obrechye.ru

А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!

шифон здолништеВо секое време, здолништа и фустани ја направија женската силуета поелегана, нагласувајќи го достоинството и убавината на сликата. Тие се особено добри ако се извлечени од летање и транспарентни ткаенини. Покрај тоа, како воздух фустан, шифон здолниште на еластична бенд или на јарем со патент е идеална облека за летната топлина. Должината може да биде многу поинаква, тогаш треба да започнете од вашите сопствени преференции. Вреди да се напомене дека должината на макси ќе ги скрие дебели колковите, а малите набори на половината малку ќе го сокријат испакнатиот стомак. Но, кратко бујна здолништа ќе одговараат на сопствениците тенки нозе. Такво нешто е едноставно задолжително за женска гардероба, бидејќи е универзална. Ако здолништето е направено од монофилна ткаенина, тоа ќе изгледа одлично со разновидна кошула од едноставно намалување. Ако, напротив, со отпечатоци или орнаменти, подобро е да се даде предност на смирен врв на неутрална боја. Оваа комбинација може да биде идеална секојдневна или празнична облека.

Значи, со што да се носи здолниште е разбирливо, со должина премногу одлучи, но тоа е каде да го добие? И тогаш постојат две опции - или купуваат или се шијат. Со купување е јасна - да одиме до продавница, да изберат, купи - и да уживате нова работа, а втората опција е малку повеќе комплицирано, но резултатот е достоен за тоа. Кои се предностите на независното прилагодување?

  • А здолниште направени од шифон, пораби со рака, ќе биде многу поевтино од купените.
  • Голем избор на ткаенини значително ги надминува моделите презентирани на пазарите и во продавниците.
  • Со индивидуално прилагодување, можете да го прилагодите бројот на наборите во близина на гуми за џвакање и должината на здолништето или да го направите повеќеслоен.шифон здолниште

Лето здолниште шема од шифон е изграден многу едноставно, не треба да снимате голем број мерења и да направите многу пресметки. Доволно е да се измери обемот на бутовите, половината и должината на самиот производ. За да го направите здолништето изгледа добро, подобро е да го направите од две платна со дијагонални сечења. Ова ќе го намали бројот на наборите во близина на гумените ленти за добро вклопување. На здолништето на шифон со свои раце е сошиена многу лесно и брзо. Главната работа - не брзајте, правилно намалување на ткаенина и обработка на рабовите.

летен шифон здолниште шемаТреба да се запомни дека таков тенок материјал не може да се сече во неколку слоеви, тоа ќе доведе до нерамнотежа ткиво. Исто така, така што здолништето, изработено од шифон со рака, пораби, изгледаше уредно, треба правилно да ги обработувате сите делови. За внатрешни работи, назад делови на користење overlock третман или цик-цак бод или со двоен ткиво podvorot преклопуваат линии. За завршувањето на дното на користеното здолниште Москва цвест или замав на работ на преклопникот и, вртејќи се внатре, израмнете ја линијата близу до работ.

Лето шифон здолниште, направени со свои раце, може да биде вистински белег на женски гардероба. Тоа можат да бидат поставени со широк ластик набори или кревет со патент. Често со јаремот на погусти ткиво, мини и макси женски должина горниот слој на транспарентен материјал. Убаво ќе изгледа еден слој здолниште направен од т.н. креп-шифон собрани на-еластична нишка на висина од околу 15 см со растојание помеѓу линиите од 1 см. Кој модел на здолниште земе, и ова летање ткаенина секогаш ќе го направи на сликата повеќе женски и доброто.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојкиЗдолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојки
Како да шиете здолниште на подот со свои рацеКако да шиете здолниште на подот со свои раце
Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лентаНекои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента
Шивам шифон здолниште со свои рацеШивам шифон здолниште со свои раце
Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?
Долги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летањеДолги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летање
Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?
Здолниште: видови и нивните карактеристикиЗдолниште: видови и нивните карактеристики
Облечи со низок појас: стил и материјалОблечи со низок појас: стил и материјал
На здолништето е многу краток - неопходен елемент на гардероба на храбра девојкаНа здолништето е многу краток - неопходен елемент на гардероба на храбра девојка
» » А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!