obrechye.ru

Фризура гроздови - разноврсна и стилски

А куп - фризурата денес е можеби најпопуларниот кај младите луѓе. Ова поставување има многу опции, од секојдневни решенија за коктел. Совршено мазни зрак или намерно невешт со тепачки - во секоја изведба фризурата е неверојатно романтична.фризура

Оваа фризура беше модерна во 60-тите години. Потоа секоја убава убавина со затворени очи може да создаде куп. Таков идеал фризури на вечерта Опциите денес најчесто се прават во фризерски салони. Сепак, секојдневниот стил во овој стил е сосема можно да се создаде и независно дома.

свадба фризура пунџаФризурата е универзално стилско решение за секоја прилика на животот. Органски изгледа апсолутно насекаде, во секое време од денот, со било која облека, вклучувајќи спортски и вечер носат. Најмоќниот аргумент во негова корист е леснотијата на извршување и способноста да се создаде за неколку минути дома.

Фризурата е доста едноставна. Оптималната должина на косата - на рамената или подолу. За нејзиното извршување ќе ви биде потребна четка за коса, две еластични ленти, шноли, "бубела" (прстен направен од пена гума или вештачки коса), лак за коса, додатоци за декорација.

Чешајте ја косата и навалите ја главата надолу за да можете полесно да ги соберете. Врзи врвот на главата тесни конска опашка со помош на еластични ленти. Ако сакате да се направи еден куп на коса не изгледа многу елегантен, со чешел со тенок нежно повлечете ја рачката на насоки од гуми за џвакање да се создаде лесен раскош и волумен.

куп косаПотоа на врвот на опашката се става "крофна", над која се дистрибуира косата. Излегува еден вид "фонтана", која треба да го измазнувате чешел така што косата е мазна. Над распределената коса се става уште еден еластичен бенд. Од бесплатни совети формирана flagella, кои треба да се завиткаат околу добиениот зрак и да ги фиксираат шнурот. Ако косата е долга, тогаш наместо на пакетите може да се исплетка плетенка околу пакетот, додавајќи нови насоки за време на ткаењето. Над зрак, може да се стави на декоративна гума, прицврстување на цвеќе или дополнување на вашата коса со украсни шноли.

Можете да користите специјален "гумен" наместо гумена лента (може да се замени со обичен чорап). Најдобро е што тој беше под бојата на косата. Свртете го чорапот внатре и почнете да го завиткате околу сопствената гума (ширината на готовиот ролери треба да биде околу 5 см). Кога ќе стигнете до пети, ќе треба да се отсече нежно. На импровизираниот "bagel" ќе треба да ветер коса.

Фризурата може да биде не само висока. Ако ја организирате опашката на опашката, добивате вечер верзија. Типично, оваа фризура е избрана од сопственикот на кратка коса, бидејќи во овој случај, високата опција е многу тешка. Средно светло изгледа одлично со коса орнаменти или додатоци. Ако имате многу долга коса, тогаш твистер е посоодветен за формирање на зрак од "крофна" или еластична лента.

На свадба фризура обично е доверлив од страна на професионалци и создаден во салони. Ова поставување е многу убаво и практично, не мора да се корегира во текот на денот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
`Аурора` (фризура) на врвот на популарноста`Аурора` (фризура) на врвот на популарноста
Изберете која фризура можете да направите на средна коса?Изберете која фризура можете да направите на средна коса?
Ние правиме фризури со руно на матурска.Ние правиме фризури со руно на матурска.
Направете стилски фризури на средна косаНаправете стилски фризури на средна коса
Модерен млад фризури: Селена Гомез и нејзиниот стилМодерен млад фризури: Селена Гомез и нејзиниот стил
Стилски фризури на косата на рамената на своите рацеСтилски фризури на косата на рамената на своите раце
Најмодерни фризури Боб на средна косаНајмодерни фризури Боб на средна коса
Фризура за пратилки - разгледајте ги опциитеФризура за пратилки - разгледајте ги опциите
Карактеристики на фризурата на Марко РојсКарактеристики на фризурата на Марко Ројс
Фризури за Нова Година - веќе не е проблемФризури за Нова Година - веќе не е проблем
» » Фризура гроздови - разноврсна и стилски