obrechye.ru

Пролетен шминка и вечер шминка. Две фазирани часови

Шминка може да работи чуда. Сите жени го знаат ова, но малкумина знаат како да го прават тоа компетентно и убаво. Денес е многу популарна пролетна шминка. Тој е едноставен во извршувањето, лесно и оди на речиси сите девојки.

Постои едно златно правило кое ќе ви помогне да ја креирате вистинската убава шминка за пролет. Се состои само во топол, мирен тон, без разлика дали тоа е сенка или прав. По можност избираат бои на сенки од мека розова до светлина од бронза. Прашокот треба да биде колку што е можно поблиску до вашата природна боја, соодветно, од прав од бојата на тенто вреди да се напушти. Црвениот избираат праска или розова сенка.пролетта шминка

Значи, сега ќе ви кажеме детално како да направите шминка од првата фотографија.

За да создадеме таква шминка, ни треба тенка четка за шминка и нијанси на три нијанси: виолетова, темно сива и бела, тонски основа, веѓа молив, Руж боја на праска, маскара и кармин НУЕ.

Пред почетокот на шминката за лице, советуваме да направите каква било навлажнувачка маска и однапред да ја прилагодувате обликот на веѓите.

Во првата фаза, применуваме тонски основа на претходно исчистената кожа на лицето. Ние внимателно го засенуваме.

Следната фаза е најважна, ова е примена на сенки. На надворешниот агол на окото наметне темно сива сенка, а потоа од страна на сите мобилни очен капак, со исклучок на површина со сиви сенки, да наметне виолетова сенка, сенка, со што е можно повеќе нежни транзиција од сива до виолетова. Внатрешниот агол на окото е осветлен со бели сенки. Патем, ако сакате, можете да аплицирате основа под сенките. Со нејзината око шминка ќе биде повеќе упорни и нема да тече во топло време. Исто така, не заборавајте да ги прилагодите веѓите со молив, ако е потребно.

вечер шминка фотографија

Во третата фаза се нанесуваме еден слој маскара на трепките и малку руменило на јаготки. Ние ги завршиме сите шминка со лесен NUDE кармин. Можете исто така да користите транспарентен или нежен розов сјај на ваша дискреција.

Тука е толку едноставен, но нежно пролетен шминка може да се создаде сосема независно.

Но, пролетта шминка нема да работи ако планирате, да речете, да одиш во клубот. Тука ни треба поживописни, вечер шминка (слика 2).

Комплексноста на тоа е дека тука можете лесно и едноставно одам предалеку со сенките и не елегантна, но вулгарна шминка.

На фотографијата, вечерната шминка е претставена во боите на сива и сина металик. Примената на тонски основа, руменило, корекција на веѓа е опишана погоре, така што нема да го повториме. Но, во сенките вреди да се запре одделно.

шминка

Под сенките, секогаш мора да ја ставите основата, бидејќи нема да биде многу убаво, ако во средината на вечерта едното око е "избришано".

Сами сенки надредениот користење на парична казна четка, почнувајќи со целосна перјата низ подвижни нијанси на сино-от век со метален ефект. Следно, одберете го надворешниот агол на окото со помош на сива боја. линија раст долниот трепки собирање мека црна молив. Усните не вреди многу, и се доделат доволно за да се ограничи светлина кармин, но трепките треба да се фокусираат, боја над нив со двоен слој на маскара или користи ја наставката лажни трепки. Се разбира, можете да користите други нијанси, но не заборавајте дека вечерната шминка, како по правило, секогаш е светла.

Вечерна шминка "сака" сјајни и бисерни нијанси, светло кармин. Компетентно поставените акценти гарантираат успех во секој случај.

Фантазирајте и создадете уникатна шминка!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шминка во розева за сите видови изгледШминка во розева за сите видови изглед
Златна шминка за зелени очи: слика, интересни идеи, советиЗлатна шминка за зелени очи: слика, интересни идеи, совети
Шминка за шминка: класична и вечер верзијаШминка за шминка: класична и вечер верзија
Креирај вечер шминка за блондинкиКреирај вечер шминка за блондинки
Шминка за кафените очи `Smoky Ice`: палетата на бои и фазите на создавањеШминка за кафените очи `Smoky Ice`: палетата на бои и фазите на создавање
Како да направите Барби кукла шминкаКако да направите Барби кукла шминка
Есен шминка. Што треба да биде?Есен шминка. Што треба да биде?
Шминка за сиво-сини очиШминка за сиво-сини очи
Шминка без шминкаШминка без шминка
Како да се примени шминка: практични советиКако да се примени шминка: практични совети
» » Пролетен шминка и вечер шминка. Две фазирани часови