obrechye.ru

Чекор по чекор рецепт супа од штука

Продавниците главно се продаваат слатководни риби од езерца-фарми. Но понекогаш се случува мажот да се врати од риболов со невообичаен трофеј - штетна штитница на штитницата. Тој, се разбира, е среќен: тој веќе е фотографиран со плен, ги повика сите пријатели за тоа, секој пат кога ја преувеличува големината на фатената риба. А ти во тоа време во кујната стои во размислување за тоа што да се готви од Штука? Ќе се обидеме да ви дадеме практични совети.

Рецепт за супа од супа

Ако никогаш не сте се занимавале со еден или друг вид на риба, најдобриот начин е да направите супа од неа. Некои сорти на жителите на реките и езерата премногу масти, другите исто така водени, па се распадне во тава, а другите се полн со мали kostey.Uha риба - опција понудената: премногу маснотии супа може да се разреди со вода, премногу слаби додатокот на зеленчук и се вари на коските и нема да биде " звучен "во супата. Значи, изборот во корист на супа е направен, ние продолжуваме да готвење.

Англискирецепт супа од штука: чекор 1

Ова килибарско јадење беше служено со пити уште во времето Јарослав Мудриот. Во првата фаза, не е предвидено ништо комплицирано. Рибата треба да се измие, да се исчисти од скали, отстранети жабри, очи и перки. Внимателно исчистете го трупот и исплакнете повторно однадвор и внатре. Ако имате неколку големи пики на располагање, можете да готвите риба супа само од глави и опашки, додека остатокот од рибите може да се пржат или печени во рерната - тоа ќе биде многу вкусно!Што да се готви од штука

Античка уво рецепт од Штука: чекор 2

Во голем тенџере истурете три или малку повеќе литар ладна вода. Ставете го во главата или се сече на големи парчиња на трупот на рибата, се мијат и една сијалица во кожата, еден бранеа морков и магдонос како целина, неколку ловоров лист и парче ѓумбир. Го ставаме мал гас. По врие, се вари за еден час или час и дваесет минути, повремено отстранување на лажица пена.

Рецепт за супа од супа: чекор 3

Риба супа

По овој период земаме уште еден голем тенџере, покријте го со сито и ставете ја супа од контејнер до друг. Отсечени се сијалиците и кореновите култури, а од рибниот труп извадиме големи коски. Го ставивме месото во супа. Ако е премногу темно и облачно, можете да го осветлите со бели јајца. За да го направите ова, тие треба да се мешаат со мал дел од ладно рибино масло. Солејте ја садот, бибер и повторно запалете. По точката на вриење, намалете го гасот и чекајте уште половина час. Ставете парче путер во служење плоча и се прелива во уво. Во исто време, служи пити или patties со јајца и зелен кромид.

Рецепт за супа од супа без пирожки

Ако ние не сакаме да се заглавиме со тестото и печете пити, правиме повеќе варена супа. Ние не ставаме морков и кромид во супа, но, откако ги сечеме ситно, пржете во масло. Штука се отстранува по 10 минути готвење и се демонтира на филети и коски со перки. Последното испраќаме да готвиме уште еден час. На кромидот и морковот прицврстуваме 4-5 парчиња компир стапчиња. Фрај до златна (компирот треба да биде подготвен за половина). Ние ја филтрираме супата, повторно ја поставивме за пијалак, но овој пат ставивме пржени зеленчуци во неа и 2 супи лажици лебници. Solim. Кога варени уште 10 минути, го положивме рибиното филе и веднаш отстранете го од плочата на топло место. Можете да додадете малку сол од рендан морско оревче и неколку капки сок од лимон. Увото треба да се вметне под капакот уште 15 минути. Оваа риба супа може да се сервира со кисела павлака.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се готви риба супа во multivariate: работилница за готвењеКако да се готви риба супа во multivariate: работилница за готвење
Супа со леќата - рецепт за инстант готвење!Супа со леќата - рецепт за инстант готвење!
Црвената супа од риба е неверојатно вкусна и ароматичнаЦрвената супа од риба е неверојатно вкусна и ароматична
Супа од морска храна. Едноставно, оригинално, корисноСупа од морска храна. Едноставно, оригинално, корисно
Како богатата риба е направена од богата риба?Како богатата риба е направена од богата риба?
Штукашка во мултиварка: 2 начини на подготовкаШтукашка во мултиварка: 2 начини на подготовка
Судак на полски: рецепт за готвењеСудак на полски: рецепт за готвење
Супа од пастрмка со кремСупа од пастрмка со крем
Риба супа од пастрмка: едноставно јадење за гурманитеРиба супа од пастрмка: едноставно јадење за гурманите
Супа од скуша со свежо замрзнати. Рецептот за готвењеСупа од скуша со свежо замрзнати. Рецептот за готвење
» » Чекор по чекор рецепт супа од штука