obrechye.ru

Соло Лое - исклучителен мирис за исклучителни мажи

Шпанскиот бренд Loewe е основан во 1846 година. Во тоа време беше мала работилница за шиење која произведуваше разни производи од кожа. Организираа оваа мала продукција претприемач Enrinque Loewe Roessberg. Развиен бизнис, а во 1892 година Лоуе отвори фабрика. Од тоа време, таа произведува чанти и други додатоци, модни линии и парфеми се појавија многу подоцна. Во 1905 година, компанијата обезбеди покровителство на кралскиот двор, почнаа да добиваат поволни нарачки од најблагородните лица и јавноста во Мадрид бутик стана многу популарен.

соло loeweВо 1970 година, компанијата го издаде својот прв мирис L, кој се покажа како многу успешен и ја започна историјата на парфемот, кој денес не е премногу голем - вклучува 14 луксузни мириси. Loewe парфеми се толку различни што нивниот избор може да се направи и игрива флертуваат, и прим дама и вистински господин.

Првиот мирис на брендот Loewe L сè уште е многу популарен денес. Многу жени го сметаат за идеално. Таа е наменета за решителна и убава личност, намерна и приврзана, силна и романтична.

Во мирис на Quizas миризлива вода, ветувања за љубов и суптилна игра се склучени. Опоен мирис на цитрус рибизла и пренос на топлина на почетната вкус белешки, бугарски роза и јасмин во неговото срце се направени да се верува во нереални ветувања на странец. Композицијата е завршена со ароми на ванила и пачули, кои ја надополнуваат сликата на лукавата кокетка.

Највпечатлив машки мирис на брендот е Loewe Solo - посветеност на Луис убавината. Овој луксузен состав е наменет за оние кои сакаат да живеат еден светла ден. Оние за кои секој ден, како последниот. Мирисот не значи полутонови и поттекстови.соло loewe осврти

Едно шише Solo Loewe содржи два спротивни елементи - врел оган роса и вода. Само вистински познавачи на фини комбинации кои имаат беспрекорен вкус, можат да го ценат овој мирис. Како и самиот Луис, овие мажи создаваат атмосфера на извонредност и луксуз во која живеат лесно и удобно.

Елегантен и стилски, Соло Лое е создаден за маж кој се залага за рамнотежа, што ви овозможува да постигнете хармонија и рамнотежа во сите области на неговиот живот. Тој е миленик на судбината. Тој лесно ја фаќа среќата и ужива во триумф. Тој воопшто не се плаши да стои надвор, да биде видлив.

loewe солоКомпанијата прв пат е воведен на мирис Соло Loewe во подарок кутија, како ковчег за складирање на накит со лизгачки механизам, што е многу елегантен и стилски шише. Предната и задната страна на неговата површина се насликани со мат црн лак, а во страничните страни од неа е мирисна течност од заситена од маслиново боја. Производите на мирис од соло Loewe добиваат повратни информации од благодарни мажи од целиот свет.

Ова е универзален мирис. Човекот кој го користи во утринските часови, во текот на целиот ден, чувствува преодни сенки. Во вечерните часови Solo Loewe може да издржи најдолга забава. Таа е идеална за романтичен датум и бизнис вечера. Оваа неверојатна композиција е прилагодена на состојбата и расположението на човекот, звучи навредливо, едвај може да се чуе.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ексклузивен парфем "Бруно Банани"Ексклузивен парфем "Бруно Банани"
`Каролина Херера`: духовите што го менуваат светот`Каролина Херера`: духовите што го менуваат светот
Парфем `Молекула`: како да се разликува лажен од оригиналотПарфем `Молекула`: како да се разликува лажен од оригиналот
Хуго Бос - тоалетна вода, освои милиони срцаХуго Бос - тоалетна вода, освои милиони срца
Како беше името на фабриката за парфеми по револуцијата - првото руско производство на парфем?Како беше името на фабриката за парфеми по револуцијата - првото руско производство на парфем?
`Трусарди` (женски парфем) - основа на динамичен стил`Трусарди` (женски парфем) - основа на динамичен стил
Ели Сааб: духовите што ги освојуваат вистинските дамиЕли Сааб: духовите што ги освојуваат вистинските дами
Дупон: Луксузен парфемДупон: Луксузен парфем
Женски парфем `Банана република`: опис, освртиЖенски парфем `Банана република`: опис, осврти
Ралф Лорен - парфем како луксузен додатокРалф Лорен - парфем како луксузен додаток
» » Соло Лое - исклучителен мирис за исклучителни мажи