obrechye.ru

Оригинални салати од `Мивина`

Салатите од "Мивина" се прилично необични јадења. Можете да ги готвите на различни начини. Во оваа статија ќе разгледаме неколку интересни рецепти.

Антена со колбаси и варени јајца

Со ова јадење ќе почнеме да ги опишуваме салатите од "Мивина".

За да се подготви ваква чинија ќе ви требаат:

 • еден пакет од вермикели "Мивина";
 • три варени колбаси;
 • еден свеж краставица;
 • кромид;
 • три варени јајца;
 • 200 мл мајонез.

салата со мајонез

Изработка на вкусна и едноставна салата дома

 1. Уништи вермикели на мали парчиња. Промешајте со мајонез (1/2 чаша). Оставете да одите околу два до три часа. Може да потрае малку подолго. Затоа обидете се со вермикели пред да ги мешате сите состојки.
 2. Излупени варени јајца, колбаси, кромид ситно се исецка.
 3. Потоа сече свеж краставица.
 4. Кога "Мивина" е импрегнирана, измешајте ги сите компоненти во длабок сад. Бидете сигурни да додадете мајонез. Вие не можете да сол со чинија. Користете го летникот од "Мивина". Ако не сакате да го додадете, можете да јадете сол и бибер по вкус. Послужете го садот замрзнат. Одлична појадок опција е пире од компири и салата со "Мивина".

Фотографија и опис на подготовката салата со колбаси и пченка

Се разбира, ова јадење не е погодно за празнична маса. Но, совршено се вклопува во семејната вечера. Може да се служи како додаток на главната храна и како посебно јадење. Ова јадење, како и другите салати од "Мивина", се подготвува едноставно и брзо. Единствената поента е дека ова јадење не треба да се готви повеќе од три часа. Инаку тоа нема да биде толку вкусно колку што е оригинално.

салати од minnow

За подготовка ќе биде потребно:

 • шест јајца;
 • три пакувања на "Мивина";
 • 300 грама колбаси (на пример, "докторски");
 • сијалица;
 • сол;
 • 400 грама пченка;
 • 400 мл мајонез.

и салата со рецепти од манго

Готвење дома: чекор по чекор рецепт

 1. Првично ги миете јајцата, истурете вода, ставете го готвачот три минути. По истурете во ладна вода за да може полесно да се исчистите подоцна.
 2. Дајте јајцата да се изладат, исечете ги на мали коцки, ставете ги во сад сад.
 3. Исечете го вермикели. Потоа истурете вода што врие (околу 200 ml), покријте ја со капакот пет минути.како да се подготви салата од колбас мивина со мајонез правилно дома
 4. Потоа сече колбас варат во мали коцки. Додај во салата сад.
 5. Сијалица ситно се исецка.
 6. Се мешаат вермикели, јајца, колбаси и, се разбира, кромид.
 7. Потоа истурете ја пченката. Промешајте
 8. Потоа додадете мајонез. Не можете да додадете сол, користете зачини од "Мивина". Сè, зелена салата е подготвена. Пред сервирање, микс и фрижидер во фрижидер.

Вкусна и нежна чинија со моркови

Кои други салати постојат од "Мивина"? На пример, со моркови. Тоа е многу срдечна, но во истата нежна салата. Јадењето ќе биде на вкусот на љубителите на тестенини.

и салата со минор фотографии

За да подготвите салата од "Мивина" со мајонез, ќе ви требаат:

 • сто грама сирење;
 • два пакети на "Мивина";
 • две јајца;
 • четири чешниња лук;
 • две големи моркови;
 • мајонез (нискокалоричен) по вкус.

како да подготвам салата од мивино со мајонез дома

Подготовка на јадење со моркови и лук дома

 1. Истурете вермичели со солена врела вода. Остави го за шест минути.
 2. Исцедете го вишокот на течност.
 3. Додај ситно рендано сирење, сецкани јајца.
 4. Сурови моркови, решетки.
 5. Исечете го лукот.
 6. Потоа додадете моркови и лук.
 7. Зачинете го садот со мајонез, по што може да се конзумира.

Мал заклучок

На било кое гарнирче може да се служи со колбаси, пченка и салата со "Мивина". Во статијата се претставени рецепти за овие јадења. Сега лесно можете да готвите вакви јадења дома. Ви посакуваме среќа во готвењето и добар апетит!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Okroshka на павлака, мајонез и kvassOkroshka на павлака, мајонез и kvass
Вкусна салата со чадена колбасВкусна салата со чадена колбас
Салата со пченка и круни. Брз, вкусен и здравСалата со пченка и круни. Брз, вкусен и здрав
Салата од јајца: неколку вкусни рецептиСалата од јајца: неколку вкусни рецепти
Салата со маслинки. Рецепти.Салата со маслинки. Рецепти.
Многу вкусна и здрава салата со лосос.Многу вкусна и здрава салата со лосос.
Салата со калести и јајца и не само ...Салата со калести и јајца и не само ...
Салата "Бојарски": готвење рецептиСалата "Бојарски": готвење рецепти
Салати од јајцаСалати од јајца
Салата со колбаси: рецептиСалата со колбаси: рецепти
» » Оригинални салати од `Мивина`