obrechye.ru

Модно преклопено здолниште - атрибут на основната гардероба на секоја жена

Долго време романтичното и немилосрдно здолниште во пати не излегува од мода. Секоја година стил на здолниште разликува форма, должина, текстура на ткаенина, боја и целокупната силуета останува непроменета. Младите девојки го сакаат ова здолниште поради фактот што неговата леснотија и пластичност ја нагласува убавината на нозете, одењето го прави поелегантно и меко.pleated здолниште

Преклопеното здолниште дојде до мода од Шкотска. Во оваа земја kilt се смета за предмет на национална машка облека. Практични предности pleated здолниште брзо беа оценети врз основа на заслуги, имено - не ограничувања во движењата, удобноста и надворешната привлечност. Затоа, во модата на жените, здолништето брзо влезе во браздата. Од тогаш, не ја изгуби својата висока позиција во модната индустрија и е омилена облека за многу жени.

Денес, дизајнерите нудат огромен избор на различни набори на здолништето: едностран, тесен (брановиден), вентилатор, лак, контра, широк, здолништеасиметрични, итн. Таквите здолништа се наоѓаат меѓу детска, училишна и младинска облека. Младите тенки девојки во здолниште со набори изгледаат кокетни и немирни. Тие се повеќе како кратки модели на тексас или "скоч" во стилот на "колеџ". Изгледаат одлично со јакни, блузи, јакни, кошули, маици и голф.

Но здолништето во пати е погодно не само за млади флертувања. Има доволно стилови на женски, повеќе резервирани опции. На пример, плашт здолниште. Нејзините еднострани набори, измазнети во хармоника, започнуваат на ниво на половината. Тие се многу привлечни што течат на женска силуета и убаво се нишаат кога се движат. Како по правило, таквите здолништа се направени од светлина и тенки ткаенини. За жал, пливаат здолниште е погоден само за тенки жени, заврши со додавање на дополнителен волумен. За да работите во канцеларија, треба да одберете модели од густа ткаенина до колената со мала група на брчки, полупорамнети на половина или една контра-пати во средината.pleated здолниште

Наједноставниот pleated здолниште која се состои од правоаголна парче ткаенина, е сошиена многу едноставно. Главната работа е правилно да се пресметаат материјалните снимки. Вкупната потрошувачка на ткиво се определува со формулата: дебелината на колковите се множи со 3. Две третини од ширината на материјалот ќе одат во формирање на набори. Да претпоставиме дека треба да земете 3 метри ткиво (колковите - 100 см) и да формирате 20 пати. Поделите 300 cm со бројот на набори, добиваме 15 сантиметри. Ова е вкупната должина на преклопот, кој може да се дистрибуира на производот на следниов начин: 5 cm останува на надворешноста на здолништето, 10 cm ќе одат во пати. Така, сите модел здолниште на погрешна страна. Наборите се набиваат со иглички, измазнуваат и се појавуваат до половината. За време на монтажата на здолништето на здолништето до половината, површината ребро на преградата е повлечена нагоре за половина сантиметар. Ова е неопходно за да се осигура дека наборите во иднина не се дисперзирани. За време на првото монтирање, длабочината на наборите се прилагодува и се прилагодува на половината. Потоа можете да ги шиете сите конци на машината.

Ако додадете врвни детали со пикадо на ткаенината на мрежата со формирани набори - ќе добиете здолниште во заговор на јаремот. Таквото здолниште може да се носи дури и од девојки со полни колкови, бидејќи кокетката ги крие недостатоците на сликата. Можете да го комбинирате со блузи, јакни, панталони.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да стигнете на пловено здолниште?Како да стигнете на пловено здолниште?
Неименлив стил, или Што да носат долго здолниште?Неименлив стил, или Што да носат долго здолниште?
Здолниште: видови и нивните карактеристикиЗдолниште: видови и нивните карактеристики
Скитс Скотсман - обидувајќи се на вистинска машкостСкитс Скотсман - обидувајќи се на вистинска машкост
Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?Долга зимска здолниште - дали ви е потребна таква облека во гардеробата на модерната жена?
Стилска кожа здолниште. Со што да се носат?Стилска кожа здолниште. Со што да се носат?
Туту здолниште со свои раце за една вечерТуту здолниште со свои раце за една вечер
А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!А шифон здолниште со свои раце? Лесно е!
Како се вика шкотското здолниште. Која е разликата помеѓу женското и машкото здолниште во ШкотскаКако се вика шкотското здолниште. Која е разликата помеѓу женското и машкото здолниште во Шкотска
На здолништето е многу краток - неопходен елемент на гардероба на храбра девојкаНа здолништето е многу краток - неопходен елемент на гардероба на храбра девојка
» » Модно преклопено здолниште - атрибут на основната гардероба на секоја жена