките е сомот за депилација