obrechye.ru

Вие сте измачувани од прашањето: Што да се готви од нештата?

2011 година

Многумина, кои се соочуваат со проблемот што треба да готват од мелено месо долго време размислуваат и се погоди. Сомнева тука за ништо, само треба да знаеш дека сè ќе испадне, ќе има свежо и добро крило на рака, само оној вид што ви треба. По кутии можат да бидат различни: пилешко, риба, свинско, говедско, ако зборуваме за јадења со месо, или производ на различните составни делови, кога станува збор за зеленчук кутии. Нејзиниот квалитет и квалитетот на производите од кои е направен играат важна улога во добивањето на готовиот производ. И нивната разновидност (во смисла на производи) е многу голем.

Можете да направите мелено месо: од тиквички, печурки, компири. Изборот е ваш. Според тоа, и садови со додавање на мелено месо многу. Овде главната работа е да се држиме до основните совети добиени од професионалци. Еве некои такви мали совети кои можат да ви помогнат да ги одберете вистинските работи или да го готвите дома. Месото за правење мелено месо треба да биде свежо, неопходно додавање на зачини и кромид на неа, и печени и сурови, сето тоа зависи од вашите желби. Некој друг сака да додаде јајца и млеко, за сок и вкус, но ова веќе е аматер. Несомнено, фармерки, подготвени дома подобро од купената, толку повеќе купи веќе подготвени. Во овој поглед, сега многу продавници нудат таква услуга како готвење мелено месо со купувачот и од избраното парче месо.

За мелено месо треба да биде без вени и по можност со содржина со маснотии. Највкусни и корисни е производ направен од неколку видови месо, на пример говедско месо и свинско месо, во однос на еден на еден. Ајде да замислиме дека веќе имаме кутии. Да, како да се стори сето тоа, што да се подготви од фарме? Каде да се добие едноставен и вкусен рецепт? Нема ништо комплицирано и сè е едноставно! Сега многу голем број на консултант сајтови, и кажувам што да се готви од мелено месо. Потребно е само да напишете зборови за пребарување во кој било пребарувач на интернет, а за вас ќе се отвори целиот свет. Покрај тоа, има многу фотографии прикачени, како што се што да се намали, редоследот на подготовка и изгледот на производот. Овде можете да најдете многу рецепти со поинаква гарнитура на месо. Иако главната работа е веројатно тука, а не што да се готви со мелено месо, но како да се готви, така што вашето јадење е вкусно и уникатно. Рецепти за подготовка на таков производ како кутии се многу. Совети за готвење ориз со мелено месо, зелка ролни, котлети и многу повеќе.

Најсоодветно гарнир, и состојка на мелено месо е ориз. Може да се користи и како посебна компонента за готвење, и да се додаде во кутијата, како една од неговите составни делови. Сето тоа зависи од вашата вештина и имагинација. Впрочем, времето поминато зад шпоретот додека готви вкусно јадења од мелено месо, ќе се исплати со одмазда на пофалби и осврти на членови на домаќинството, или пријатели поканети на вечера. Особено внимание бара тепсија од мелено месо. Ова вкусно јадење не е во голема побарувачка, но апсолутно залудно. Како да се готви тепсија со мелено месо? Впрочем, правилно готви месо тепсија, не само вкусна, но исто така корисни. Во него можете да ги користите различните состојки, главната работа е да се меле и да се пече во рерната.

Не се ограничени на Изборот на една или две јадења, користете имагинација, ги користат расположливите извори и вашето семејство и гости со право го цениме вашите кулинарски вештини. Несомнено, подготовка на мелено месо јадења не е толку едноставно како јајца на око или компири, но дури и тука може да се направи целата кулинарски чудо, без да се направи посебен напор. Главната работа е желбата, желбата и малку вештина и сè ќе излезе. Месо рецепти може да се најдат директно на кулинарски сајтови. сите важни и основни информации се презентирани овде.

Неколку вкусни мелено рецепти

1. Месото во домат.

Неопходно е да се подготви мелено месо (состојки: сто грама бел леб и 500 грама месо). Додадете сто грама од рендан кромид или сецкани зелени и измешајте сè. Од добиената фармерка направи мали топчиња, се тркалаат брашно и пржете во масло во тава. Како резултат на потребата да додадете ќофтиња во тава, се прелива со доматно пире, чаша супа од месо, додадете три лист lavrushki, шест грашок црн пипер, три чешниња мелени лук со сол. Покријте со капак и изгаснете на топлина за дваесет минути. После тоа садот може да се попрска со зелен магдонос.

2. Коцки "nezhanka".

Потребно е да се подготват следниве производи: црн пипер, 40 грама пченично брашно, 40 грама маргарин или путер, половина чаша млеко, две јајца, две ул. лажици од растително масло, една кромид, 100 грама застојни ролни и 500 грама мелено месо.

Мелено микс со натопени и потопена ролна, и додавање на темен сецкан кромид во масло, млеко шлаг јајце, сол и црн пипер. Се меша темелно и се дели на дванаесет котлети. Кревотчиња се тркалаат во брашно и пржете до румени кора.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да направите вкусни и сочни котлети од мелено месо и тиквичкиКако да направите вкусни и сочни котлети од мелено месо и тиквички
Тестенини со мелено месоТестенини со мелено месо
Ролна полнети со мелено месо - јадење за празнична маса и семејна вечераРолна полнети со мелено месо - јадење за празнична маса и семејна вечера
Печена свинско месо со компири - симбол на руската гозбаПечена свинско месо со компири - симбол на руската гозба
Рецепт: тестенини со мелено месо, со домати и сирење, со печуркиРецепт: тестенини со мелено месо, со домати и сирење, со печурки
Како да се готви пилешки котлетиКако да се готви пилешки котлети
Како да се готви компир тепсија со телешко месо или конзервирана риба?Како да се готви компир тепсија со телешко месо или конзервирана риба?
`Ежови` од мелено месо со ориз: рецепт за подготовка`Ежови` од мелено месо со ориз: рецепт за подготовка
Антена од мелено месо е брзо решение за проблемот, отколку да го нахрани семејствотоАнтена од мелено месо е брзо решение за проблемот, отколку да го нахрани семејството
Мешани јадења од месо во тава: различни опции за готвењеМешани јадења од месо во тава: различни опции за готвење
» » Вие сте измачувани од прашањето: Што да се готви од нештата?