obrechye.ru

Заврзете го вилушкар Болеро за девојчиња со игли за плетење

Сакате вашата мала ќерка да изгледа како принцеза? Врзуваме наметка над нејзините рамења за неа - ажурни Болеро. Говор може да се направи едноставно зашеметување модели. Оваа гардероба најверојатно ќе стане омилена работа на мала мода и универзален "стап-пин", бидејќи може да се носи во кое било време од годината. Изгледа одлично во текот на еден фустан во лесен фустан во студено време во лето, а во зима може да го замени елек. Обврзувачки Болеро за девојка со игли за плетење или капчиња е лесно, па дури и за почетници за игла.

Болеро за девојчиња со плетечки игли

Од историјата на Болеро

Мала наметка е оригинална шпанска облека, бидејќи со векови е неопходен дел од националната носија на тореад. Овој вид облека се појави во XVIII век и изгледаше како лесна кратка јакна, без сврзувачки елементи и ракави. Подоцна европските модерни жени заслужуваа кредит за оваа нова екстравагантна мала работа што го направи женскиот лик чиста, кокетно покривајќи ја деколтетовата зона. Болеро е исто така тесно поврзан со танцот со исто име, кој има големина од мерка од три до четири. Истиот процент главно е карактеристичен за мали наметки на рамениците. Современите модни дизајнери направија јакна навистина популарна. Од вкупната слика на една стара Болеро беше само должина, и на различни модели на имагинацијата: хеклани и плетени, сошиена од памук или тексас платно, со кратки ракави и без нив, потсетува на елек или јака. Изберете омилен стил со различни бои не е тешко. Притоа, извршување Болеро за девојки плетење игли, тоа е многу соодветно да се користи нежни цртежи, декорација со возбудувања, панделки, монистра. Ние нудиме за работа романтичен модел за мали жени на модата во форма на мала наметка на рамениците.

Како да се поврзете Болеро за девојки со игли за плетење

На прво пожелно е да се направи шема на производ кој при плетење треба да го земе предвид неопходното проширување и ширина на крпа. Проверете приближен опис плетење Болеро игли за плетење. Шемите за работа не се потребни, бидејќи главната работа е да се разбере принципот на плетење. Додавањето на потребниот број на петелки и редови, ќе добиете производ со поголема големина. Ако сакате да добиете неколку опаѓачки капи од рамениците, плетете го максималниот број на петелки од предложениот опис. Со минимална пресметка, вашиот Болеро повеќе ќе изгледа како обложувалница.

Болеро со игли за плетење

За производство, предива од 100-150 грама, игли за плетење 2,5.

  1. Напишете ги 15-те краци на краците и вратете ги 2 реда на бодликава бод.
  2. Потоа плетењето е поделено на три дела:

- 1 дел од вратот - 5-10 јамки, донекаде врзани поради фактот што на секои 2 редови тоа нема да биде врзано. Таа е врзана со бодликава бод.

- 2 дел, кој се состои од 5-10 петелки, е плетена, наизменична во 4-6 редови со лице петелки, а потоа панталони. Поради тоа, добива ефект "хармоника".

- Дел 3 - работна површина, се состои од 5-10 петелки. Со помош на плетење и олабавување на јамки, се добиваат "зглобовите". Исто така, благодарение на зголемувањето на петелките, се случува неопходното проширување, поради што болерото добива облик на "полукруг".

Bolero openwork bolero

3. Со тоа што на вградувањето на мува, симетрично завршите со плетењето на врвот. По барање, со што овој Болеро за девојки, плетење може vyvyazat перце и шие на дното, и може да биде украсена со чипка, го продаде во едно парче на плетење. Прекрасен брош, исто така, ќе биде многу корисен.

Не се испостави дека е оригинален? Fantasize и ве молам малку fashionista со нови стилски работи.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Болеро шие со раце? Нема ништо полесно!Болеро шие со раце? Нема ништо полесно!
Прекрасни Болеро: капче таков чудо под силата на секој!Прекрасни Болеро: капче таков чудо под силата на секој!
Убавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетењеУбавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетење
Болеро: плетењеБолеро: плетење
Болеро е вклучено. Модел за почетнициБолеро е вклучено. Модел за почетници
Гардероба за мала принцеза - рацете на мајка ми. Плетена капа за девојки (игли за плетење)Гардероба за мала принцеза - рацете на мајка ми. Плетена капа за девојки (игли за плетење)
Лекции од везани работи. Ја плетеме јакна со игли за плетењеЛекции од везани работи. Ја плетеме јакна со игли за плетење
Кој Болеро капчиња ја полека и побрзо?Кој Болеро капчиња ја полека и побрзо?
Вест со игли за плетење за девојчето. Како да се врзуваш со елек? Плетење за почетнициВест со игли за плетење за девојчето. Како да се врзуваш со елек? Плетење за почетници
Краток џемпер со кратки ракави: начини за плетење, фотографии, шемиКраток џемпер со кратки ракави: начини за плетење, фотографии, шеми
» » Заврзете го вилушкар Болеро за девојчиња со игли за плетење