obrechye.ru

Бадем: колку точно и колку можете да јадете, корисни својства и содржина на калории

Бадемите содржат многу хранливи материи, и затоа, тоа е корисно за унапредување на здравјето. Тоа им помага да се намали стресот и да ги смири нервите, го намалува нивото на холестерол и шеќер во крвта, со што се спречува развој на атеросклероза и дијабетес. Размислете каква е користа и штетата на бадемите и како правилно да ја консумирате.

Карактеристики

бадеми

Бадемовото дрво расте во земји како Иран, Саудиска Арабија, Либан, Турција, Сирија, Јордан и Израел. Во моментов, неговото одгледување може да се најде веќе во многу делови од земјата. Плодовите на ова убаво дрво се бадемите, што е триаголник и срамнети со земја drupe, до 6 см. Тие имаат влакнеста структура, надворешниот зеленкаста боја.

Бадемот се наоѓа во две верзии: слатка и горчлива. Најпознатите и достапни во продажба се оревите на слатки бадеми. Од нив, се произведува марципан, како и нафтата што се користи за грижа за кожата и косата. Бадемите горчливи, консумирани во високи дози, е моќен отров. Таа содржи амигдалин, што му дава карактеристичен вкус. Во телото, ова соединение се претвора во токсичен водороден цијанид. Овој вид бадем се користи за производство на вкусови и лекови.

Нутритивна вредност и калорична содржина на бадеми

хранлива вредност на орев

Не залудно, бадемите се на листата на најхранетите храни. Ореви содржат многу протеини (околу 20%). Тие се одличен извор на незаситени масни киселини и нерастворливи влакна. И овој рудник на минерални материи, вклучувајќи:

  • магнезиум (во 100 гр бадеми содржи околу 270 мг магнезиум, кој покрива 60% од дневната побарувачка за овој елемент);
  • калциум;
  • цинк;
  • калиум;
  • фосфор.

Бадемите се добар извор на витамини, особено витамин Е, Б витамини (вклучувајќи Б2, Б3, Б6, фолна киселина). Ореви содржат фенилаланин, амино киселина која позитивно влијае на нервниот систем.

Оние кои сакаат да знаат колку може да се јаде бадеми еден ден сигурно ќе биде интересно дека и покрај висока хранлива вредност на производот, треба да се консумира во умерени количини. Овие ореви се 50% масти, па затоа се многу калорични. Во 100 g од производот, околу 590 kcal. Според диететичарите, луѓето треба да се ограничат на максимум 30 парчиња бадеми дневно.

Бадемот е добар за срцето

Корисните својства на бадемите за кардиоваскуларниот систем се потврдени од многу независни студии. Се должи на присуството во ореви на незаситени масни киселини и голема количина на витамин Е, тие се зајакне не само садови и намалување на крвниот притисок, но, исто така, намалување на формирање на атеросклеротични наслаги. Ова, пак, го штити од атеросклероза, коронарна срцева болест, мозочен удар, инфаркт на миокардот.

Одржување на нормална функција на мозокот

корист за мозокот

Бадениот орев е богат извор на многу хранливи материи кои помагаат во развојот и одржувањето на здрава работа на човечкиот мозок. Оревите содржат две важни состојки за мозокот: рибофлавин и L-карнитин. Тие ја зголемуваат активноста на мозокот и го намалуваат ризикот од развој на Алцхајмерова болест. Истражувањата покажаа дека диетата богата со бадеми и бадемово масло може да го подобри целокупното здравје и функционирање на нервниот систем.

Бадемот е корисен за имунитет и визија

Употребата на бадеми е добар начин за зајакнување на имунолошкиот систем. Вклучувањето на ореви во исхраната не само што ќе се спречи настинка и грип, но, исто така, обезбеди повеќе брзо зараснување на рани и акни, како и подобрување на состојбата на косата и ноктите. Овие својства се последица на присуството на голема количина на цинк и витамин Б2 во бадемовиот орев. Вториот е од големо значење за правилното функционирање на видот, бидејќи го штити од катаракта (прогресивна опацификација на леќата).

Заштита од дијабетес

заштита од дијабетес

Бадемово орев, консумиран по оброк, помага да се намали нивото на глукоза во крвта и нивото на инсулин. Ова обезбедува ефективна заштита од опасни бранови на шеќерот во крвта, особено кај пациенти со дијабетес, кои често страдаат од тежок оброк или храна со изненадувачки високо ниво на шеќер. Ореви помагаат во регулирањето на апсорпција и преработка на шеќер, што го прави целиот метаболички процес е многу полесно, а со тоа и многу побезбедно.

Одржување на здравјето на коските

Бадемово орев е одличен извор на многу витамини и минерали, вклучувајќи и фосфор. Која има значително влијание на издржливост и сила на коските и забите, а исто така помага во спречувањето на појава на болести поврзани со стареењето, како што се остеопороза.

Бадеми и слабеење

ореви и слабеење

Бадеми, и покрај тоа што содржат многу масти и калории, придонесуваат за губење на тежината. Есенцијалните масни киселини содржани во нив го регулираат метаболизмот и го спречуваат создавањето на вишокот масно ткиво. Покрај тоа, овие ореви содржат многу влакна (12,5 / 100 g), кои брзо и трајно го исполнуваат стомакот, обезбедувајќи му на телото чувство на ситост. Продолженото џвакање на две или три ореви од бадеми е докажан начин да се справи со нападите на глад.

Се разбира, бадемите нема да го дадат очекуваниот ефект на губење на тежината, ако го користите во големи количини. Најдобро е да се јадат само неколку од овие ореви неколку пати неделно, наместо на други видови храна (наместо како посебна закуска). Потрошувачката во вишок може да доведе не само до дебелина, туку и кон запек (со оглед на содржината на маснотии).

Одлична нега на кожата

употребата на ореви за кожата

Предностите за користење на бадеми во однос на здравјето на кожата се добро познати подолго време. Масажа со масло од бадеми често се препорачува за новороденчиња. Бадемовото млеко се додава во сапун, бидејќи совршено ја подобрува општата состојба и изгледот на кожата. Бадеми суровини се честа компонента на многу козметика дизајнирана за секојдневна нега на телото.

Бадеми во исхраната на бремени жени

Многумина се заинтересирани за тоа како корисни бадеми се за жени за време на бременоста. Овие ореви содржат фолна киселина, што помага да се намали појавата на дефекти при раѓање кај новороденчињата. Го стимулира растот на здрави клетки и формирањето на нови ткива, а исто така ги спречува дефектите на невралната туба. Лекарите редовно препишуваат фолна киселина кај бремени жени за да обезбедат правилен развој на детето и да го поддржат здравјето на мајката.

Бадемите се исто така одличен начин да се ослободат од гадење во бременоста и металоиди кои често се случуваат во вториот и третиот триместар. Орев ги неутрализира киселините во стомакот и со тоа ги елиминира непријатните чувства на горење.

Бадеми за вегетаријанци и спортисти

Бадемовиот орев е втор (по фстаците), најбогат извор на протеини меѓу оревите. Тоа го содржи дури и повеќе од некои мешунки, на пример, бел грав. Затоа, овој производ се препорачува да се вклучи во исхраната на вегетаријанци. Покрај тоа, бадемите имаат висока содржина на аргинин - амино киселина, која ги подобрува перформансите на мускулите, така што спортистите сакаат бадеми.

Контраиндикации

И покрај популарноста на бадемите, придобивките и штетите на овој производ се тесно поврзани, и кога е вклучена во исхраната, треба да бидете внимателни. Најголем недостаток на овие ореви е содржината на оксалати. Нивната прекумерна количина во телото може да доведе до различни болести. Поради ова, потрошувачката на бадеми треба да се избегнува од луѓе кои имаат проблеми со бубрезите и жолчниот меур.

Во каква форма е бадемот?

натопени ореви во вода

Неопходно е да знаете како правилно да јадете бадеми, така што нивните корисни својства целосно се рефлектираат врз здравјето на телото. Се препорачува да се јадат овие ореви сурови, најдобро на празен стомак, за да се подобри и забрза апсорпцијата на хранливи материи. Пред потрошувачката, можете да ги впиете во вода преку ноќ. Причините за користење на бадеми во оваа форма се неколку:

  • Изложеност на високи температури на ореви (пржење, печење, готвење) не само што го уништува многу хранливи материи, вклучувајќи и витамин Е, но, исто така, се врти здрави незаситени масни киселини deleteriously транс масти.
  • Потопување на бадемите активира голем број на ензими, тие стануваат помеки и полесни за варење. Бадеми треба да се потопат за 12 часа, промена на неколку пати во вода (не истураше вода што врие над нив) - за да можете да го задржи во фрижидер, овие ореви за неколку дена.

Постои уште едно прашање - дали е можно да се јадат бадеми со кора. Навистина, кора од овие ореви содржи влакна и витамин Е, но, за жал, исто така содржи и фитинска киселина. Тоа ја намалува сварливоста на многу хранливи материи, особено магнезиум, калциум и железо. Поради оваа причина, пред конзумирање на бадеми, се препорачува да се исчисти од кожата (по натопување тоа нема да предизвика никакви потешкотии).

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Марципан: опис и состав. Марципан во слатки - што прават тие?Марципан: опис и состав. Марципан во слатки - што прават тие?
Бадести ливчиња: како да ги направите дома. Рецепт за торта со ливчиња од бадемБадести ливчиња: како да ги направите дома. Рецепт за торта со ливчиња од бадем
Како да ги олупите бадемите од кора? Кулинарски совети. Кои се придобивките од оревите бадеми?Како да ги олупите бадемите од кора? Кулинарски совети. Кои се придобивките од оревите бадеми?
Нискокалорични ореви: листа, корисни својства и карактеристикиНискокалорични ореви: листа, корисни својства и карактеристики
Бадемово масло. Повратни информации и применаБадемово масло. Повратни информации и примена
Бадемово масло. Осврти на клиентиБадемово масло. Осврти на клиенти
Бадеми: корисни својства, состав, калории, контраиндикацииБадеми: корисни својства, состав, калории, контраиндикации
Бадеми (ореви): корист и штета за современото лицеБадеми (ореви): корист и штета за современото лице
Што е корисно за бадеми?Што е корисно за бадеми?
Бадеми, бадеми калории, нејзините корисни својстваБадеми, бадеми калории, нејзините корисни својства
» » Бадем: колку точно и колку можете да јадете, корисни својства и содржина на калории