obrechye.ru

Тоа е лесно да се шие карневал лисица костим!

Оние кои имаат деца знаат дека понекогаш треба да "работат" и забавувач и исцелител и учител, па дури и ... кројач. Што се вели, на пример, во училиште или градинка: "Ние треба костим лисица". И тоа е тоа! Паника! Каде можам да го добијам? Стартувај до продавница? Во принцип, идејата е добра, што е најважно - едноставно. Отидов до продавница да изберете соодветен костим chanterelles - и Voila!лисица фустан

Само има уште недостатоци на овој метод на "облекување" на детето. Прво, цената. Тие се вклучени детски карневалски костими понекогаш само одамна скала! Второ, сезона. Како по правило, до Нова Година започнува доминацијата на различни костуми за карневал и други празници. И ако ви треба лисичен костум за детска игра во средината на летото?

Еве, срамежлива мисла е ставена - шие ... И не плашете се, тоа не е толку тешко. На крајот, носии бајка карактери за деца не се направени за кројачка конкуренција, туку за "внесување на сликата". Едноставно кажано, неколку светли детали се доволни за да се разјасни кој е детето, а автентичноста на сликата не е толку важна. Значи, ние шиеме костим за лисици!

Се разбира, ти треба портокалова ткаенина. Само по боја може да се погоди за кого е облечено детето. костум од костумиАко детската гардероба има облека од огнена боја - одлично! Помалку работа за вас, а бебето ќе биде попознато во нивната облека.

Одговараат на Фокс, всушност, со исклучок на бои дефинирани во неколку делови. Тоа е меки опашка, триаголни уши и лисица маска или шминка на нејзиното лице. Тоа е најдобро да се користи faux крзно. Отсече две ovals него, наострен на едниот крај, шие, пак, tamp било полнење: памук, пена, синтетички баласт ... Не крзно - можете да шие опашка и ушите на портокалова ткаенина, а на врвот на боја бела боја. Иако ефектот не е иста, лисица и лисицата, меки опашка да важнича!

Ако нема портокалова облека, ќе мора да шиеш фустан од нула. Два правоаголници, порабени на страните меѓу себе, е здолниште. Останува да се шие на врвот и на дното, ставете ја еластичната лента во ременот.костими на бајка карактери

Земете повеќе парче ткаенина, здиплен во половина, се пришиени на двете страни, оставајќи отвор за рацете, а потоа се сече дупка за главата. Можете да ги ракавите, дното и вратот ", блуза" красат вештачко крзно исто како и дното на здолништето.

Ако костимите на лисицата паднале на момчето, акциите се исти, но наместо здолниште мора да шиете шорцеви. За да го направите ова, квадрат на работното парче, како и за здолниште, се сече приближно до средината на дното од центарот. По што се шие овој засек, поливот е порамен, еластичната лента се става во ременот.

Сега е, лицето на лисицата е. Можете повторно да отидете на патот со најмал отпор, да купите маска во лисицата на продавницата. Но, не секое дете ќе се согласи да го носи - не е најудобна работа. Значи, повторно извадиме крпа и земиме игла.

Исечете го картонскиот раб, еднаков на дебелината на главата на детето, го затегнуваме со портокалова ткаенина, од крзно намалување на триаголен спојките шие делови заедно. Може да бидете во можност да се наполни ушите со памук, може да се стави на цврстина во внатрешноста на триаголникот на картон. По ова, ние се шие на ушите на раб. Главната работа е дека тие не се премногу тешки, инаку раб ќе биде во секое време да се лизга на окото, расипување на детето сите на забавата на одмор.

Како што можете да видите, тоа не е тешко да се направи костим за лисица за детски празник, тоа ќе биде желба и малку имагинација.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се направи зеленчук костум со свои раце?Како да се направи зеленчук костум со свои раце?
Ние шиеме новогодишни носии за девојки со свои рацеНие шиеме новогодишни носии за девојки со свои раце
Направете убава еж костум со свои рацеНаправете убава еж костум со свои раце
Ние правиме костим за мачка за една девојкаНие правиме костим за мачка за една девојка
Прекрасен костим "Пеперутка" за дететоПрекрасен костим "Пеперутка" за детето
Есенски носии со свои раце - тоа не е тешко!Есенски носии со свои раце - тоа не е тешко!
Како да направите карневалски костим за деца со свои раце. Карневал и маскарада за децаКако да направите карневалски костим за деца со свои раце. Карневал и маскарада за деца
Ноќ на вештерките додатоци за деца: што може да ни се најде?Ноќ на вештерките додатоци за деца: што може да ни се најде?
Спајдер костум за деца со свои раце. Карневални носииСпајдер костум за деца со свои раце. Карневални носии
Карневал Панда костум: одличен избор за одморКарневал Панда костум: одличен избор за одмор
» » Тоа е лесно да се шие карневал лисица костим!