obrechye.ru

Пресекот на директен фустан од куќата

Облечи директно сече ќе одговара на сите женски претставници, независно од возраста, бидејќи е навистина универзална. Поради фактот дека не нагласува одредени дефинитивни форми и криви, фустанот ќе одговара на која било слика. Да, и шие сам не е толку тешко: со оваа задача ќе се справат дури и почетници или оние кои не шијат. Се разбира, исто така можете да додадете ги сече прави облекуваат некои дополнителни детали, како што се џебови, инсерти, панделки, чипка, и слично, но ако не се комплицира детали вашата работа, можете брзо да се добие едноставен фустан. Покрај тоа, потоа може да се надополни со каиш, накит и други додатоци. Долго време фустаните со директно намалување не излегуваат од мода. Фотографии на модели во нив не престануваат да се појавуваат на страниците на модни списанија.

Подолу е табела со пет основни големини.

Обем на граден кош8084889296
Обем на половината6266707478
Прецизност на бедрата86909498102

Едноставен фустан дирекно намалување

Првото нешто што треба да го започнете е модел. За да го направите ова, нацртајте облик на облекување во вистинска големина, земајќи ги предвид сите пропорции на вашите мерења. Најчесто ова се прави на големи листови хартија или на останатите парчиња позадина.

сече право фустани

Тогаш мора да се намали. Пред да започнете со работа со крпа, треба повторно да проверите сè, дали должината, ширината и сè друго одговара на вашата фигура. И само откако сте апсолутно сигурни за исправноста на моделот, можете да одите на работа со ткаенината, но мора да ги земете предвид додатоците за рабовите! Продолжуваме да шиеме исечен фустан. Моделот се пренесува на ткаенината, се отсекува, треба да ги поврзете деловите, нежно ги измешајте заедно, така што потоа можете лесно да ги отстраните овие теми. Сега треба да се обидеме на идниот фустан, без разлика дали се е точно, дали има никакви недостатоци. Осигурајте се дека сè е во ред, можете безбедно да ги поврзете деталите веќе на машината за пишување.

Тоа беше пресек на вистински фустан, најлесна верзија за извршување. И покрај својата рамнина, таа е една од основните работи во гардеробата на секоја девојка. Се облекуваат лесно се комбинираат со многу други предмети од облека, создавајќи секој пат нова и уникатна слика.

Насилен Прав Облека

Директно намалување на фустани слика

Следниот пресек на директниот фустан ќе биде потежок. Најтешкото во шиењето е да се направи шема, бидејќи тоа е основа на целиот производ, а конечниот резултат зависи од точноста на неговото извршување. Затоа, најдобро е да се земе модели кои не се многу тешки. Важно е да се биде внимателен и да се следи токму секоја фаза, во овој случај сè ќе се гарантира.

Потребни мерења:

 • кршење на вратот;
 • hemispheres областа над градите;
 • полу-дебелина на градите долж испакнати точки;
 • половината дебелина;
 • кревајќи ги бутовите;
 • половина ширина на градите;
 • центар на градите;
 • половина ширина на грбот;
 • должина на грбот;
 • висина на градите;
 • должина на предниот дел до половината;
 • коси висина на рамената;
 • Ширина на рамената;
 • должина на долниот дел;

Откако ќе ги отстраните сите потребни мерења, треба да додадете додаток за рабовите. Нацртајте ја сликата на полна големина на голем лист.

фустан на директен сече

Сè е направено токму како во претходната верзија. Ние ја проверуваме точноста на мерењата и образецот, не заборавајќи ги додатоците на цвест, сечејќи, префрлувајќи се на ткаенината и убедливо. Се обидуваме, и ако сето тоа одговара, ние се приклучуваме на рабовите на машината за пишување.

Sundress

Таков пресек на директен фустан е одлична опција за секоја сезона во годината. Тоа е пораби едноставно. Доволно е само да се промени стандардниот образец на правиот фустан малку: ние го прошируваме настрана, така што фустанот лесно може да се облече без пикадо, и додадете странична патент. За лето, можете да изберете лесен воздух ткаенина со убава светла шема, на пример, цветни. За зима, подобро е да се избере густа ткаенина. Ако одберете волна, тогаш забележете дека за овие сандаци, моделот во кафезот е релевантен. Овој печатење изгледа многу модерен. Сарафан е најсоодветно комбиниран со гарнитури или вградени блузи.

Туника

Ова е најраспространетиот фустан. Може да се најдат кај девојките насекаде: во канцеларијата, на одмор, во секојдневниот живот. И сите, бидејќи е погодно и практично. Леснотијата за шиење како фустан е обезбедена од фактот дека тука само на две странични рабови речиси секогаш му недостасуваат споите. Исто така, често постојат модели со лента или декоративен кабел во областа на вратот, кои помагаат да се промени длабочината на исечокот. Ако сакате директно се облекуваат бесплатно, тогаш туника е токму она што ви треба. Покрај тоа, ова е најсоодветен фустан за одмор во топла земја. Обично тие се направени од светло тече материјал од светли бои.

Карактеристики на директни фустани

Прав за намалување на моделот

Основата на сечењето на директни фустани се состои од пикадо на градите и половината. Ако постојат одредени вештини што ви овозможуваат да шиете нешто посложено, се разбира, треба да ги разгледате сите расположливи томови и свиоци: градите, колковите, половината. Впрочем, ако правилно шиете фустан, совршено ќе го нагласи целото достоинство на женската фигура. Создавањето на вистински фустан е едноставно и едноставно треба да се земе предвид само затоа што другите параметри не се толку важни ако рамката е правилно направена. Покрај тоа, девојките со фигура далеку од идеален, најчесто избираат директно исечени фустани. Сликите покажуваат дека овој стил е во состојба да ги скрие недостатоците.

Материјал

директно сече фустан

Постои правило: колку е потешко стилот, толку е полесно ткаенината. И бидејќи имаме наједноставна, затоа, ткаенина е најдобро да се избере потешки. Но, ако се шивате фустан за лето, не треба да го одберете најсложеното ткаенина: тоа ќе изгледа несоодветно. Можете да изберете и некои iridescent материјал (сатен, сатен), но во овој случај тоа е потребно да се има совршена фигура, бидејќи овие материјали имаат тенденција да се нагласи фигура со сите свои недостатоци. Едноставниот стил е добар, бидејќи можете да го победите ткаенината: изберете шема или интересна текстура. Но, со комплексот не е секогаш соодветно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Шиењето на сопствениот фустан не е тешкоШиењето на сопствениот фустан не е тешко
Оригинален асиметричен фустанОригинален асиметричен фустан
Женски и стилски: сарафан, облека и додатоци за нивЖенски и стилски: сарафан, облека и додатоци за нив
Облечи `Сирена` - префинетост во секој детаљОблечи `Сирена` - префинетост во секој детаљ
Црн фустан во подот - знак на исклучителен вкусЦрн фустан во подот - знак на исклучителен вкус
Убавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетењеУбавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетење
Фустани со кожни инсерти - црни, црвени, па дури и разнобојни верзии. Со што и како најдобро да се…Фустани со кожни инсерти - црни, црвени, па дури и разнобојни верзии. Со што и како најдобро да се…
Облечи сива: што да се носат? Кој ќе одговараат на сив фустан?Облечи сива: што да се носат? Кој ќе одговараат на сив фустан?
Облечи црно со црвено: опис, модели, комбинација и освртиОблечи црно со црвено: опис, модели, комбинација и осврти
Облечи-тестенини - облека за сите приликиОблечи-тестенини - облека за сите прилики
» » Пресекот на директен фустан од куќата