obrechye.ru

Здолниште со џебови: што да се носат? Слики

Облека - ова е она на што жената му придава посебно внимание. Ова е нејзиниот имиџ, нејзината внатрешна суштина. И начинот на кој се облекува девојка, како таа се претставува, има сигнал до светот околу неа за неа како за жена. Пролет е истекува. Наскоро, летото и дамите ќе можат да носат прекрасни фустани и здолништа и да го прават светот околу нив женски и убави.

Една жена се менува кога носи здолниште, дури и ако тоа е само здолниште со џебови. Таа дури и ја менува својата одење. Мажите ја чувствуваат оваа внатрешна состојба на жена. Ако спроведете анкета меѓу мажите, во каква облека би сакале да видите жена, несомнено може да речете дека одговорот ќе биде: во здолништа и фустани. Тоа е оваа облека која го нагласува вистинското отелотворување на женственоста.

Малку историја

Не изгледајте премногу далеку во историските архиви за прашината, кога мажите и жените носеа фустани, здолништа, kilts, togas. Земете еден куп модни списанија од почетокот на дваесеттиот век и видете кои здолништа ги носат модерните жени од тие времиња што се менувале во мода еден век, и она што е сега актуелно и прифатливо.здолниште со џебови

Еве, на пример, како модничарите имаа здолниште со џебови со џебови и без нив? Таа имаше здолниште на мајката од г-ѓа Берг. Берг стана првата патничка на авионот. Прекрасното здолниште во кое таа пристигнала на аеродромот, за да не го наведна ветерот во авионот, беше врзана со јаже над глуждовите. Кој би помислил дека ова јаже ќе игра главна улога во трансформацијата на женската гардероба. Беше корисно за модните дизајнери во Париз да видат во весниците слика од жена во здолниште врзана со јаже околу неа, како тие добија идеја да направат нов стил. Така, таканареченото здолниште со плетење го започна својот живот.

Свитка за молив

До 1910 година, кошулата здолниште ги освои срцата на парижаните. Во него, сепак, не беше многу погодно да се оди, одеа сјај, но ова модерно здолниште стана дел од женската гардероба не само во Европа, туку и во Америка.

Измените на модата ја донесоа Првата светска војна. Должината на здолништето се крева од подот до глуждот. Тогаш модата се промени со децении: имаше молњи и низок појас во фустани и здолништа со странични џебови, но во сето ова немаше посебен нагласок. Жените, како и секогаш, сакаа нешто ново.здолниште со молив со џебови

Овој нов беше претставен во 1940 година од страна на Кристијан Диор. Тој го создал првиот здолниште со молив. Сите жени се вљубиле во неа, уморни од обична и воена облека. Здолниште изгледаше убава блузи и џемпери мека, нагласувајќи круг, заоблен колковите и тесен појас, нагласувајќи женственост и сексуалноста на жените. Беше дел од деловен костум. Првиот плејбој модел Мерилин Монро на неговите страници - во здолниште-молив од Кристијан Диор. Еве една приказна за здолниште со молив.

Здолниште со џебови за печурки

Еден од главните и популарни елементи на женската гардероба секогаш беше здолниште. Со ова, никој не тврди. Елегантната жена изгледа во такво здолниште, каде што линиите се јасно дефинирани и стилот е акцентиран. На пример, здолниште со печ-џебови прави жена со фантастична трансформација. здолниште со џебови сликаГлавниот елемент на декорацијата е џебовите. И од нивната локација, од начинот на кој се шијат, овие трансформации зависат. Со помош на џебови за далноводи лоцирани на страните на здолништето, можете да ги зголемите колковите. Таквото здолниште е добро решение за креирање канцеларија или бизнис стил на облека.

Визуелно ја издолжува фигурата, криејќи дополнителен волумен, долг здолниште со џебови од печурки. Тоа е земја стил. Оваа чудна кора од лимон го олеснува и олеснува сликата. На спортски и тексас здолништа изгледаат одлични надземни џебови.

Здолниште со вградени џебови

Лесно, бесплатно намали здолниште со странични џебови во шевовите изгледа домот. Идејата е едноставна и оригинална. Џебовите се присутни и се користат кога е потребно, извршувајќи ја нивната функција, но тие не висат, тие не се распаѓаат. Тие не се видливи. Морницата се однесува на џебовите направени во поткопувањето, во сечењето по појасот или во кокетката на здолништето. здолниште со странични џебовиИзгледа неверојатно убаво оваа сезона, здолништето во подот е црвено со џебови во страничните рабови. Изгледа одлично и со универзален држач и со блузи. Секоја жена, знаејќи ја нејзината силуета, се обидува да ја најде најдобрата верба.

Материјал за здолништа

Меѓу огромен број на ткаенини, не е тешко да се најде токму оној кој е потребен за шиење здолниште. Ако ви треба прекрасен летен здолниште модел, подобро е да користите памук или лен. Двата материјали се пријатни на допир и удобни за носење.

За да добиете префинет здолниште модел, добро фитинг фигура, треба да се обрне внимание на сомотски. Свечената облека ќе одговара на кадифе. Многу убав изглед од ова материјално здолниште до подот.

На здолниште-сонце изгледа од било кој вид на свила, оваа ткаенина го прави производот убава, тече. Волна, не надвор од мода, - стилски материјал, изгледа одлично во деби-сезона здолништа. Деним е популарна и скапа ткаенина, еден од видовите фармерки со еластин и ликра влакна. Благодарение на овој "додаток" фигурата на здолништето со џебовите добро се вклопува. Фотографии се прикачени на статијата.здолниште со печ-џебови

Текстил во согласност со стилот на здолниште

Изборот на текстилот мора да одговара на обликот на здолништето. На пример, за здолниште со пенкало, секоја ткаенина е погодна, со прилагодување на која не губи изглед и форма. Тие вклучуваат твид, лен, вештачки памук и тексас. За моделот "лале", се погодни сите видови вискоза, свила и сатен. Тие добро подлегнуваат на драпери. Од течен шифон, влажна свила и тенка, речиси воздух трикотажа е пораби со здолниште сонце.

Свитка за молив. Со што да се носат

На здолниште, без оглед на стилот, должината и материјалот, изгледаше привлечно, треба да биде правилно комбинирано со други работи и чевли. Со оглед на стил и стил молив здолништа, outerwear, да се нагласи половината, мора да се наполни во здолниште. На пуштањето се носат блузи, туники и кошули, кои имаат појас. Тоа е, стилот се одржува - појасот е нагласен.

Можете да носат здолниште не само за прослави и канцеларии, туку и за прошетки. На здолниште со џебови на тексас е добро со елементи на удобен и практичен стил - kazhual. Во овој случај, неверојатно ефикасна е комбинацијата на строгоста на здолништето и нахарната едноставност на врвот. Ова е еден од моделите на улична мода што ги сакаат младите. За овој модел здолништа се најдобро одговара чевли на пета, инаку ефектот на низок раст. Петицата може да биде ниска, но мора да биде присутна. Тоа исто така може да биде чизми или чизми.

Сукња со џебови во рабовите. Со што да се носат

здолниште со странични џебови во рабовитеЗдолниште со џебови во страничните рабови Можете да го носите за прослава или, откако ќе го преживеете класичниот стил на гардероба, одете на работа во канцеларијата. Правото здолниште со џебови, строг стил создава прекрасен ансамбл со класична блуза или кошула. На здолништето на лабава намалување на подот, кој сега е модерен, дава добра комбинација со гајтан или со такви плетени предмети како врвот или маица.

И, се разбира, мора да има соодветни чевли. Строгоста на стилот на здолниште е нагласена со чевли со потпетици. Долговечната жена од мода може да носат удобни чевли, како што се балетските станови, со здолниште во подот. Ова нема да влијае на нејзиниот раст. Во кул сезона, здолниште со џебови ќе изгледа добро со јакна, кардиган, палто. Од чевли избрани како сезонски, кој има потпетици. Овие можат да бидат чизми, чевли, затворени чевли.

Прекрасни жени, без оглед на видот на телото, секогаш можете да изберете стил на здолниште што ќе ја красат вашата фигура. Тоа е здолништа кои го прават вашиот имиџ изгледа префинет. Во нив е дека не заборавате кој сте за секунда. Тоа е во нив што ги сакате мажите. Носете здолништа и фустани - бидете женски.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Долги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летањеДолги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летање
Женски и стилски: сарафан, облека и додатоци за нивЖенски и стилски: сарафан, облека и додатоци за нив
Лето здолниште со цвеќиња: што да се носат и како да се избереЛето здолниште со цвеќиња: што да се носат и како да се избере
Како и со што да носат кардиганиКако и со што да носат кардигани
Модна женска јакна со шилаМодна женска јакна со шила
Со што да се носат повредени здолништа?Со што да се носат повредени здолништа?
Колку долго се облекува во подот со долги ракави сега во тренд?Колку долго се облекува во подот со долги ракави сега во тренд?
Училиште здолништа за девојки: вистинскиот изборУчилиште здолништа за девојки: вистинскиот избор
Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?
Што да се носи со крзно елек? Неколку советиШто да се носи со крзно елек? Неколку совети
» » Здолниште со џебови: што да се носат? Слики