obrechye.ru

Како да се намали самата коса и да не ја расипат обликот

Фризурата ја менува надворешната слика, ви овозможува да ја освежите косата, да се ослободите Сплит завршува. Ако знаете неколку техники кои експертите ги користат во фризерството, можете да ја добиете саканата должина, да ја ажурирате главата, без прибегнување кон помош на професионалец. Машките фризури лесно може да се направат со специјална машина со додатоци. За да ја изедначите должината на косата, можете да ја користите помошта на роднините или пријателите, бидејќи не можете сами да го направите тоа.како да се намали косата себе

Како да се сече на косата

Првото нешто што треба да направите е да се добие добро ножици за фризура и удобен чешел со заоблени заби. Потоа треба да се подготви косата: влажни и добро чешлани ленти се попослушни во процесот на сечење. Поделете ја главата во зони: горниот - од челото до врвот, долниот - од круната на главата, и страничните. Сега е време да одговорите на прашањето: "Како да се намали косата?" Самото нешто да се направи не е тешко, ако одлучите да ја отстраните истата должина од целата глава. Определете што ќе биде, земете ја жичката помеѓу средината и показалецот и отсечете ја потребната должина. Започнете со врвот на главата, споредете ја секоја следна влакно со оној што беше претходно стрижеше, и да се намали колку. Така, ќе ги отстраните и должината и завршувањето на Сплит. Ако сте се соочиле со прашањето како да се намали самата коса, која е завиткана, тогаш вреди да се земат предвид неколку клучни точки. Прво, саканата должина треба да се зголеми за 1-2 см, бидејќи кадравата коса се собира и станува пократка при сушење. Второ, пожелно е да се земат влакната за бричење колку што е тенка, инаку фризурата ќе биде нерамна. како да ја исечете косатаОдговорот на прашањето како да се намали самата коса е да се научат едноставни начела кои ви дозволуваат да ја скратите должината. Да се ​​даде фризура одредена форма, вештини и знаење се потребни. Фризери и стилисти трошат многу време и го применат своето искуство со цел да создадат креативна фризура или да организираат насоки според модните трендови.

како да се сече на косатаКако да се намали самата коса, ако фризурата ја изгуби својата форма

Се разбира, на мајстор во салон за убавина да го изврши попрофесионално, но постојат моменти кога едноставно немаат доволно слободно време или пост на бербер не се совпаѓа со вашите планови. Ако фризурата не е премногу комплицирана, ако имате добри ножици и удобен чешел, можете да го ажурирате. Издолжени форми се исечени без многу напор. Главната работа е да се одреди основниот принцип на фризури и саканата должина. За оние кои постојано ја прават истата форма, ќе биде многу лесно да се направи ова. На пример, ако вашата коса се сече во облик на скалилата, принципот на нејзиното обновување на следниов начин: да почне од врвот и е еднаква на должината на останатите влакна од косата на оваа област. Порамнете ги страничните ленти, удира, ако е потребно, и потпорот е подготвен.

Прашањето како да се намали косата, по правило, ги загрижува оние кои се заинтересирани за фризерство. И исто така и оние кои не се плашат да експериментираат со нивниот изглед. Ако планирате да се расфрла со бербер услуги, исто така е можно да се заврши курсеви на уметност и да научат не само да се на ниво на должината и намалување удира, но, исто така, врши повеќе комплексни модели на косата. Обидете се, експериментирајте и добијте прекрасен резултат.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Летна фризура за средна коса домаЛетна фризура за средна коса дома
Како е грчката фризура направена за кратка коса со завој?Како е грчката фризура направена за кратка коса со завој?
Универзална боксерска фризураУниверзална боксерска фризура
Фризури со еластична лента околу главата. Четири начиниФризури со еластична лента околу главата. Четири начини
Како да се намали дома во Њујорк. Совети и триковиКако да се намали дома во Њујорк. Совети и трикови
Ликбез: како да се сечеш?Ликбез: како да се сечеш?
Бизнис фризури. Технологија за правење фризуриБизнис фризури. Технологија за правење фризури
Како да се намали косата себе. Техника на машини за сечење и ножициКако да се намали косата себе. Техника на машини за сечење и ножици
Фризура на плоштадот. Техника на извршување, опции.Фризура на плоштадот. Техника на извршување, опции.
Научете како да го направите лет!Научете како да го направите лет!
» » Како да се намали самата коса и да не ја расипат обликот