obrechye.ru

Како да шие здолниште во подот - главниот тренд на сезоната

Модата на последните години се базира на мотото "Поедноставно, толку подобро!". Затоа, моделите не се спуштаат од подиумот, тие се едноставно е можно и без "ѕвона и свирежи". Директно сече фустани, лесни блузи без пикадо, здолништа со различни должини, само собрани на еластичен бандаж - Ова е последниот елемент на гардеробата, во врска со почетокот на топлината, само посветува посебно внимание. Впрочем, како шие здолниште во подот, всушност, нема ништо комплицирано.

како да шие здолниште во подотЗа нова работа, лесен ткаенина, како што се шифон, трикотажа или парична казна свила, е најдобриот избор. Колку ќе потрае модерно здолниште? Сето тоа зависи од должината и висината. Посакуваната должина на здолништето треба да се помножи со два и да се додаде на добиениот број на сантиметри дваесет: на ременот, пределот на датотеката и можните грешки. Ширината на ткаенината, исто така, варира: премногу тенкиот материјал може да се свитка два пати, па дури и три пати. Сè зависи од степенот на раскошот на идната здолниште, а со тоа, повторно, на вашата желба. Но, стандардната ширина на ткаенината обично е една и пол метри.

Во прилог на ткаенината себе, ќе ви треба еластична лента (неговата должина зависи од обемот на половината), ножици, машина за шиење и теми во тон.

Пред да го шиеш здолништето во подот, ајде да го отвориме. Тоа е крајно едноставно. За почеток сме дефинирани со појас. Ако е непроменета, тогаш овој чекор е прескокнат, и ако ременот треба да се пошие посебно, тогаш парче ткаенина ќе треба да ја отсече лентата. Неговата должина е еднаква на дебелината на колковите и ширината - во зависност од саканата ширина на ременот. Не заборавајте само дека лента ќе треба да се преклопи на половина. Значи, ние го шиеме во прстен, ја ставаме гумата, шиеме ја должината на должината. Ако здолништето е направено од еластична трикотажна облека, можете да направите без гума за џвакање.

здолниште фотографииРеменот е подготвен, сега ќе се грижиме за самото здолниште. Се надевам дека веќе сте се одлучиле за својот изглед, нервирајќи ги модните списанија, каде што голем број на различни модели на здолништа. Фото сигурно, исто така, се зачувани за да се провери со оригиналот, колку што е шиење. И така, на купениот пресек на ткаенина потребно е да се направи само еден слој - по должината на идното здолниште. И ако сте зеле ткаенина во две должини, а потоа пред да го исечете здолништето, треба да ја исечете на половина и да направите два слични шевови на секоја половина. Ние ќе ги ставиме еден во друг, што ќе му даде на здолниште дополнителен волумен и сјај, а исто така ќе го скрие вишокот ако ткаенината е премногу транспарентна.

како да се намали здолништеГорниот дел на здолништето треба да се прилагоди на колковите. Ова може да се направи со избирање на ткаенината на низа или поставување на него на наборите. На целокупната технологија за тоа како да шие здолниште во подот, тоа нема да влијае, но производите ќе изгледаат малку поинакви. Потоа, ние го шиеме појасот на главниот дел. Остатоци за обработка на дното: двојна игла или под-рамка. Пред да го направите ова, подобро е да се измери здолниште, а тоа е со чевлите со кои ќе го носите потоа. Патем, некои видови на ткаенини генерално не бараат обработка, дека почетниците се потпираат само на рака.

Еве здодев и подготвени. Во него можете да одите на шопинг, прошетка со дете, романтичен датум или дури и свечен настан. Можете да бидете горди на себе, бидејќи сега не сте само облечени во најновиот начин, туку исто така го знаете одговорот на прашањето за тоа како шие здолниште на подот со свои раце.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Здолниште со џебови: што да се носат? СликиЗдолниште со џебови: што да се носат? Слики
Здолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојкиЗдолниште на подот со свои раце за завист на твоите девојки
Како да шиете здолниште на подот со свои рацеКако да шиете здолниште на подот со свои раце
Како да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои рацеКако да шиете здолниште со сонце на еластичен бенд со свои раце
Некои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лентаНекои тајни како да шијат здолниште во подот на еластична лента
Шивам шифон здолниште со свои рацеШивам шифон здолниште со свои раце
Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?Како брзо и лесно да шиете здолниште на еластичен бенд?
Долги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летањеДолги здолништа на шифон, или Како да се направи одењето летање
Туту здолниште со свои раце за една вечерТуту здолниште со свои раце за една вечер
А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!
» » Како да шие здолниште во подот - главниот тренд на сезоната