obrechye.ru

Макарони Болонезе: приказна и два рецепти

Ако ние не имаат време и желба за долго време да се застане на шпорет, ние се подготвуваме за ручек или вечера на тестенини. Постои неверојатна сума на нивните видови: тестенини, фиде, шпагети, rozhkihellip- поставени во солена вода, во која има лажица растително масло и варете додека во режија на пакувањето. Дури и детето може да се справи со ова основно училиште возраст. Друга работа е со она што можете да готвите тестенини. Впрочем, исто како и со путер, тие се застарени. Овде ќе зборуваме конкретно за сосот на овој сад во Болоња или Болоњене.

Макарони Болонезе

Не е измислен во големиот град Болоња на север од Италија, како што обично се верува, но во истиот град на југ од земјата. Интересно е тоа што во почетокот беше служено со поинакво јадење - фетучини, за кое брашното и јајцето едноставно се замесувале. Но, во тоа лежи колосалниот успех на Болоњскиот, дека овој сос е погоден за сите брашно со исклучок - па дури и за лазања и пици. Сега да разговараме за тоа како е вкусно да готвиме тестенини под ова сос. На крајот на краиштата, не е доволно само да се земаат и да се мешаат вермикели со печено мелено месо, па можеби ќе имаме советско јадење од "тестенини во морнарицата". Прво, тестенините треба да се италијански - од цврсти сорти брашно. Таквите производи нема да се претворат во каша или една дебела грутка по готвењето. И така што тие не се држат заедно, додадете неколку лажици растително масло во вриената вода.

Макарони од Болоњски, или Болоњски сос

Рецепт # 1

Со што можете да готвите тестенини

Vermicelli (по можност спирала, рогови, пердуви или школки) се варат и се палат во сито, измиен со топла вода. 200 грама пушена сланина се сече на мали коцки и пржете додека не стегнете во растително масло. Две моркови три на голем ренде, додадете на сланина и пржете уште 5 минути. Потоа закачивме две лампи и две целер за нивната компанија. Поминете го зеленчукот до завршувањето. Конечно додадете ги доматите што се испукани и без леб - некаде околу 250 грама (тие може да се заменат со кечап или паста од домати). Фрли малку повеќе додека сок од домати малку испарува. Додај во оваа мешавина килограм мелено говедско месо и 3 кршен чешниња лук. Така СРЈ, мешајќи постојано, уште десет минути. После тоа, истурете чаша црвено и суво вино во тава, исклучете ја топлината и покријте ја со капакот, за да миксот го апсорбира мирисот. По десет минути, додадете варен вермичели, промешајте и загревајте. Завршени макарони болоњски посипете со рендан Пармезан и свежи билки (босилек или оригано).

Тоа е вкусно да се готви тестенини

Рецепт бр. 2

Тоа се разликува од првите со голема количина домати - тоа ќе потрае околу 400-500 грама домати. Ние сме, како и во првиот рецепт, изпарени и излупени. Потоа, потребен е огноотпорен тенџере - нерѓосувачки челик или специјално стакло - на крајот на краиштата, во рерна ќе ги готвиме тестенините болоњи. Значи, во ова јадење, го истураме маслото од зеленчук (по можност маслиново) и правилно го загреваме. Во оваа длабоко пржена сланина, а потоа додадете и полнење. Во тава за пржење измешајте лук и исто како и во рецептот број 1, зеленчук (редот на нивните обележувачи е идентичен). Кога тие се целосно подготвени, ги прицврстуваме на кутијата. Ставете стакло на црвено вино. Рерната се загрева до 180 ° C и ние го испраќаме сосот таму еден час (не покривајте го тенџере со капак). Не заборавајте да извадите тенџере од време на време и да ја промените содржината. Кога течноста исчезнува, ставете ја во сос од шпагети и испратете ги во сунѓер. Како и во претходната рецепт, макарони болоњене бидете сигурни да посипете пред порција рендано сирење.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Болоњски тестенини или шпагети со мелено месоБолоњски тестенини или шпагети со мелено месо
Макарони со сирењеМакарони со сирење
Антена од тестенини: техники за готвење и рецептиАнтена од тестенини: техники за готвење и рецепти
Како да се готват тестенини на италијански: рецептиКако да се готват тестенини на италијански: рецепти
Тестенини со мелено месоТестенини со мелено месо
Шебекински макарони - сорта № 1Шебекински макарони - сорта № 1
Рецепт: тестенини со мелено месо, со домати и сирење, со печуркиРецепт: тестенини со мелено месо, со домати и сирење, со печурки
Италијански тестенини, рецепт со мелено месо.Италијански тестенини, рецепт со мелено месо.
Класичен сос од тестенини. Рецепт за Болонезе и БешамелКласичен сос од тестенини. Рецепт за Болонезе и Бешамел
Макарони во крем сосМакарони во крем сос
» » Макарони Болонезе: приказна и два рецепти