obrechye.ru

Фармерка за фармерки: едноставна и брза

Па, кога во гардероба има неколку торби за сите прилики. Уште подобро, ако има удобно, силно и практично торба за тексас. Со свои раце да шиете таква кеса не е тешко, така што нема потреба да штедите пари за да го купите.

торба за тексасНа прв поглед може да изгледа дека само господар со долгогодишно искуство ќе може да создаде таква вреќа. Всушност, шиењето воопшто не е потешко од тоа кеси за плетење. Така, на пример, овој чуден производ од стари фармерки траеше само неколку часа. И декорацијата траеше малку повеќе од еден час.

Постојат стари фармерки, но сакате нов додаток? Слободно можете да го направите тоа, и следниот ден вашите пријатели ќе го ценат вашето ремек-дело. Деним торба, со свои раце сошив и декорирани, веднаш станува фаворит, се разбира, ако не сакате да се направи нов една од од оние кои се виси на грбот на еден стол брат фармерки.

Ќе ви требаат:

  • машина за шиење;
  • Теми за тексас;
  • ножици;
  • иглички;
  • орнаменти.

Чекор-по-чекор инструкции за претворање на стари фармерки во торба

Чекор 1. Измијте ги измиени и пеглани панталони на рамна површина. Свртете ги внатрешните предни џебови нагоре така што тие не паднат под работ. Исечете ги панталоните како што е прикажано на сликата - веднаш под чашата. Не ги фрлајте - тие ќе ни се најдат.

вреќи за шиењеЧекор 2. Исечете го капчето на предната страна на фармерките (речиси до патент) многу уредно и како блиску до цвест. Повторете го истото од другата страна. Порамнете го со поставување на еден дел од другата страна. Тоа мора да се направи така што ткаенината не се измачува. Можеби ќе биде неопходно да се намали малку повеќе, така што деталите ќе станат што е можно попломи. Поставете го цветот на машината за шиење преку гулфот, обидувајќи се да влезете во оригиналниот слој на фармерките. Прицврстете го. Го стори истото на задниот дел на поранешните панталони.

кеси за плетењеЧекор 3. Свртете ја кесата внатре. Поврзете ги двата дела и свртете ги, ако е потребно, со ножиците на долната линија на сечењето. Задниот дел ќе биде малку поширок од предниот дел. Направи го тоа на страните на двете страни на мали клешти. Значи, партиите ќе бидат исти, а торбата ќе биде мала. Безбедна со иглички. Потоа ги спојуваме заедно. За максимална сила, подобро е да се направи не еден, туку два рабови на дното на торбата. Извадете ја кесата на предната страна и проверете го квалитетот на рабовите.

кеси за плетењеЧекор 4. Одлучи со рачките - што ќе биде нивната ширина и должина. Запомнете да се додаде споеви додатоци - ширина од 2 сантиметри во ширина и од 3 до 5 сантиметри (во зависност од висината на ременот) во должина. Исправете ги панталоните над внатрешниот слој. Во мали или моливи цртаат два правоаголника. Овие ќе бидат иднина пенкала. Откако ќе ги исечете, секој од долгите страни. Излезе и положи еден или два рабови за декор на рачките. Ова ќе ги направи посилни.

чекор 4War 5. Поставете ги краевите на рачките во торбата на долниот раб на ременот. Поправете го и закачете го на ременот однадвор. Обидете се да влезете во оригиналниот слој.

чекор 5Тоа е тоа, се покажа оригиналната торбичка за дезинфекција! Со свои раце тоа не само што може да се шие, туку, ако сакате, украсени. Како украси, чипка, аплки, состав на монистра, везови и sequins. Еден збор на совет: ако одлучите да се украсуваат апликации додаток, прво мора да ги поставите на површината на кесата и лепак затвори. Така можете веднаш да ја видите нивната локација, и, во тој случај, лесно е да се преместите на нова локација. И само тогаш шие. Како што гледате, вреќи за шиење е фасцинантно и корисно занимање.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најмногу едноставни обрасци на ткивна кеса со свои рацеНајмногу едноставни обрасци на ткивна кеса со свои раце
Како да направите раб на фармерки?Како да направите раб на фармерки?
Вториот живот на твоите омилени панталони, или елек на стари фармеркиВториот живот на твоите омилени панталони, или елек на стари фармерки
Како да шиете торба на стари фармерки (неколку нови модели)Како да шиете торба на стари фармерки (неколку нови модели)
Ново здолниште на стари фармерки: продолжување на животот на вашата омилена работаНово здолниште на стари фармерки: продолжување на животот на вашата омилена работа
Собереш со она што фармерки носат тексас шорцеви!Собереш со она што фармерки носат тексас шорцеви!
Модел на ранец. Модни галантерија сопствени рацеМодел на ранец. Модни галантерија сопствени раце
Паричници со свои раце, или подарок од нешто што не е фрленоПаричници со свои раце, или подарок од нешто што не е фрлено
Како брзо и економично да шиете торба?Како брзо и економично да шиете торба?
Крпа стари фармерки со свои рацеКрпа стари фармерки со свои раце
» » Фармерка за фармерки: едноставна и брза