obrechye.ru

Дали знаете што може да се направи од млеко без многу напор?

Нема смисла да се наведат сите корисни својства на млекото, бидејќи тие одамна се познати. Не е чудно што ние сме поучувани од детството да каша млеко, и нејзината баба во селото се третираат со чаша свежо млеко и домашна колачи или колачи. Овој пијалок е секогаш поврзан со љубезност, грижа и употреба. Но, се користи не само за пиење, туку и за јадење. Ајде да видиме што може да се направи од млеко дома.

што може да се направи од млеко

Едноставноста е гаранција за здравјето

Храна, како што се сирење, павлака, кефир, сирење, и многу други се составени главно од млеко. Ако размислите за тоа, за нив не им треба ништо друго, освен за неколку мали адитиви. Во исто време, сите од нив се многу слични во составот, но се разликуваат во конзистентноста и вкусот. Тоа е методот, или подобро, процесот на негово подготвување. Некои млечни производи бараат специјални уреди (на пример, сепаратор за павлака). И што можете да направите со млеко без прилагодувања? Доста многу.

Шер - нашиот пријател

Ние ќе ги разгледаме најчестите и популарни производи: урда, јогурт, сирење и ... кондензирано млеко! Да почнеме со првиот. Прво, треба да се вари млекото, а потоа да се излади до температура во близина на температурата на нашето тело (36-37 степени). Во тенџере со млеко, додадете кисела павлака или кефир (3 литри 3 лажици) и покријте го со капак. Затоа мора да стои 24 часа на собна температура. Следниот ден го ставаме тенџерето на млеко во друго, со врела вода. Во текот на ова, сурутка ќе се оддели и ќе формира згрутчување на млекото. Тој е она што ни треба. Ние го обесуваме во газа, така што вишокот на течност на стаклото, и ние имаме деликатна, ронлива сува. Лесно, нели?

домашно сирење од млеко

Јогурт без адитиви и без дополнителни трошоци

Сега кажете што можете да направите од млеко за здрава исхрана. Станува збор за јогурт. Можете да го подготвите на два начина: со кисело или обичен јогурт. Прво, се вари млекото и лади. Потоа додадете го ферментот на садот (2-3 лажици на литар млеко) или природен јогурт (3-4 лажици на литар). Земеме шише со топла вода и во неа ставаме топла вода. Млекото со адитиви се става во тенџере со дебело дно и се поставува на грејната рампа. Во утринските часови може да се поглезите домашен јогурт.

Кој не сака сирење, тој не се обиде да го готви

И како да готвите домашно сирење од млеко? Ние ќе направиме "Ricotta" - извонредно тендер за вкус и конзистентност. За загревање на две литри ова млеко до 80 степени, со додавање на шеќер (лажичка), малку сол и 30 грама сок од лимон. По отстранувањето од топлина, се промешува постојано млеко: тоа мора да навивам на сок од лимон, и сирење - одвоени. Го преместуваме во сито и промешуваме некое време. Потоа треба да ја покриеме нашата газа "Ricotta" и да оставиме половина час. Тоа е толку едноставно и евтин што може да се добие неверојатно вкусно Италијански сирење.

козјо млечни производи

Домашно кондензирано млеко е нешто ново

Не заборавајте за десерт, кој исто така се однесува на листа на она што може да се направи од млеко. Се разбира, ова е кондензирано млеко уште од детството. За да го направите, прво гответе го сирупот од шеќер и вода (2: 1). Потоа се вари млекото и се става шеќерен шеќер во неа. Ние вриеме уште 20 минути, не заборавајќи да се мешаме, а потоа го намалуваме огинот на минимум и варете 2 часа. Оваа домашна кондензирано млеко не плашете се децата да јадат со чај, бидејќи апсолутно не содржат штетни адитиви во форма на ароми, конзерванси и други.

Крава, коза ... но каква е разликата!

Патем, овој напис е за секое млеко. Така, можно е да се подготват наведените производи од козјо млеко. Тие ќе имаат посебен префинет вкус, а на полесно ќе ги надминат и кравите направени од млеко. Особено ќе ви се допадне козјо сирење. Готвењето може да биде исто како и "Ricotta". Во Европа, таа е вклучена во листата на производи кои се лек за болести. Обидете се, сигурно нема да има никаква штета.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што е направено од млеко, освен путер и павлака?Што е направено од млеко, освен путер и павлака?
Подготовка на урда домаПодготовка на урда дома
Подготовка на сирење дома.Подготовка на сирење дома.
Крем на павлака и кондензирано млеко, или како да се направи вкусна кремаКрем на павлака и кондензирано млеко, или како да се направи вкусна крема
Павлака. Со кондензирано млеко, со желатин, урдаПавлака. Со кондензирано млеко, со желатин, урда
Кисело-млечни производи. Листа на најпопуларниКисело-млечни производи. Листа на најпопуларни
Како да направите омлет од јајца и млеко во рерната?Како да направите омлет од јајца и млеко во рерната?
Како да направите кондензирано млеко дома: рецепти и совети за готвењеКако да направите кондензирано млеко дома: рецепти и совети за готвење
Овесни млеко: рецепт за готвењеОвесни млеко: рецепт за готвење
Што е концентрирано млеко?Што е концентрирано млеко?
» » Дали знаете што може да се направи од млеко без многу напор?