obrechye.ru

Пилешко на јаглен: тајните на готвењето

Печени на јаглен пилешко - јадењето е навистина луксузно и празнично. Тоа може да стане главна декорација на празничната маса. Единствена арома "со чад", апетитен кора и нежно светло месо - што друго е потребно за одличен резултат?

пилешко

Постои широк спектар на рецепти за готвење пилешко на скара. Во оваа статија ќе ги разгледаме општите принципи за готвење, ајде да зборуваме за мариноване и суптилностите на печење.

Процес карактеристики

Нутриционистите веруваат дека печењето преку жешки јаглен е еден од најдобрите начини за греење на прехранбени производи. Се разбира, овој метод е инфериорен во однос на вриење на двојката во однос на безбедноста на корисни компоненти, но вкусот на подготвеното јадење се покажа како одличен.

Пилешко на јаглен, луѓето научиле да готват долго време. Можеме да кажеме дека овој метод е еден од најстарите. Денес, не ја изгуби својата важност.

За време на процесот на печење, месото е парен, станува многу нежно и меко. За разлика од печење, овој метод на готвење ви овозможува да ја зачувате соколината на производот, пилешкото не станува сува. Друга предност - нема потреба дополнително да се користи масло. Напротив, од бутовите на птицата се одмрзнува вишокот на маснотии.

пилешко на јаглен рецепти

Селекција на живина и предпроизводство

Внимателно проверете го трупот, отстранете ги пердувите со пинцети, доколку ги има. Остри тенки нож внимателно се намали од задница жлезда заедно со проток. Исплакнете ја трупот одвнатре и внатре. Ако не планираат да ги намалат птицата кога готвење, особено внимание на вратот: проверете дали во внатрешноста на трахеата или култура останува. Птица не лета со skewers, да бидат сигурни дека zapetlyuyte труп. Врзе завршува на нозете на едни со други, да направат јазол на опашката на јаже ќе донесе престанува под градите, крстот, се врзуваат околу труп, стискање на крилјата. Намалете го крилјата назад кон рамената на зглобовите.

Коколовите кокошки не бараат прелиминарно маринирање, нивното месо во секој случај ќе биде меко. Но, повеќето готвачи не сакаат да го прескокнат овој чекор, бидејќи тоа ви овозможува да го негувате месото со исклучителни вкусови. Обидете се да изберете голема птица, тежина од околу 2 кг.

Друга работа - раса од живина. Пред да готвите пилешкото на јаглен, мора да се чува во минерална вода или кефир. Мршата е подобро одеднаш се сече на мали делови, така што месото е доволно печено.

пилешко во фолија на јаглен

Но, со расите на домашните слоеви подобро е да не контактирате воопшто. Месото на таквите кокошки е многу поригидно, коските се масивни, речиси нема масти. Процесот на термичка обработка ќе трае долго време. Подобро е да се остави такво месо за готвење супа или студ.

Најдобри маринади за пилешко

Се разбира, можете да се импровизира со испраќање на сад со птица се е на дофат на раката: мајонез, малку соја сос, удирани со тупаници во блендер каша од домати и билки. Сепак, ако одлучите да се готви пилешка над јаглен, рецепти успешна marinades вас во било кој начин корисни.

За пилешко месо одлично прилагодено млеко, помешано со сок од домати. Оваа маринада не само што го забрзува процесот на готвење, туку и му ја дава прекрасната златна боја на месото.

Ако сте љубители на ориентални ноти во познати рецепти, поврзете го во сад со 50 мл соја и Teriyaki сос, додадете мелени пулпата на портокали со сок, вашите омилени зачини. Бришење со мешавина од труп и оставете го најмалку 3 часа. Ако сакате, можете да додадете 1 суп.л-патки. л. течен мед.

За оние кои се брза, најдоброто средство може да биде вообичаена високо газирана минерална вода. Истурете парчиња живина со вода, додадете зачини и изградете оган. Времето потребно за подготовка на пожар со изгорени јаглен ќе биде доволно за да ја направи птицата доволно промириавалис.

Кисели марини за пилешко не се погодни. Оцет го расипе вкусот на месото, го суши. Но, ако сакате пикантна киселина, совршено е дозволено да се попрскам трупот со сок од лимон пред печење.

Дополнителни состојки

Кога готвите пилешко на јаглен, можете да го користите зеленчукот. Дача и тропско овошје и печурки исто така ќе бидат корисни.

Подготви пилешко на јаглен во фолија? Слободно можете да го користите кромидот, модар патлиџан, тиквички, млади моркови, пиперки. Ако се сече компирот со стапови и се пече со месо, да се добие убаво гарнир - миризливи и сочни.

кокошки скара на јаглен

Добра комбинација со бобинки и овошје од пилешко месо. Исечете големи јаболка, круша, додадете портокал парчиња, излупени од филмовите. Поставете го овошјето во трупот и исечете ја кожата со чепкалки за заби, така што тие не паѓаат кога се пече. Кожата не може да се сече, а стеблата и семињата мора веднаш да се отстранат.

Цели или парчиња?

Дали вреди да се намали трупот одеднаш, или можете да го намалите откако пилето е подготвено за јаглен? Направете го тоа врз основа на расположението и достапниот инвентар.

На голема мрежа за печење може да се готви птица во целост. Направете сечење или по должината на `рбетот или на килимот. Ако готвите неколку кокошки одеднаш за голема компанија, тоа ќе биде погодно да се намали труп на половина или четвртина.

За готвење на решетки или канџи, поудобно е да го исечете месото пред печење.

како да се готви пилешко на јаглен

Се хранат со табелата

Печен на јаглен на јаглен на јаглен тие се совршени за гарнитури од компири, тестенини, ориз. Да се ​​јаде месо од живина се зема со вилушка и нож, но ако празникот се одвива во релаксирана атмосфера на пикник, не може да се придржува до строгите правила на бонтон. Земете ги парчињата во потполно дозволени раце.

Бидете сигурни дека ќе служи салата од сезонски зеленчук, домашна киселица, маринирани печурки или конзервирани маслинки. Не заборавајте за сосови!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Пилешко во рернаПилешко во рерна
Како да се готви тиквички со пилешкоКако да се готви тиквички со пилешко
Како да маринирате пилешко за шаш-шабавКако да маринирате пилешко за шаш-шабав
Внимание, пилешко на скара! Рецепт за највкусна хранаВнимание, пилешко на скара! Рецепт за највкусна храна
Сакам да вкусам вкусно, сочно, нежно, со малку маснотии месо - готвењето говедско месо со помош на…Сакам да вкусам вкусно, сочно, нежно, со малку маснотии месо - готвењето говедско месо со помош на…
Направете вкусно, светло и крцкаво пилешко за пилешкоНаправете вкусно, светло и крцкаво пилешко за пилешко
Пилешко со ананас во мултиварија: рецепти за вкусни јадењаПилешко со ананас во мултиварија: рецепти за вкусни јадења
Пилешко на скараПилешко на скара
Како да се готви пилешко? Готвење на шпорет, во двоен котел и мултиваркаКако да се готви пилешко? Готвење на шпорет, во двоен котел и мултиварка
Како да се пече пилешко во рерна, шунка и седалото: тајните на готвењето.Како да се пече пилешко во рерна, шунка и седалото: тајните на готвењето.
» » Пилешко на јаглен: тајните на готвењето