obrechye.ru

Фризура "коњ опашка" - едноставна, удобна, стилска

Оваа фризура барем еднаш носеше или продолжува да носи секој од нас. "Ponytail" е популарен со прекрасната половина на човештвото поради неговата едноставност и удобност. За некои, оваа фризура е составен дел од стилот. И зошто тоа е така наречено - не е тешко да се погоди, бидејќи тоа е како изгледа опашот на вистинскиот коњ (види слика).конска опашка

Историјата на фризурата "конска опашка" има повеќе од еден век. Тоа беше носено во старите денови, користејќи стебла на растенија и клопчиња од кожа како баррет. До сега, фризурата не се промени многу, но претрпе некои "префинетост" што му овозможи да се носи од речиси сите жени и девојки со различни коси должини.

Класичната фризура за "коњче" е косата собрана високо на задниот дел на главата, фатена со тесна еластична лента. Идеалната должина на косата за опашката не треба да биде пократка од рамената. Сепак, ова, како што велат, е класика, основа, и од тоа за денес постои маса на деривати. Размислете за различни варијанти на "конска опашка".конска опашка

Настрана

Косата треба да се собира во опашката високо над увото. Можете да ги поправите како тесна еластична група, скриена под низа од вашата коса и елегантен лак. Оваа фризура ќе одговараат на младите луѓе, давајќи им на имиџот допир на разиграност.конска опашка

Со руно

"Ponytail" со руно ќе даде појава на екстраваганција и сексуалност. За да се постигне посакуваниот ефект, косата пред стајлинг треба да се чешла од корените околу круната. Потоа ги собираме во веќе познатиот "концерт" - и е подготвен!конска опашка со руно

Долу

Многу елегантна опција. Во оваа опашка, може да се соберат и прав и брановидни прстени. Покрај тоа, можете да експериментирате со собирање на косата истовремено од дното и од страната. Со оваа верзија на фризурата барем за деловна средба, и покрај тоа што на приемот на кралицата.конска опашка

Со удирања

Многу примамливо! Особено поволна во комбинација со "конска опашка" е дебела треска која ги покрива веѓите. Тоа ги прави очите поекреативни, а изгледот станува поактивен и секси.конска опашка

«Поништица»- коса

Таа е направена како класична верзија на оваа фризура, само лабава опашка е плетенка во плетенка. И второто може да биде било: класична плетенка, превртена, волуметриска, спикелет, турнир итн. Оваа фризура ќе биде многу корисна за сопствениците многу долга коса. Впрочем, дури и лабава насоки кои се собрани во опашката се мешаат во ветерот, во салата и во домените за домаќинство. Покрај тоа, оваа фризура е соодветна не само во секојдневниот живот, туку и е многу стилски додаток на сликата. Со него можете слободно да одите во моден клуб или на забава.конска опашка

Мали косилки

Многу девојки носат пигти. Модата за оваа фризура е честа појава не само кај претставници на фер секс од темнокожа. Таа е актуелна меѓу модата Словенски изглед. Значи, овие ист прасиња, исто така, може да се земаат од време на време, така што тие не се мешаат.конска опашка

Кратка коса

Дури и на кратка коса може да се соберат во мал конска опашка. Ако должината дозволува, ќе излезе многу симпатична и детска. Главната работа е да се избере вистинската фиба. Волуметриските бендови и лакови овде ќе бидат несоодветни.конска опашка

"Коњ опашки" можат и треба да се носат од скоро сите. Важно е само да одлучите кој е вистинскиот за вас вид на изглед, и во која прилика ќе биде соодветно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како убаво да се соберат косата во опашка или пунџаКако убаво да се соберат косата во опашка или пунџа
Сечење на плоштадот и неговите варијации за летото 2011 годинаСечење на плоштадот и неговите варијации за летото 2011 година
`` Ананас``` фризура за момчиња и девојчиња`` Ананас``` фризура за момчиња и девојчиња
`Аурора` (фризура) на врвот на популарноста`Аурора` (фризура) на врвот на популарноста
Универзална боксерска фризураУниверзална боксерска фризура
Стилски фризури: како да се направи опашка со бобСтилски фризури: како да се направи опашка со боб
Собраната фризура за средна коса - слика за секој ден и за одморСобраната фризура за средна коса - слика за секој ден и за одмор
Едноставна фризура на средна коса со свои раце. Неколку опцииЕдноставна фризура на средна коса со свои раце. Неколку опции
Модерен млад фризури: Селена Гомез и нејзиниот стилМодерен млад фризури: Селена Гомез и нејзиниот стил
Фризура со "bagel" - брзо и едноставно!Фризура со "bagel" - брзо и едноставно!
» » Фризура "коњ опашка" - едноставна, удобна, стилска