obrechye.ru

Како да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои раце

Оваа статија содржи совети за тоа како како да шиеме здолниште со сонце на еластична лента. Овој елемент на гардеробата е популарен повеќе од една деценија кај жените од различни возрасти. Со помош на такво здолниште може да се истакне убава линија на бутот, витките нозе или, напротив, да се сокријат широките колкови зад течното ткаенина. Ако ви се допаѓа убави работи, тогаш само треба да го добиете ова парче облека.

Шие еластично здолниште многу лесно!

Главната работа е да изберете убава ткаенина, на која ќе зависи изгледот на производот. Или лесно ќе падне до колковите, или тешко е и тешко да седи на вас. Затоа обрнете внимание на изборот на материјал. Исто така, добијте еластична лента со средна ширина, нишка во тонот на ткаенината. Материјалот треба да се измие и да се пегла пред употреба. По сите подготовки можете да продолжите со сечење.

како да шиеш здолниште со гумена лента

Како може да шие здолниште сонце на еластична лента без шема?

Не е толку тешко да се направи ова без претходно подготвен цртеж. Главната работа е правилно и точно да се применат последователни мерења на ткаенината. Прво, ние ја мериме дебелата на колковите. Ткаенината е преклопена на половина. Ставете ги мерењата на ткаенината од аголот. Ние го мериме радиусот, еднаков на обемот на колкот + 5 сантиметри на додатоците. Резултирачката вредност се дели со 6. Нежно нацртајте линија на круг со даден радиус. Потоа го пресметуваме следното мерење: потребната должина на производот + првиот радиус. Оваа вредност е исто така одложена од аголот и ја исцртуваме линијата на кругот со вториот радиус. Така дојдовме директно на прашањето како да шиеме здолниште со сонце на еластичен бенд. Од преклопената ткаенина отсековме два идентични делови. Ние не ни треба ткаенина од аголот до првата линија. Овие два елементи се преклопени со лице и се шират на страни. Ние го протриваме и го обработуваме материјалот на преклопот. Потоа го подготвуваме ременот, чии големини се еднакви на обемот на колкот со додатоци за споеви, висината на ременот - по ваша дискреција, околу 5-7 сантиметри. Преклопете го на половина и на долниот раб, ние стискаме, додека виткање на ткаенина внатре. Железо железо, така што цвест не беше на предната страна. Под ременот го свиткаме горниот раб на здолништето. Производот ќе биде подготвен по обработката на полите.

да шие здолниште на еластична лента

Со што да носат здолниште?

Изгледа одлично не само со тесни маици и блузи, но исто така и со лесни директни шорцеви. Под ова здолниште е погодно за скоро сите. Во однос на чевлите може да се носат како чевли со високи потпетици или платформа, и балетски станови со мала брзина.

како да шие здолниште на сонцето во подот

Како да шиете здолниште со сонце во подот?

Денес, многу модерен челик долги здолништа, фустани, сарафани. Да, и не сите се вклопуваат со кратка облека, толку многу почнаа да се прашуваат како да шијат здолниште со сонце на еластична лента. Но, тоа е исто толку лесно да се направи, само што треба да заличите многу материјал. И за оваа должина е подобро да шие широк појас кој ќе ја направи вашата фигура уште пофина. Ако вашите линии се совршени, тогаш еластичната лента може да се остави од мала ширина. Изгледа одличен производ, појасот и основата на кои се направени од различни материјали, дополнувајќи се еден со друг.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да шие здолниште сонце?Како да шие здолниште сонце?
Здолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојкиЗдолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојки
Како да шиете здолниште на подот со свои рацеКако да шиете здолниште на подот со свои раце
Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лентаНекои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента
Како да се шие здолниште-полу-сонце на еластичен бенд? Ние ја надополнуваме гардеробата со нови…Како да се шие здолниште-полу-сонце на еластичен бенд? Ние ја надополнуваме гардеробата со нови…
Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?
Туту здолниште со свои раце за една вечерТуту здолниште со свои раце за една вечер
А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!
Фенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои рацеФенси здолниште за девојката. Ние ажурирање на гардероба на малата принцеза со свои раце
Како да шиете здолниште со свои раце?Како да шиете здолниште со свои раце?
» » Како да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои раце