obrechye.ru

Модел на меки играчки: мечка младенче

За многу деца ширум светот, најпопуларната мека играчка е мечка. Сега кадифениот пријател исто така стана романтичен подарок, кој може да му се претстави на девојката ден на љубовници. Продажбата е многу лесно да се најде на мечки во сите големини, и шивачки шие играчки за своите најблиски и од бонбони омоти (тактика крпа).шема меки играчки

Ние ќе направиме мали сувенирници. Таквите Gizmos може да се претстави како подарок за меморија, и едноставно ги украсува со ентериер. И можете да го користите за цел - игра.

Сечење

Модел на меки играчки е дизајниран да работи со прилично тенки ткаенини. Ако сакате да направите мечка со долга коса, изберете кадифе за постелнина. И најдоброто тука се чувствува или се чувствува.

мека играчка пандаЗголемете ја сликата колку што сакате, отпечатете ја. Во загради спроти буквите е даден потребниот број детали. А - на стомакот, B - горниот шепа во - просечната дел на главата, D - од страна на дел од главата, D - уво, Е - единствен долниот дел на нозете, F - пониски торзото, H - дното нога, и - назад.

Кога моделот на меката играчка се пренесува на ткаенината, парните делови мора да бидат симетрични, т.е. преврти. Кога има два, мора да има десна и лева половина. Кога четири - две право и лево. Не заборавајте за надоместоците за шевовите. Тие можат да бидат минимални, само ако ткаенината е густа и не се распаѓа.

Шиење

Секој дел од телото на нашата мечка се зашива одделно. Започнете со торзото, изведувајте пикадо на абдоменот и грбот. Потоа поврзете ги деловите А, I и J- скутот треба да биде одбиен. Секогаш кога е погодно, оставете дупка за вртење и полнење на дел.

Сега можете да направите глава. Заоблениот крај од средишниот дел е извлечен од носот. Каде моделот на мек играчка има остри рабови, направи засеци. Тогаш потребниот дел ќе биде полесен за испаднат. Оставете го местото за пакување во вратот. На крајот, собирајте ги горните и долните шепи на мечето.

Како филер, можете да користите широк спектар на материјали. Вие само треба да размислите колку често ќе ја избришете играчката. Телото и главата се полни повеќе густо од екстремитетите.

Погледни ги сликите, како да шијат шепи. Во горниот дел тие се речиси празни. Шивотот поминува во круг, не во еден момент или по линија. Значи изгледа посилно и поприродно во изгледот. На крајот, везете ги очите и носот, врзете лента околу вратот.

Интересни идеи

мека играчка мечкаЗа украсување на ентериерот, најдобро е да се прават младенчиња од различни бои, од малку различни ткаенини. Ако моделот на мека играчка предложена на сликата е да се користи во целосна големина, можете да направите многу младенчиња за романтичен букет. Земете повеќе панделки и вештачки цвеќиња што одговараат на бојата, поправете сè со топло топење на флористичката жица. Соберат во букет, заврши со хартија и завој со лента. Таквиот букет е подобро да се подготви однапред, бидејќи медвените младенчиња прават подолго време. Но, тоа се чува многу подолго од обичните цвеќиња.

Како подарок за роденден на мало дете во Азија, слична мека играчка е популарна - панда. За да направите мечка на панда, зголемете ја ширината на ушите и багажникот на шаблонот и отсечете ги соодветните детали од ткаенините во црно-бело. Пандата има бела глава и абдомен, црни "очила" околу очите, и секогаш мора да има опашка зад себе.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се привлече мечка: чекор по чекор инструкцијаКако да се привлече мечка: чекор по чекор инструкција
Толкување на сонот: за што сонувате?Толкување на сонот: за што сонувате?
Како да направите букет со свои раце од играчки?Како да направите букет со свои раце од играчки?
Како да се привлече убава мечка?Како да се привлече убава мечка?
Како да се привлече поларна мечка убаво?Како да се привлече поларна мечка убаво?
Меки играчки со свои раце: емотивно корисни, еколошки сигурен.Меки играчки со свои раце: емотивно корисни, еколошки сигурен.
Учење да се даде убавина, или Како да направите куп играчки со свои раце?Учење да се даде убавина, или Како да направите куп играчки со свои раце?
Како да направите букети со меки играчки? Совети за почетнициКако да направите букети со меки играчки? Совети за почетници
Како да се привлече мечка младенче, примериКако да се привлече мечка младенче, примери
Изберете шема на Теди мечки и шие играчка за било која возрастИзберете шема на Теди мечки и шие играчка за било која возраст
» » Модел на меки играчки: мечка младенче