obrechye.ru

Кој е дизајнот на женскиот елек

Многу невообичаена и стилна работа во гардеробата на било која жена е елек. Првично, ова беше привилегија на само машки тоалети. Со нејзината помош беше можно да се даде на силуетата повеќе слаткост или логично да се заврши било која слика. Меѓутоа, откако машка облека почна активно да "влегува" во женската гардероба, добива популарност женски елек, која стана составен дел на не само деловни костуми, туку и вечерни фустани.Женски елек шема

Денес, да го избереме овој или оној модел на елек не е проблем. Но, ако главната цел - да изгледа оригинално и уникатно, треба да направите малку од сопствените напори и да направите нешто сами. Прво на сите, на фустани за почетници ќе им треба шема женски елек, соодветен материјал, теми од соодветната боја и машина за шиење.

Прво треба да одлучите за обликот. Важно е однапред да се знае за кои случаи ќе биде дизајниран жилетот, затоа што врз основа на тоа се одбира моделот и материјалот. Експертите препорачуваат дизајнот на женскиот елек да се гради поединечно, а не врз основа на подготвени скици. Во овој случај, готовиот производ идеално ќе седи само на сопственикот, што ќе му даде уште поголема посебност и шарм.Шиење на елек

Подготвувајќи нешто, треба веднаш да ги следите двата аспекти: сообразноста на производот директно со вашата фигура и нејзината важност. Со други зборови, секој елемент од гардеробата што го прават сопствените раце мора да биде во тренд, но неговиот модел и други карактеристики може да бидат најнеочекувани. Најмногу идеална опција сега е прилагодување на крзно елек. Овој модел е специјално дизајниран за ладни денови, така што совршено ги комбинира таквите особини како комфор и стил. Крзно елек има многу варијации, што овозможува совршено да се совпадне со моделот со индивидуалните карактеристики на фигурата на секоја жена.Модел на облека

Модел женски елек Крзно, како по правило, се состои од права линии. Во таква скица, нема место за свињи и заварени рабови, бидејќи е исклучително тешко да се реализираат такви кројачки "работи" со работа со крзно. Сепак, ова нешто може да се направи интересно и убаво со помош на мали трикови, за кои сега ќе разговараме. Прво, вреди да се разгледа должината на елек. Ако нешто е наменето за есенската сезона, тогаш можно е да се ограничите на стандардниот пресек на која било суичери или блузи. За зима, идеалната опција ќе биде должина на колена или малку повисока. Во овој случај облека шема може да биде "dorisovana" директно на ткаенината, главната работа е да се задржи паралелизам на сите линии и да се одбележат контролните точки.

Не заборавајте за поставата ткаенина, која е пораби на внатрешноста на производот. Овозможува да се продолжи работниот век на крзно (природно и вештачко), а исто така обезбедува дополнителна удобност. Со цел да се прошири облогата совршено глатко, се користи женски жилетски модел, кој се користи за да се направи производот од основниот материјал. Така, поврзувајќи ги сите контролни точки и одржувајќи ја мазната на линиите во шахтите и на зглобната зона, двата елемента од елекот се зашиваат и се парат со железо. После тоа, готовиот производ може да биде украсен со декоративни копчиња, пинови или брошка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вториот живот на твоите омилени панталони, или елек на стари фармеркиВториот живот на твоите омилени панталони, или елек на стари фармерки
Изберете облека класични машки елекИзберете облека класични машки елек
Мини јајце: како да се избере и што да се носат?Мини јајце: како да се избере и што да се носат?
Модерен елек за жениМодерен елек за жени
Даунди машки елек - стилски детали за гардеробаДаунди машки елек - стилски детали за гардероба
Што да се носи со крзно елек? Неколку советиШто да се носи со крзно елек? Неколку совети
Како брзо да шиете крзно елек со свои рацеКако брзо да шиете крзно елек со свои раце
Фустан-елек - тренд на летото 2015 годинаФустан-елек - тренд на летото 2015 година
Овци за мажи и жениОвци за мажи и жени
Што се комбинира со загреан женски елек?Што се комбинира со загреан женски елек?
» » Кој е дизајнот на женскиот елек