obrechye.ru

Ние подготвуваме јогурт во мултивитарниот `Поларис`

Дали сакате да се обидете домашен јогурт без стабилизатори, конзерванси и други адитиви за мала употреба? Дали сте уморни од купување скап производ со сомнителни содржини и вкус? Тогаш денес ќе научиме како да готвиме јогурт во мултиваријатот "Поларис". За да го направите ова, ви треба малку трпение, малку време, желбата и потребните состојки:

Метод на подготовка:

Земете најобичен тенџере и истурете го целото млеко од пакетот. Потоа, со средна топлина, загрејте го до околу 50 степени. Кога ќе ја достигне потребната температура, отстранете ја од плочата. Отворете тегла јогурт и истурете ја во топло млеко. Многу внимателно, со размахване или миксер, со минимална брзина, ги мешајте производите додека не се изедначи. Сега додавајте бобинки или овошја на ваша дискреција, како и гранулиран шеќер.

Теглите за полнење со јогурт мора претходно да се стерилизираат во врела вода. Најдобро е за овие цели да се користат контејнери од домашна мајонеза или тегли на пире за детска храна. Во нив истурете ја содржината на садот и цврсто затворете ги со капак. Бидете внимателни: капките мора да бидат метални, бидејќи пластичните ќе се топат. Иако денес во продавниците се продаваат чаши посебно за готвење јогурт.polaris pmc 0517ad multivark

Во крајна Multivarki опфаќа платно, хартија крпа или ако е достапна, силиконски рампа, така што тоа не го допре дното на садот. Вие ставате во ред контејнер со јогурт, така што има одредено растојание меѓу нив.

Polaris PMC 0517AD multivar од внатре се полни со вода на околу иста температура како и содржината на тегли. Водата тече тенкови речиси до врвот, но не и целосно. Сега затворете го multivar со капакот и оставете го во режим "загревање" 15 минути. По овој пат, вклучете посебна програма "Јогурт". Најдобро е да се готви производот навечер. Потоа наутро ќе чекате апсолутно свежо и вкусен појадок. Не дозволувај да се излади во фрижидер за еден час или два.разнобоен поларис pmc0517ad

Ако варен јогурт во multivarquet "Polaris" стана густа и хомогена, тогаш е подготвена, може безбедно да се консумира. За да проверите дали е доволно густа маса, може да се навали малку малку, не плашете се, нема да истече.1

Вкусни јогурт во multivarka "Поларис" како и секој. Љубовниците на егзотични може да додадете ананас, страст овошје, киви, lychee, банана, цитрус сорта. Оние кои се навикнати на локалните плодови, може да се подготви со јогурт и капини, боровинки, јагоди, малини, како и круши, праски, кајсии и други традиционални овошје. Доволно е да се испоставува вкусни јогурт во multivarka "Поларис" со додавање на домашните подготовки, на пример, со некои џем или бобинки, нанесуваат со шеќер.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Грчки јогурт за губење на тежината: рецепт и совети за готвењеГрчки јогурт за губење на тежината: рецепт и совети за готвење
Готвење јогурт домаГотвење јогурт дома
`Narine` (квас): инструкции за употреба на лактобацили во домот`Narine` (квас): инструкции за употреба на лактобацили во домот
Пченкарен каша во мултивитарниот `Поларис` - рецепти за готвењеПченкарен каша во мултивитарниот `Поларис` - рецепти за готвење
Како да направите јогурт дома без масти?Како да направите јогурт дома без масти?
Рецептот за јогурт. Желе од јогурт.Рецептот за јогурт. Желе од јогурт.
Палачинки со јогурт.Палачинки со јогурт.
Рецепт од јогурт во јогурт - здрава храна за целото семејствоРецепт од јогурт во јогурт - здрава храна за целото семејство
Како да се готви јогурт во мултиварија?Како да се готви јогурт во мултиварија?
"Нарин" стартер и јогурт врз основа на тоа - здрав производ на вашата маса"Нарин" стартер и јогурт врз основа на тоа - здрав производ на вашата маса
» » Ние подготвуваме јогурт во мултивитарниот `Поларис`