obrechye.ru

Како да се шие здолниште во пати?

Сукбитот во пати не ја губи својата популарност за многу години. Таа е задолжителен атрибут во гардеробата на жена од било која возраст и професија, од младите како да шиеме украсено здолништедевојки од училиште до мудрите дами на животно искуство во години. Присуство во вашата гардероба pleated здолниште ви овозможува да излезете со нови слики, да ги комбинирате со соодветен врв и разни додатоци.

Ова здолниште е соодветно да се носат во секоја ситуација, од канцеларијата, завршувајќи со романтична прошетка во паркот. Овој тип на облека е погоден за сите жени, без разлика на обликот и висината. Симулирање на должината на производот и ширината на наборите, можете да креирате стилови на здолниште за полни жени кои ќе ги кријат сите недостатоци на сликата.

Фигурата на секоја жена е индивидуална, па затоа не е лесно да се најде вистинскиот модел во продавниците, што ќе ви се допадне. Успешно низ сите продавници на градот, било кој од нас конечно се запрашаме за прашањето, како да шие здолниште во себе? Дали е можно да се создаде таков модел дома? Се разбира, да. Шивањето таков производ дома не е можно само, туку многу едноставно. Трошење стил здолништа за масни жениминималниот износ на време, ќе добиете ексклузивно здолниште специјално наменето за вашата фигура, според стандардите што сте ги отстраниле.

Пред да започнете со процесот на шиење, тоа е потребно да се изгради модел на иднината производ. Таа е конструирана на ист начин за секоја фигура. Моделите на здолништа за масни жени не бараат дополнителни мерења. Ние ќе треба да се знае на половината и колковите, а потоа се пресмета длабочината на брчките. Да го направите ова, бројот на сантиметри во ширина низ ткаенина на нашата потреба да се земе вредноста мерења хип дебелина, потоа се делат како резултат на број со саканиот број на огради - како начин ние ќе ја добие истата длабочина. Сепак, тоа треба да се запомни дека вкупната должина на ткаенината треба да биде најмалку три пати повеќе од обемот на колковите, или изглед на производот ќе биде грозен.

Во тоа како да се шие здолниште во пати, нема ништо комплицирано. Како материјал за идниот производ е подобро да се избере волнена или свила здодевни модели за комплетнаткаенина. Факт е дека на памучни ткаенини ќе биде тешко да се одржи вилицата.

За да биде полесно и разбирливо за вас, ќе обезбедиме чекор-по-чекор инструкции за тоа како да шиете здолниште во пати.

Прво на сите, земете мерења, кои ја вклучуваат должината на здолништето, дебелината на половината и колковите. Ширината на целото ткиво, како што веќе рековме, треба да биде еднаква на трите вредности на дебелината на колковите, плус двојка сантиметри. Покрај тоа, треба да додадете неколку сантиметри на рабовите, обработката на рабовите и полите на дното.

Потоа, на долната страна на ткаенината, линијата на колкот е означена, од самиот врв е самата висина плус еден сантиметар за калемење на ременот. Понатаму, се наведуваат наборите и нивната длабочина и ширина се земени во предвид. Потоа, сè мора да се отстрани, превиткувачите.

Потоа панелите се расчленуваат на страничните рабови и се впиваат. Додатоците на сивите мора да бидат избришани. Сега можете да го измерите идниот појас и да закачите соодветно здолниште.

Во задниот дел, молњите се заглавени, рабовите од него треба да бидат зашиени. Потоа, појасот е веќе зашитен.

Така, ќе научите како да шиете здолниште во браздата, и бидете сигурни дека тоа е многу едноставно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?Што да се носат со здолниште здолниште да изгледаат стилски?
Здолниште: видови и нивните карактеристикиЗдолниште: видови и нивните карактеристики
Најуспешните стилови на здолниште во кафезотНајуспешните стилови на здолниште во кафезот
Женски костум со здолниште - безвременски класикаЖенски костум со здолниште - безвременски класика
Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?
Што да се носат со кожа здолниште: неколку идеиШто да се носат со кожа здолниште: неколку идеи
Стилска кожа здолниште. Со што да се носат?Стилска кожа здолниште. Со што да се носат?
Што да се носи со есен. Гардероба за ладна сезонаШто да се носи со есен. Гардероба за ладна сезона
Плетено здолниште - неопходен дел од гардеробатаПлетено здолниште - неопходен дел од гардеробата
Врвот и здолниште за сите приликиВрвот и здолниште за сите прилики
» » Како да се шие здолниште во пати?