obrechye.ru

Како да се отстрани тен од лицето на начините на луѓето

Јасно се издвојуваме против бледата кожа, прскано лице сигурно не прави една жена убава. Не е изненадувачки, секој се обидува да се ослободи од таквиот контраст што е можно поскоро. Но, што треба да направам ако малку се повлекоа на сонце? Како да се отстранат изгорениците од кожата без да се оштети?

Како да се отстрани тен од лицетоСе разбира, со текот на времето поминува сите, а сончењето не е исклучок. Но, тоа ќе почне да се мие не порано отколку во 2 недели. И пред тоа време треба да одиме грд? Не, се разбира. Пред вас, милиони жени наидоа на такво нешто. Веројатно знаат како да се отстранат тен од лицето. Прво, не заборавајте да ги користите сите видови на маски за белење и струже - тие ќе помогнат во забрзувањето на процесот. Покрај тоа, секогаш тест на лицето навлажнувачки и успокоителен креми за да "се бори со боја" не предизвика непоправлива штета на вашата кожа. Како белење агент, во прилог на струже и креми кои може да се користи магдонос, сок од лимон, павлака, јогурт, тиква пулпа, краставици и јагоди.

Како да се отстрани црвениот тен: неколку народни начини

Метод број 1: отстранување на тен со лупење

Овој метод носи многу добар резултат. Благодарам лице пилинг делумно го отстранува горниот слој на штавената кожа, а лицето станува побелено. За дома пилинг Можете да ги користите grinded коските од грозје и бобинки или морска сол. Внимателно протријте го лицето со добиената маса, а потоа исплакнете ја маската со вода. Само запомни дека по ваквите процедури кожата на лицето е многу ранлива, и подобро е да не излезеш на улица. Пилинг најдобро се прави во вечерните часови или во текот на ноќта.

како да се отстрани црвениот тенМетод број 2: како да се отстрани тен од лицето со лимон

Сок од лимон има прекрасни својства. Ги тонизира, осветлува и ја побелува кожата. Однапред (пред постапката) во чаша вода, ставете неколку парчиња лимони и нека ги пијат неколку часа. Таквата вода треба да биде избришано лице. Тоа е одлично за секојдневно перење.

Метод број 3: како да се мие тенто со магдонос

Магдоносот е многу корисен: ги отстранува пегите, ја чисти кожата и има својства на белење. Со цел да го олеснат тен, се прелива 1 суп.л-патки. магдонос со чаша врела вода и нека пие за половина час. Потоа нанесете ја добиената течност на лицето и оставете ја додека не се исуши.

Метод број 4: како да се отстрани тен од лицето со помош на павлака или кисело млеко

Кисело-млечните производи имаат одличен белење на имотот. Значи во борбата против изгорениците, тие се најдобри помошници. Само подмачкувајте ја утринската и вечерната штавената кожа од јогурт. Оставете ја оваа маска за 20 минути и потоа исплакнете со ладна вода. Исто така можете да го измешате мрзливото млеко со варена пулпа од тиква за да го забрзате ефектот.

Како да се отстрани црвениот тен Како да се отстрани тен од кожаМетод број 5: како да се отстрани тен од лицето со бела глина и овошен сок

Белата глина не е само бела. Таа ќе биде одличен асистент за вас, во обид да го вратите лицето кон поранешната белина. За да го направите ова, се меша една лажица каолин (бела глина) со сок од јагоди, јагоди, краставици или магдонос. Ние правиме глина пред да добиеме дебела маса. Потоа додадете сок од лимон и како резултат на мешавина од mashes пржени лице. Маската треба да се остави на лицето 10 минути. По ова исплакнете ја маската со вода.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Отстранување на возрасни дамки на лицето.Отстранување на возрасни дамки на лицето.
Како да се измие лицето од изгореници? Совети и ефективни рецептиКако да се измие лицето од изгореници? Совети и ефективни рецепти
Како да го избелите лицето дома: рецепти за ефективни маскиКако да го избелите лицето дома: рецепти за ефективни маски
Како да ја избелите кожата на лицето дома (професионални и народни лекови)Како да ја избелите кожата на лицето дома (професионални и народни лекови)
Магдонос за лицето совршено се вклопува!Магдонос за лицето совршено се вклопува!
Корисни својства: маска за лице од јајцеКорисни својства: маска за лице од јајце
Како да ги отстраните пегите од лицето домаКако да ги отстраните пегите од лицето дома
Корисни својства на портокали. Белење на кожата на лице со кора од портокалКорисни својства на портокали. Белење на кожата на лице со кора од портокал
Корисни маски на лицето за лицеКорисни маски на лицето за лице
Како да се отстранат траги од акниКако да се отстранат траги од акни
» » Како да се отстрани тен од лицето на начините на луѓето