obrechye.ru

Салата "Korel": рецепт за готвење

Салата "Korel" - прекрасен антена направени од едноставна и прифатлива производи. Оваа комбинација на компоненти има неверојатен вкус. Подгответе салата прилично едноставно и брзо. Рецептот може да ја совлада секоја љубовница. Главната работа е да се набљудуваат пропорции и конзистентност. Значи, што е потребно за нејзината подготовка?корална зелена салата

Салата "Корел": рецепт

За да подготвите јадење со такво необично име, ќе ви треба:

 1. Говедско месо - 400 гр.
 2. Компири - 400 гр.
 3. Репка - 400 g.
 4. Моркови на корејски - 300 g.
 5. Јаболко на големи димензии - 1 ЕЕЗ.
 6. Мајонез - околу 25 г.
 7. Сол и бибер.

Подготовка на производи

За да подготвите салата "Корел", треба да зоврие говедско месо. Месото мора да биде целосно подготвено. По готвењето се препорачува да се излади говедско месо, а потоа се сече на тенки ленти.

Репка и компир, исто така, треба да се варат. По готвењето, зеленчукот треба да се излупени и рендан, по можност со големи клетки. Епл, исто така, треба да биде подготвен. Се препорачува да се чисти и мелење со плови.

Ако морковот на корејски е премногу долг, тогаш треба да се исече на помали парчиња.салата корел рецепт

Каде да се добие моркови на корејски

Салата "Корел" е подготвена само со моркови на корејски. Вообичаен варен не е добар. За да го подготви, ќе треба да се расчисти килограм моркови и решетки тоа на специјални ренде. Со сечкање зеленчук треба да се додаде 6 каранфилче излупени и мелени лук, 2 средни ловоров лист, една лажичка мелен црн пипер и 1/2 лажичка црвен, 3 чешне пупки, една четвртина лажичка мелен коријандер, една лажица шеќер и една лажичка сол, половина чаша масло зеленчук и 4 супени лажици оцет. Сите треба темелно да се измешаат, а потоа да се стават под притискање. По 3 дена, моркови ќе бидат подготвени на корејски.

Фази на подготовка на салата

Салата "Корел" е издутено јадење. Затоа е потребно да се подготват однапред својството во кое тој ќе се ставаат на маса. Производи треба да се стави во сад за салата, следење на одредена секвенца:

 1. Говедско месо.
 2. Ретки јаболка.
 3. Мајонез.
 4. Излитени варени компири.
 5. Мајонез.
 6. Цвекло рендан.
 7. Мајонез.
 8. Корејски моркови.
 9. Дебел слој мајонез.

Во заклучок

Салата "Корел" е подготвена. Останува само да го красат. За декорација на таквото извонредно јадење можете да го користите рендан жолчка или сецкан зеленчук. Ако сакате, можете да декорирате со парчиња корења моркови и маслинки.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вкусни рецепти: салата со говедско месоВкусни рецепти: салата со говедско месо
Деликатна салата со киви овошје.Деликатна салата со киви овошје.
Салата со месо - рецептиСалата со месо - рецепти
Салата со пилешко и сливи: невообичаени белешки од вкусСалата со пилешко и сливи: невообичаени белешки од вкус
Хепатална салата. Рецепт за секој денХепатална салата. Рецепт за секој ден
Салата "Аленка" - рецепт за подготовкаСалата "Аленка" - рецепт за подготовка
Дали некогаш сте пробале пилешка салата со сливи?Дали некогаш сте пробале пилешка салата со сливи?
`Коза во градината `(рецепт) - салата за секоја пригода`Коза во градината `(рецепт) - салата за секоја пригода
Рецептот за "Оливие" со говедско месо: начинот на готвењеРецептот за "Оливие" со говедско месо: начинот на готвење
Корисна салата од суровини компириКорисна салата од суровини компири
» » Салата "Korel": рецепт за готвење