obrechye.ru

Туту здолниште со свои раце за една вечер

Веднаш штом ќе имате мала ќерка, сакате да ја декорирате со различни додатоци и фустани, да се допрете и да фотографирате. Туту здолниште, направено од сопствени раце, - одлична опција за убава фото-снимка, и за поход за посета. И да се направи тоа многу едноставно.

Избираме материјалТуту здолниште со свои раце

Туту здолниште со рацете е направено многу брзо, ќе го изберете вистинскиот материјал подолго, бидејќи не е толку лесно да се купи. Тоа треба да биде тул или мека полиестерска мрежа. Материјалот треба да биде еластичен и мек во исто време. Најдобра опција - најлон тул. Исто така ви треба силен и широк еластичен бенд - широк 2-3 cm. Дури и добри ножици и, можеби, сè. И ќе имате здолниште од туту. Како да го шиеме без машина за шиење? И ние нема да шиеме. Главната работа на која треба да обрнете внимание при изборот на ткаенина е неговата боја, или подобро е да земете неколку парчиња за да се вклопат убаво во готовиот модел во боја. Тоа ќе потрае 3-4 метри ткаенина, во зависност од должината на здолништето и нејзиниот сјај.

Изработка на здолништеТуту здолниште како да шие

Значи, вие не морате да шиете, tutu здолниште со свои раце е направено без користење на машина за шиење. Прво, намалување на еластиката со должина еднаква на обемот на половината минус 4 сантиметри. Тоа мора да се шие во прстен со игла и конец. Сега ќе ја исечеме ткаенината. Направете картон празно со ширина еднаква на должината на здолништето плус 1 см. Подобро е ако е цврста картон. Завртете го tulle, ако тоа е на вашиот ролна. Останува само да го пресече материјалот од едниот крај - и лентите се подготвени.

Ако купивте ткаенина со отпечаток, тогаш лентата треба да се исече поинаку - со ширина од 15 см, а должината еднаква на должината на здолништето плус 2 см до ременот. Сè, имаше мал бизнис. Бришачот треба да се повлече на нешто, било да е тоа столче, нозете на столицата или задниот столб. Се наметнува стриптиз-тул на најчест начин. Можете да ги замените боите на лентите за да имате интересен ефект. Осигурајте се дека лентата е поделена строго на половина со јазол, а краевите се исти. Подготвено здолниште може да биде украсено според вашата желба.

Пробајте нови работикако да се направи туту здолниште

Малите принцези ги сакаат таквите нови работи. Суктот од туту, создаден од сопствени раце во една вечер, изгледа убаво со монофонични маици во тон на здолништето, убави блузи и тело. За неа, исто така, соодветни чевли на мала пета со лак и прекрасна фризура. Значи, сега знаете како да направите туту здолниште, и дека тоа е лесно и евтино. Можете да ја ажурирате гардеробата на вашето бебе со три или повеќе од неговите опции. Со прекрасен врв тие лесно ќе се претворат во вечер облека.

Сепак постојат хелип-

Украсете го ова бујна здолниште можете да, врзување на сатенска лента на половината. За ова, може да се стави во нодули на еластична лента. Лентата треба да биде доволно долга за да се врзува на прекрасен лак. За декор можете да користите разни лакови, бисерни навои и цвеќиња.

Слично на тоа, можете да направите асиметрично здолниште, како и за латинските танци. Светло игриво здолниште ќе ја надополни карневалната слика и бело здолниште во подот - речиси свадба облека на принцезата. На накит, можете да користите пердуви и мониста, вештачки цвеќиња и панделки. Во принцип, таквото здолниште сама по себе е украс. Сите ваши роднини и пријатели ќе бидат изненадени од својата нова вештина, обидете се и ќе работи!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои рацеКако да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои раце
Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лентаНекои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента
Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?
Ние ги шиеме летните панталони со свои раце за мала модаНие ги шиеме летните панталони со свои раце за мала мода
Ново здолниште на стари фармерки: продолжување на животот на вашата омилена работаНово здолниште на стари фармерки: продолжување на животот на вашата омилена работа
А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!
Фенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои рацеФенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои раце
Органза здолниште за девојка со свои раце: опис, идеи, мастер класа и повратни информацииОрганза здолниште за девојка со свои раце: опис, идеи, мастер класа и повратни информации
Детско здолниште на Tulle со свои раце. Скит-туту со свои раце: господар класаДетско здолниште на Tulle со свои раце. Скит-туту со свои раце: господар класа
Туту здолништа за девојки со свои раце: обрасци, опис и препоракиТуту здолништа за девојки со свои раце: обрасци, опис и препораки
» » Туту здолниште со свои раце за една вечер