obrechye.ru

Шивам шифон здолниште со свои раце

Во гардероба на секоја жена на сите времиња заземаат посебно место фустани и здолништа, бидејќи овие облека, предмети има посебна предност во импресивен на мажите и, на крајот, се направи една девојка елегантна, атрактивен и романтично.

шие здолниште од шифонТоа може да биде кратки и кокетирани копии, и класичен долг "на подот", и непослушен миди, и солидна "моливи" во сет на деловни костуми. Кожа, спандекс, трикотажа, сомотка - сите овие есен-зимски опции, а летото секогаш останува свила, лен, памук и шифон. Тие лесно се комбинираат со сите други материјали, погодни за маици, како и за фустани за бланкирање, тексас јакни и елеци. Особено, бидејќи нема ништо полесно отколку шиење здолниште на шифон. За очигледни предности на овој материјал се речиси бестежински летање текстура, неверојатно мека на допир, различни пастелни нијанси, како и релативно ниска цена и леснотијата на сечење. И тие се лесно да се покријат мали недостатоци: на проточност на материјал кој бара регион третман, а исто така доста силна транспарентност, што е зошто работите од него се бара неопходен присуство на баласт и повеќеслојна, но во секој случај ќе биде многу поевтино да се шие шифон здолниште со свои раце.

Исечете здолниште за себе

шие долго здолниште од шифон

Секоја година на модата остануваат нежни шифон здолништа и ја облекува должината на макси, мини, па дури и со асиметричен пресек. Посебно место меѓу нив е окупирано од плетирани верзии "на подот". Тие ги носат да не ги кријат дефектите на фигурата, туку, напротив, да ги истакнат мазните кривини на елегантното женско тело. Да шие долго здолниште на шифон, Се разбира, потребна е голема количина на материјал. Сепак, тоа ќе ве чини, бидејќи таква едноставна парче облека успешно да се комбинира со широк обод капи, ремени, и чевли - со високи сандали, чевли, па дури и традиционалните сандали. Многу секси опција ќе биде ако шие здолниште на шифон со големи засеци напред. Ќе треба да се купат на самиот материјал и широк еластична половината, мерење poluobhvat половината, колковите, а, всушност, должина на производот. Рае се разградува во еден слој на долната страна од подготви два правоаголници: прво - со страни изнесува poluobhvatu бутовите и должина здолниште, а вториот - двапати ширината (сооднос на колкот). шие здолниште со шифонСите слободни рабови треба да се обработат однапред, а потоа да ги шиеме во готовиот појас за џвакање. Значи, да шиеш здолниште од шифон од претходно подготвени делови, ќе треба да издржам, а потоа да зашивам на машината за шиење прво потесен правоаголник, а потоа и широк. Покрај тоа, треба да се направи така што рабовите на широкиот покриваат тесен еден околу 3-5 см од секоја страна.

Други опции

Од други обрасци, сепак, тоа не е повеќе тешко, можете да шие здолниште - "сонце" од шифон или кратко здолниште од мазен материјал. Ако тоа ви е тешко да го направите во неколку слоеви, тогаш можете да направите облога од вештачка боја на неутрална боја и да ја закачите од внатрешноста на добиениот производ. Во случај на макси здолниште, треба да стигнете до колената, така што вашите грациозни нозе не остануваат скриени од восхитувачкиот изглед на мажите и светлото летно сонце.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здолниште со џебови: што да се носат? СликиЗдолниште со џебови: што да се носат? Слики
Шаблони на шифон блузи: романтичен стил е секогаш во трендШаблони на шифон блузи: романтичен стил е секогаш во тренд
Како да се шие фустан од шифон: шема и мали триковиКако да се шие фустан од шифон: шема и мали трикови
Облечи од шифон - трендот на 2013 годинаОблечи од шифон - трендот на 2013 година
Долги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летањеДолги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летање
Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?
Шифон фустан за полни жени. Модел карактеристикиШифон фустан за полни жени. Модел карактеристики
Најмодерен есенски кромидНајмодерен есенски кромид
Што да се носи со есен. Гардероба за ладна сезонаШто да се носи со есен. Гардероба за ладна сезона
Миди здолниште. Миди здолниште `молив`. Должина на маично здолништеМиди здолниште. Миди здолниште `молив`. Должина на маично здолниште
» » Шивам шифон здолниште со свои раце