obrechye.ru

Кралска прашка: готвење рецепти

Што е овој ѕвер?

Во нашите мориња, ракчиња ретко достигнуваат големината на повеќе од пет сантиметри. Меѓутоа, во тропските океани овие морски суштества "замавнуваат" до 25-30 сантиметри, всушност споредуваат со големината на рак на слатководни води. Таквите ракчиња се нарекуваат кралски скариди. Малку инфериорни во однос на нив во големина на штит: овие ракови во сурова форма по светло-сивиот абдомен се темни ленти. Имаме необработени или варено замрзнати морска храна во продавниците. Овие последни се во школка, целосно или делумно прочистени (опашка е оставена). Овде ќе зборуваме за тоа како да готвиме кралските ракчиња.

Рецепти на кралските едра

Варен и замрзнат производ

Тие се меки розови, веќе без шепи, школки и глави. Кралот едра се разликува од нејзините сестри дека таа има пократок клун и масовно месести торзото, и нејзиното месо послатка. Овој производ се изпарчи со врела вода или едноставно се одмрзнува на собна температура. Ако сакате да додадете ракови на јадења (супи, сосови или паела), направете го тоа на крајот на термичката обработка за да зачувате нежен вкус, во спротивно ракчиња едноставно ќе се "изгубат" и нема да се слушнат. Како составен дел од нивните јадења, тие мора да бидат целосно исчистени. И ако сакате да се готви на ракчиња на скара, ги претвори во ШИШ ќебапи или се продаваат како ужинка сос, тогаш е дозволено да ја напушти опашка.

Суровини и сурови производи

Таквите ракчиња се темно сиви или темно зелени, и, се разбира, не се чистат. За почеток, тие треба да се готват (или пржени на скара), а потоа ослободени од школка. Тие се чистат лесно: со нож со брановиден врв, води по гребенот на ракчиња од глава до опашка. Карапецот на стомакот притиснат, и тоа може да се отстрани без напор со шепите. Потоа треба да го земете темното јаже на хранопроводникот со сечилото и извадете го од трупот. Сега размислете што се подготвуваат кралските ракчиња. Рецептите се дадени во редот на служење оброци на празникот - од салати до само-угостителски јадења. Можете да ги земете како основа и дополнете со вашата имагинација.

Како да се готви кралските ракчиња

Салата

Во кујната на Југоисточна Азија кралските ракчиња се широко користени. Рецептите за салати варираат во зависност од кулинарната традиција на една земја, но општ принцип е тоа: не претерувајте со зачини. Впрочем, на пример, чили или горчлив црвен пипер убива нежен вкус на морска храна. Во закуски, овие ракови се совршено комбинирани со домати, пиперки, лисја од зелена салата. Соја сос во мали количини совршено го отстранува вкусот и аромата на ракчиња. Можете да ги комбинирате со риби, па дури и варени пилешки филети.

Кралска ракчиња - рецепти за закуски

Слабиот производ се шири на тава и се пржени додека целосно не се загрее течноста. Ние додаваме мед (голема лажица на половина килограм ракчиња), продолжи да пржете 3-4 минути. Истурете 2 супени лажички сос од соја, додадете 2 чешниња лук, поминат низ печатот, една лажица сок од лимон, сол-пипер и пржете уште 7 минути. Служиме директно во тава - со топлина, со топлина, и со ладно пиво.

Подгответе ги кралските ракчиња

Кралска ракчиња - рецепти за топла риба јадења

Како што веќе споменавме, морска храна е совршено комбинирана со риба. Земете Дорадо (3 парчиња) или други морска риба од истата категорија, чиста, стомакот, да ги исекувате страничните страни, да соберете, да го ставате сокот од лимон и да посипете со билки. 15 ракчиња се вари во посолена вода и чиста (замрзнати производи подготвени Параболоид и по 3 минути потрошувачка на вода). Голем домат се распарчи, излупен, ситно сецкан. Излупени ракчиња да се мешаат со домати, додадете рачно искинати босилек лисја, се меша. Оваа маса на полнење на стомакот дорадо. Рибата е да се стави на подмачкан печење масти, ситен дожд со маслиново масло и се пече на 200 степени, околу половина час.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Колку треба да готвите ракчиња? Ова мора да биде познато!Колку треба да готвите ракчиња? Ова мора да биде познато!
Како да готви ракчиња замрзнати правилноКако да готви ракчиња замрзнати правилно
Што да се готви со ракчиња? Рецептот за готвење интересни јадењаШто да се готви со ракчиња? Рецептот за готвење интересни јадења
Како да се избере и како да се готви ракчиња?Како да се избере и како да се готви ракчиња?
Како да се чисти ракчиња за готвење различни јадења?Како да се чисти ракчиња за готвење различни јадења?
Некои совети за тоа како да се готви ракчиња вкусниНекои совети за тоа како да се готви ракчиња вкусни
Колку да се готви ракчиња?Колку да се готви ракчиња?
Ракчиња пржени со лук.Ракчиња пржени со лук.
Ракчиња за пиво: рецепти за готвењеРакчиња за пиво: рецепти за готвење
Како да се подготви конзервирана раковинаКако да се подготви конзервирана раковина
» » Кралска прашка: готвење рецепти