obrechye.ru

Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента

Неколку сезони макси здолниште останува популарен меѓу модата. Чудно е доволно, но здолниште на подот одговара на сите: ниски и високи, слаби и не многу добро, тоа е само важно да се најде вистинскиот вклопуваат, со цел да се постигне совршено се вклопуваат. Со оглед на леснотијата на кроење на работите на женска облека и голем избор на ткаенини од различни текстури и бои на, тоа е лесно да се види зошто се повеќе и повеќе девојки имаат тенденција да ги научат основите на шиење. Впрочем, се направи долго здолниште со рацете, се испоставува, не е толку тешко, иако неколку тајни уште е таму. Еве што е за нив и да сакате да знаете, со цел да се елиминираат сите можни грешки се намали.да шиеш долго здолниште со свои раце

Како може шие здолниште во подот на еластичната лента и што е потребно за ова? Прво, ќе ви треба ткаенина, конец, еластична лента и машина за шиење. Второ, желбата. Се чини дека тоа може да биде поедноставно, само земе парче ткаенина, направи еден спој, шие гума бенд на врвот. Оваа опција е многу едноставна, не бара ниту време, ниту вештини. Но, секогаш постои "но" - ова здолниште само што ќе собере слаби, но ако сте сопственик на величествената форми, потоа слетување со убава гребенот не се постигне. Тоа го покренува прашањето за "Како да шие здолниште на подот или на еластична бенд со оригиналниот појас, така што тоа изгледаше хармонично во дебеличка фигурист или девојче? "За да одговориме на ова прашање, да разгледаме неколку опции за сечење долги здолништа, кои се релативно лесно и се пришиени точно лежат на некој слика.како да шие здолниште во подот на еластична лента

Опција 1 - здолниште-сонце

Некој може да се расправа, велејќи дека нежното здолниште нема да ја гледа целосната дама и затоа не ризикува и троши многу пари за две должини на ткаенина. Но, ако шиеш здолниште-сонце на еластична од најдобрите шифон со истата тенка, но не прозрачна постава, и должината на поставата за да се направи мини, веројатно, многу ќе ја имаат оваа опција за вкус. За такво здолниште, исечете два полукругови од тенки шифон и два полукругови меки поставата ткаенина. Во средината на полукругови долж обемот на линијата за садење, здолништата формираат изрез на врвот на здолништето. Утврдувањето на ова намалување, на неколку места ја проверува должината од дното до врвот на здолништето, оваа должина треба да биде иста насекаде. Следно, свртете ги страничните рабови на горното здолниште и поставата. Откако двете детали се преклопени со погрешна страна едни на други и лента со гумена лента е зашиена по деколтето.

Плоча со гумена лента се прави на следниов начин:

  • мерење на волуменот на бутовите, додадете 4 см за слободно вклопување;
  • отсечете правоаголник направен од ткаенина мерена + 4 см во должина и 8 см ширина;
  • оваа лента на ткаенина е преклопена по половина (внатре во внатрешноста) и линијата е поставена 3 см од превитката;
  • во однос на се вклопуваат линија здолниште намалување на непцата и vdevayut го во парче (непцата на виткање во текот на абење, потребно е да се шие по должината на лентата се протега непцето во големина);
  • Деловите од лентата се шиени и обработени.

да шие здолниште на еластичниот бенд

Опција 2 - директно здолниште во подот

За тоа како да се шие здолниште во подот на гумени ленти директно сече, веќе споменато погоре. Но, ако не сте сопственик на слаба фигура, тоа е подобро да се намали од два дела здолниште, со малку beveled намалувања во нагорна линија, со други зборови, во форма на трапез, со само благо. Ова е направено со цел да се отстранат вишокот на брчки околу гума за џвакање. Понатаму, процесот на шиење е ист како во првата верзија: шевовите и лентата.

Да се ​​занимава со некои од нијанси на тоа како да се шие здолниште на подот со еластична бенд, можете лесно да се дојде до работа, и бидете сигурни дека на крајот на сите работи ќе дојде голема награда во форма на модерен нова облека.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојкиЗдолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојки
Како да шиете здолниште на подот со свои рацеКако да шиете здолниште на подот со свои раце
Како да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои рацеКако да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои раце
Капчиња за девојка: тајни за плетењеКапчиња за девојка: тајни за плетење
Како да се шие здолниште-полу-сонце на еластичен бенд? Ние ја надополнуваме гардеробата со нови…Како да се шие здолниште-полу-сонце на еластичен бенд? Ние ја надополнуваме гардеробата со нови…
Шивам шифон здолниште со свои рацеШивам шифон здолниште со свои раце
Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?
Туту здолниште со свои раце за една вечерТуту здолниште со свои раце за една вечер
А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!
Фенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои рацеФенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои раце
» » Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента