obrechye.ru

Пилешко на скара во рерна

Ако одлучите да го изненадите вашето семејство со вкусна вечера или сте купиле нова рерна, можете да готвите месо изненадување. На пример, пилешко на скара во рерната е подготвена многу едноставно. Постојат неколку основни рецепти со користење на плукање, шише или ракав за печење.

Печена пилешка во рерна (класичен рецепт). Неопходно е да се земе средни пилешко, околу половина килограм, црвена пиперка, како и посебен Леќата за печење или да го замени аналози - морско оревче, црн пипер, оригано, лук, кромид, смрека. Исто така малку сол и зеленчук, сончоглед или маслиново масло.

Во сад, предното миење на пилето треба да се нанесуваат со зачини, сол и попрскана со растително масло. Потоа труп конец на плунката или лежеше надвор на скара. Надворните рерни се препорачуваат да се стави во засолниште со вода, така што маснотиите и сокот ќе се исцедат. Потребно е малку повеќе од еден час да се готви. Проверете ја достапноста на пилешко со нож или вилушка, пирсинг. Ако од месото се испушта светла течност, тогаш садот е подготвен.

Пилешко на скара во рерна може да се подготви со помош на целутанска кеса или ракав. Рецептот е малку поинаков од класичниот. Прехрана Состојки: целата пилешко, 500 мл јогурт, кромид, половина лимон, 4-5 чешниња лук, црн пипер, растително масло, сол по вкус.

Во чинија неопходно е да се меша јогурт, сецкан кромид, сок од лимон, зачини, зеленчук масло. Содржината го наполни пилето и го става во кесата. Ние цврсто се врземе од сите страни и започнуваме да трепериме, така што птицата беше во сос од сите страни. После тоа, оставете го пилешкото маринирано 2-3 часа. Откако ќе го извадиме и го ставиме на плунката или шириме на решетката.

Кога пилето е планирано да се пече во рерната, најважното внимание секогаш е залепено во сос или маринада. Тоа зависи од тоа на juiciness и арома на птицата. На пример, сенф за одмрзнување. За подготовка ни е потребно: сурова пилешко со тежина од еден и пол килограми, 4-5 чешниња лук, ловоров лист, растително масло, коријандер, сок од лимон, сенф, мед.

За маринада, треба да се меша сок од лимон, сол, бибер, коријандер, растително масло, мелени лук. Се шири птицата од сите страни и остави 1,5-2 часа. Потоа краевите на крилјата и нозете треба да се завиткаат околу фолијата така што да не изгорат. Постави пилешко на скара и се пече во решетка режим. По 40 минути, се водат, кул.

За да ја подготвите глазурата, ви треба една лажичка сенф и мед. Покријте го трупот од сите страни и испратете го во рерна 20 минути.

Уште еден рецепт со синапова маринада. За готвење ви треба: пилешко, сол, црн пипер, кромид, 200 мл вински оцет, 4 лажици шеќер, 5 супени лажици сува сенф, зеленчук од цилинтро и копра. Состојки за маринада може да се скршат во комбинација или мешалка. По земање длабока чинија и маринирање на пилешкото. Оставете го да остане половина час во фрижидер. Рерната треба да се загрее до 200 степени, а потоа да ја испрати птицата таму. Времето за готвење е 40-50 минути.

На подножјето за печење на дното може да го изложите компирот и да го испечете за гарнир, истовремено ќе биде заситен со маснотии и ќе биде исполнет со вкус.

Полнети пилешки решетка од цели рерни

Постојат рецепти и полнети пилешки скара. Многу добра комбинација на месо од живина со сливи или суви кајсии. Да се ​​подготват да потрае пилешко месо, путер, калинки, сливи, суви кајсии, без сено суво грозје, кромид, зачини за печење, сол, растително масло.

За полнење: кромид, суво овошје. Исечете го со процесор за храна или мелница за месо. Потоа врие во плитка топлина неколку минути. Ние додаваме сол, бибер, зелена боја. Надвор од пилето нанесуваат со зачини за печење, сол. Почнуваме и се шириме со кулинарска нишка. Крилја и нозе се завиткани во фолија. Се пече во решетка на еден час. Пилешкото скара во рерната е подготвена, не заборавајте да го декорирате со свежи билки. Бон апетит!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецептот за печење пилешко во рерна, 2 различни опцииРецептот за печење пилешко во рерна, 2 различни опции
Рецепти: пилешко во рерна со зеленчук, полнети со јаболка, во бело виноРецепти: пилешко во рерна со зеленчук, полнети со јаболка, во бело вино
Месо во рерната - храна за мажиМесо во рерната - храна за мажи
Ние го печеме целото пилешко во рерната секој пат на нов начинНие го печеме целото пилешко во рерната секој пат на нов начин
Како вкусно да се пече компирот во рерна со пилешкоКако вкусно да се пече компирот во рерна со пилешко
Омилено јадење на вашата маса: како да се пече компирот со пилешко во рернаОмилено јадење на вашата маса: како да се пече компирот со пилешко во рерна
Како да се готви пилешко на скара во рерната (на плукање)Како да се готви пилешко на скара во рерната (на плукање)
Како да се готви пилешко во рерна со печурки, а не само.Како да се готви пилешко во рерна со печурки, а не само.
Колку е вкусно да се пече пилешко во рерна со полнење ориз?Колку е вкусно да се пече пилешко во рерна со полнење ориз?
Готвење пилешко во рернаГотвење пилешко во рерна
» » Пилешко на скара во рерна