obrechye.ru

Салата од dandelions - здравје салата

Дали знаевте дека глуварчето е непроценлива оставата, со разни микроелементи и витамини? Ова растение содржи манган, магнезиум, железо, бакар, калиум, калциум.

Од античко време до денес, деликатниот цвет на жолта боја се нарекува еликсир на животот. И не е чудно: по сите, тој има diaphoretic, тоник, choleretic, аналгетик, анти-инфламаторен ефект, но исто така еден вид на природен "четка", како што е во состојба да се отстранат отровите од телото. Глуварче содржи антиоксиданси и исхрана на луѓето е во состојба да се спречи дијабетесот и да се забрза регенеративните процеси во телото по мозочен удар.

Свежо подготвената салата од глуварчињата ќе ја зголеми виталноста и расположението, ќе го зајакне имунитетот и ќе делува како одличен стимулатор на кардиоваскуларниот систем.

Исто така, глуварчето е во состојба да ја спречи цирозата на црниот дроб и дебелината, да го подобри варењето, да го надомести недостигот на витамини. И во античките времиња овој прекрасен цвет беше третиран со скорбут и оток.

Се препорачува уште една салата од глуварчиња во случај на проблеми со панкреасот. Покрај тоа - тоа ќе биде многу ефикасен за запек, воспаление на лимфните јазли, кожен исип и гребнатинки.

Во прилог на сите од горенаведените, садовите на глуварчињата сепак вкусна, така да не помине, кога ќе ги видите овие деликатни жолти цветови, и одеднаш тие ќе бидат потребни?

Салата од глуварчињата. Рецепт со ореви.

Земете 100 грама глуварче лисја, коприва 200 грама млади, две чешниња лук, кромид, четири ореви, две лажички лажици растително масло и сок од брусница за пополнување една лажица саламура зелка (кисела зелка).

Исечете ја копривата и листовите од глуварче. Добро измешајте ги во длабок сад. Додадете го зелениот зелен кромид и лук. За полнење, измешајте саламура од зелка, растително масло и сок од брусница. Сега, со овој сос, истурете ја салатата, украсувајќи ја со ореви.

Салата "Глуварче"

Подготви летоци и цвеќе на глуварче, ротквица, магдонос, копар, кромид, кисела павлака, кашу ореви, лук.

Измијте ги листовите од глуварче и оставете ги во солена вода околу еден час за да отстраните каква било горчина. Потоа јасете ротквица, магдонос, копар, кромид. Одделете ги жолтените ливчиња од цвеќето, исечете ги лилјаните и додајте ги на останатите состојки. Следно, комбинирајте ја киселата павлака со лук и со сезоната го соберете салата. Сега попрскајте ги со кашу ореви. Тоа е сè. Садот е подготвен.

Салата од глуварче со квиноа

Земете еден млад лебед, листови од зеленика, било зеленчук, пролетен кромид, млад лук, домати, краставици, кромид.

За полнење гориво: сенф или сончогледово масло, балсаменски оцет.

Потопете ги млечните листови во солена вода за еден час. По отфрлете ги листовите во сито и оставете ги да исцедат. Потоа сече.

Одделете ги и отфрлете ги стеблата на измиената квиноа - тие се груби за салатата, и се сечат лисјата.

Следно, до листовите на quinoa и глуварче, додадете било ситно сецкани зелени (по ваш вкус), како и лук и зелен кромид. Потоа додадете малку кромид.
За сокот, исечете неколку краставици (ако кожата е горчлива - отстранете ја) и еден или два домати.

Сол по вкус, пипер. Прекрасно пополнете нерафинирано сончогледово масло или сенф. Потоа додадете една и пол лажици со балсаменски оцет. Сите се меша добро. Сега, пред сервирањето, малку се лади во фрижидерот.

Француска салата од глуварчињата

Тоа ќе потрае: 40 грама домати, 40 грама краставици, 20 грама сирење "Гуда", 30 грама маслинки без семиња, 15 грама зелена салата кинески, 3 грама балсамички сос, малку свеж зеленчук, 10 грама маслиново масло. Уште 300 грама млади лисја на глуварче, 125 грама сланина, две парчиња бајат леб, две кромид кромид, лук zubochka два, три лажица оцет исполнет со билки, малку шеќер, чај лажица сенф, четири лажица растително масло, малку сол и црн пипер.

Глуварче листови, чистење, прободување и суви. Исечете тенко влакно од сало и се топи на тивок оган. Добиени пукнатини се стави на чинија и се излади.

Батон се сече на мали коцки, а потоа пржете го во растопена маст (од маснотии) до формирање крцкава кора. Лук и кромид фино се сече и се комбинираат со пржено долго леб.

Потоа се меша оцет со шеќер, бибер, сол и сенф. Потоа додадете капка по капка и размачкајте темелно за да добиете хомогена маса.

Овошје листовите се поделени на чинија и се истури со сос. Повторно се загрева и лежи на врвот со коцки од леб и лук и лук. Сите. Француската салата од глуварчињата е подготвена!

Ако се контраиндицирани сите компоненти салати или за време на егзацербација на болести на гастроинтестиналниот тракт, а потоа, за жал, ќе треба да се воздржат од употреба на такви јадења.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Нутритивни и лековити својства на цвеќиња од глуварчеНутритивни и лековити својства на цвеќиња од глуварче
Како да се готви целерКако да се готви целер
Дали оревите се корисни за бременоста?Дали оревите се корисни за бременоста?
Најкорисен зеленчук е оној што се одгледува во вашиот регионНајкорисен зеленчук е оној што се одгледува во вашиот регион
Лекови "Имуно плус мулти-таблети" - богат витамински комплексЛекови "Имуно плус мулти-таблети" - богат витамински комплекс
Таква корисна зелена ротквица!Таква корисна зелена ротквица!
Јајца од говедско месо калорииЈајца од говедско месо калории
Како да се подготви лек од глуварчињата. Овен од глуварчеКако да се подготви лек од глуварчињата. Овен од глуварче
Бруер е квасец во таблетиБруер е квасец во таблети
Стилски тетоважа `Глуварчи`Стилски тетоважа `Глуварчи`
» » Салата од dandelions - здравје салата