obrechye.ru

Како да направите пакет на вашата глава за неколку минути?

Во животот на секоја fashionista, постојат моменти кога сакате да изгледате секси и истовремено рафинирани. Да се ​​создаде таква слика на фатална примамлива и освојувачка на срцата на мажите, стилот на коса наречен модерен пунџа е идеален. Со него ќе изгледате симпатично и истовремено прачки. Како да се направи зрак на вашата глава? Таква фризура ќе бара од вас минимум напор и алатки. Сопствениците на дебели и долги кадрици се совршен стил на коса пакет, средна коса што го прави доста тешко. Но, на таква коса ќе изгледа убаво и величествено.

како да се направи куп на главатаКои алатки ќе бидат потребни за да се создаде фризура?

Значи, вие треба да се подготват следниве алатки - четка за масажа, мала гумена бенд, столпчиња (бројот зависи од густината на косата), ноктите фиксација кадрици. Пакетот или групата се однесува на варијанти едноставни фризури, што лесно може да се направи независно дома. Како да се направи еден куп на вашата глава себе? Ова е прашање кое ги интересира повеќето од девојките. Детален водич ќе ви помогне!

Како да направите куп на главата дома?

1. Малку натопете ја косата со млаз вода. За таа цел е подобро да се користи распрскувач. Може да се најде во било која продавница за хардвер. Ако не го имате, можете да го користите празното шише од спрејот за стилизирање на косата. Влажните кадрици чешаат чешел или мазнење на рацете.

2. Лесно се движите со четка за масажа по целата должина на кадрици во правец од корените до врвовите. Таквата четка не само што ќе ја изедначи косата, туку и ќе го реши проблемот со прекумерно меки и магнетизирани влакна.

фризура за пенкало на средна коса

3. Внимателно соберете ја косата на грбот на главата, формирајќи висока опашка. Треба да се запомни дека треба да се наоѓа токму на местото каде што во иднина ќе има камче.

4. Чешајте ја собраната коса користејќи чешел или четка за масажа. Благодарение на ова вашиот зрак ќе излезе уредно и мазно.

5. Извртување на опашката во насока на стрелките на часовникот. Треба да добиете еден вид "тесна" јаже.

6. Сега е неопходно неколку пати да ја завиткаме изопачената коса околу опашката. Бројот на револуции ќе зависи од должината на опашката.

7. Коските испакнати од шиндрата треба да бидат скриени под формираниот пакет.

модерен зрак8. Обезбедете го добиениот пакет со пар иглички. Треба да се напомене дека за сигурна фиксација на густа коса, им треба малку повеќе отколку за тенки.

9. Со цел зракот да го задржи оригиналниот изглед колку што е можно подолго, поправете го со лак. Неопходно е да се даде предност на оние брендови кои не се држат заедно коса, но оставете ги еластични.

10. Ако сакате, можете да ја декорирате вашата коса со оригинален гингам или декоративни столпчиња.

Додајте осветлување на вашата фризура

Има многу корисни информации за тоа како да направите пакет на вашата глава за неколку минути. Ако сакате вашата фризура да биде различна од другите, ќе треба малку да фантазирате и да експериментирате со својата декорација. Во принцип, ставете ја малку вашата фантазија и личност!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Фризури со грчка лента за долга коса, или Како да станете божицаФризури со грчка лента за долга коса, или Како да станете божица
Свадба фризури за долга косаСвадба фризури за долга коса
Убава фризури со шноли свои рацеУбава фризури со шноли свои раце
Како да се направи еден куп на средни коса убаво?Како да се направи еден куп на средни коса убаво?
Фризура за себе на средна коса за 5 минутиФризура за себе на средна коса за 5 минути
Инструкции: како да се прават кадрици на долга коса?Инструкции: како да се прават кадрици на долга коса?
Фризури со еластична лента околу главата. Четири начиниФризури со еластична лента околу главата. Четири начини
Направете стилски фризури на средна косаНаправете стилски фризури на средна коса
Едноставна фризура со свои раце за долга коса за неколку минутиЕдноставна фризура со свои раце за долга коса за неколку минути
Прекрасна фризура со средна должина на кадрава косаПрекрасна фризура со средна должина на кадрава коса
» » Како да направите пакет на вашата глава за неколку минути?