obrechye.ru

Која боја на ноктите и косата е во мода сега?

Поминаа за тековните трендови е речиси невозможно - толку брзо менување на трендовите во модни ревии. Но, сепак, жените на модата не престануваат да се обидуваат да бидат целосно вооружени пред новата сезона. Која боја е сега во мода за маникир и боење коса?

Модни трендови

А топична маникир е целина уметност. Моделното сликање на ноктите не е само естетски изглед, туку и самодоверба. Покрај тоа, сега постојат нови технологии на имплементација, така што лак траеше што е можно подолго. Кои бои ноктите сега се во мода? Секоја девојка ќе најде нешто за нејзиниот вкус, бидејќи има многу модни маникир опции за тековната сезона.

Што се однесува до бојата на косата, ова е многу радикална процедура. Која боја коса е сега во мода? Од сопствениците на руса коса сезоната 2018 не бара никакви промени, главната работа која беше топла нијанса на кадрици. Задебелени brunettes може да се додадат себеси светлост во црвено, а девојките со најтемна боја на коса може да добијат само навестување за длабочина.

Која боја е сега во мода? Детален опис на најрелевантните трендови во маникюрот и бојата на косата е даден подолу.

Француски kshy-lassika

Природноста е секогаш во мода. Остриот и долгите нокти долго време исчезнаа од претставите на познати дизајнери во Милано, Лондон или Париз, предност им се дава на природниот изглед и должина (дури и ако се натрупани ноктите). Во тековната сезона, прво место во популарноста може безбедно да се даде на класичниот француски - распределба на врвовите на невестата со бел лак.

кој боја лак е сега во мода

Постојат неколку видови на француски маникир, кои исто така остануваат модерни за неколку сезони. Францускиот милениум, на пример, е иста екстракција на врвовите на невен, но само со употреба на sequins. Оваа опција изгледа најсоодветен на ноктите со доволна должина, но за кратки, нокти во боја е посоодветен - селекција со една или неколку светли нијанси. Која боја е нокти сега во мода? Бојата решение тука не е важно - јакна може да биде било. Исто така постои и фан-француски, во оваа маникир, активно се користат дополнителни украси, имено кристали, фолија и монистра.

Нестандардниот француски маникир поставува цел не за мека "насмевка", туку за промена во нејзината форма. Врвот на ноктите може да биде украсен со рамна линија, цик-цак, во форма на V или триаголен пат. Таквиот маникир изгледа многу невообичаен, но во исто време женствен, нежен, уреден.

Холивуд или маникир од Диор

До сега, месечината нокти, исто така, стана класичен, како и Французите. Холивуд, или маникир од Диор, тој се нарекува поради тоа што за првпат се појавил на шоуто на француската модна куќа, основана уште во 1946 година. Бојата на Месечината е спротивна на јакна. Функција - во контрастни бои решение: дупка за нокти е нагласена со светлиот лак. Линијата "насмевка" може да биде конвексна или конкавна, друг вид холивудски стил е распределбата на дупката во триаголник. Патем, оваа опција е одлична за обложување со гел-лак, бидејќи таков слој совршено ќе ги сокрие растечките невеста за една или две недели по нокти.

која боја коса е сега во мода

Монохроматски нокти

Кој лак за боја сега е во мода? Основните нијанси, кои се денес на врвот на популарноста, одамна им се познати на модата. Тоа е длабоко темно сина, крем-млечна, беж, сива, јаболко-црвена, сребрена металик, морски бран. Посебно внимание треба да се посвети на невообичаени завршни облоги, кои целосно ја трансформираат дури и најчестата маникир.

Длабоко темно сина

Длабоки темни сини нијанси се посоодветни за ладно време. Оваа боја изгледа подеднакво добра и на кратки и долги нокти од која било форма. Сенката ќе биде соодветна на забавата, во канцеларијата и на прошетка. Класичен боја Ролинг во длабоките ( «Оди на дното") нуди дизајнер, manicurist и сопственик на брендот на лак Дебора Липман, похрабри опција - темно сина како база и изобилство на sequins кои го прават нокти посветла од брендот Jueip. Сина со сјајот Ѕвездена Ѕвездена ноќ ( «Ѕвездена-Ѕвездена ноќ"), кој беше лансиран во масовен пазар бренд Essie во 1985 година, ви овозможува да се добие повеќе деликатни нокти, ако капакот ноктите еден слој на лак, и длабоко во слој во два слоја .

која боја на нокни сега е во мода

Крем крем беж

Остана во минатото, "голи" нијанси, проѕирни текстури и розови бои, сега на врвот на крем крем беж. Ноктите не мора да бидат кратки, дозволена е задебелена должина, но подобро е да се остави природна округла форма. Модерен бои - нетранспарентно, заситен, топло. Ова се Корк ("Корк") од Холивуд "Нојлинг", плажа беж ("беж плажа") од Кина глазура и металлизиран лак од "Бутер Лондон".

Модерен сив

Што друго е во модата бојата на нокти? Оние кои се уморни од беж нијанси, но имаат тенденција да ги неутрализираат тоновите, можете да препорачате модерен јаглен-сив. За да го замени класичното црно, денес дојде модерен, длабок и темно сив. Ова е сезона што мора да се има. Најверојатно, тој ќе погледне на кратки, овални нокти. Бренд Формула X нуди сивата материја, емајл сјај, Зоја - Tris со трепет за метален сјај на marigolds, LVX - длабоко Антрацит ( «Антрацит") со сина среден тон.

Која боја коса е сега во мода слика

Класично црвено

Дизајнерите не можеа да ја игнорираат класичната црвена боја. Со класиците не можете да се расправате, па сенката останува модерна неколку сезони. Овој маникир изгледа одлично на ноктите од било која форма и должина, но најдобро е да се даде предност на круг или квадрат и должина. Љубовниците на долгите канџи треба да обрнат внимание на обликот на амигдалата. Забрането црвено нуди бренд Nailing Hollywood - овој лак Треска ("Треска") со ладна podtonom. Повеќе сочни сенки? Која боја е сега во мода? Брусница црвена е сенка на Аморе на Големиот канал ("Љубов на големиот канал") од ОПИ. Но, за кратки невеста, класичниот Hutch од Ciate London или светло, погоден за било која нијанса на Воена црвена кожа од брендот Burberry, е погодна.

Металик

Во минатите сезони, популарноста беше досадна, но конечно (до огромната радост на љубителите на метализирани нијанси), трендовите се променија. Сребрената металик е омилена нијанса на Мајли Сајрус, чии кратки невентини постојано се истураат во светлината на рефлекторите што го осветлуваат црвениот килим. Во оваа сезона е време да го следиме нејзиниот пример.

Која боја коса е сега во мода 2018

Речиси секоја марка воведе модерен метален сјај во својата производна линија. Топла сребро со многу искри триаголник нуди OPI - Ова е оваа ѕвезда донесена, но Mirrorball од Орли идеална за безгрижно природи лак iridescent, лежи на ноктите проѕирен слој. Златото и среброто се органски мешани во сенката на Анџелено на брендот Лорен Б. Убавина.

Море бран

Која боја е сега во мода? Покрај мрачните бои, има сочни, светли, светли бои кои активно ќе се користат оваа сезона. Се очекува дека ќе биде апсолутен фаворит аква боја, потсетува и морска пена, нане зелени и синото небо. Оваа боја ќе изгледа добро на кратки и долги нокти од која било форма.

Чист и богат тон, кој дава сини треперења, го сугерира брендот NARS - Thasos лак. Лесно сјај даде Paradisio од Шанел, но навистина поморска тема со Шели бисер, iridescent розова и пурпурна нијанси претставен YSL лак за мир Green ( «Зелен свет").

Завршни премази

Вистинскиот хит на сезоната е невообичаен завршен облик, кој сосема нов начин ќе ве натера да почувствувате дури и најчестиот маникир. Облогата не треба да биде само транспарентна, можете да користите сјај, sequins, металик и мајка на бисер. Нијаките на други бои присутни во завршниот слој можат да го трансформираат главниот лак непрепознатлив. Значи, "финишот" не само што ќе го продолжи животот на нокти, туку исто така ќе ви овозможи брзо да ги трансформирате невестата како што е потребно.

каква боја е сега во мода 2018

Кои се решенија од познатите брендови во индустријата на ноктите за да обрнат внимание? Еве неколку добри лакови:

  1. Скрптер од Нојлинг Холивуд со сини и црни импрегнации.
  2. Окуларот од Сали Хансен - нежен сјај што ќе создаде ефект на луксуз. Ако се користи со беж сенка, ќе добиете дискретна и уредна нокти.
  3. Разбиените души од SmithCult може да се користат дури и без основен премаз, бидејќи големите златни sequins веднаш ќе ги трансформираат невестата.

За блондинки

Маникир може да се менува барем секој ден, но со бојата на косата, сè е поинаку. Не сите претставници на фер секс се подготвени да направат радикални промени. Блузовите се среќни оваа сезона - тие не треба да ја расипат косата со агресивни бои за да го "приспособат" нивниот изглед на барањата на современиот начин.

Носителите на ладна боја можат безбедно да "пробаат" платински прстени. Овој изглед е многу забележлив, уникатен и модерен. Девојки со топол изглед се вклопуваат "јагода русокоса". Тоа е најбогатата сенка што трепери од светло-црвена до богата розова.

каква боја е сега во мода 2018

Која боја е во мода сега (2018)? Останува на врвот и природна убавина. Особено успешни бои може да се викаат гола русокоса, месо нијанса, фер коса (златна, пченица), по можност со светлина сјај, сјајна мајка на бисер со златни одблесоци. Тенка и светлина кадрици, исто така, одговара на "розова кварц", и во комбинација со класичен фризура ќе добие многу храбар лак.

"Стилски баба"

Многу посебен тренд на сезоната - сива коса. Жените повеќе не треба да се срамат за нивниот изглед и нивната возраст. Дизајнерите излегоа со таков кромид посебно име - "стилска баба" или баба глам. Дури и млади девојки прават таква боја, инспирирана од моделите на Луј Витон, Готје или Гучи, кои се лачат со седа коса во студени бои. Но, постарите жени лесно можат да ги носат своите сиви брави, без да се грижат за усогласеноста на модните трендови.

каква боја е во мода сега

Чад и пепел, кафе и карамел

Која боја коса е сега во мода? Фотографиите од емисиите даваат целосна слика за тековните трендови. А голем решение за сопствениците на косата средните тонови (кафеава, темно руса) - чадот и бледо тонирање. Сите барања на искреност и природност исполнува ладна и костен, но оваа сенка нема да одговараат на секоја девојка, па затоа е најдобро да се почне со растворање тонирање наместо трајна боја. Но, "вкусни", "еспресо со карамел" во комбинација со било кожа или боја на очите.

Бери-вински нијанси

Која боја на коса е сега во мода (2018)? Сите видови на нијанси на црвено ќе ве молам љубители на светли фризури. Можете да направите ombre или боење, главната работа е дека тонот е длабок. Во соседството со црвени жици, бојата на кафето, бакарот или чоколадото ќе стане посветла.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да ги боите советите на косата сами?Како да ги боите советите на косата сами?
Трендови на есента 2013 година: фризури со кадрици на страна, плетенки, права коса, поставени со…Трендови на есента 2013 година: фризури со кадрици на страна, плетенки, права коса, поставени со…
Бојата на темно-црвена коса е тренд на есен!Бојата на темно-црвена коса е тренд на есен!
Како да направите маникир 2011Како да направите маникир 2011
Во мода, орев боја на косаВо мода, орев боја на коса
Боб плоштадот со долги странични насоки - врв на модатаБоб плоштадот со долги странични насоки - врв на модата
Боја за коса. За руса коса на опции многуБоја за коса. За руса коса на опции многу
Ветрот на промени, или Каков вид на нокти е сега во модаВетрот на промени, или Каков вид на нокти е сега во мода
Тренд зимски ноктиТренд зимски нокти
Жолта јакна - необичен класикаЖолта јакна - необичен класика
» » Која боја на ноктите и косата е во мода сега?