obrechye.ru

Плетење кардигани со игли за плетење. Елегантен модел со широк колк за затегнување на копецот, завртен јака - шал и лабаво отворен врв

Плетењето од страна на многу жени не се смета за напорна работа, туку, напротив, како можност за самоизразување, олицетворение на нечие креативно потекло, па дури и како процес на лекување од нервни болести. На посебно место тука е производството на големи предмети, на пример, плетење кардигани со игли за плетење.

Cardigans - ова е одреден тип топла outerwear, голем јакна. Денес тие се многу модерни. Но, вреди да се напомене дека моделот на оваа прекрасна облека дојде кај нас од далечно минато. Сепак, тогаш кардиганите беа порабени, убаво украсени со вешто вез и ги носеа претежно како облечен, викенд-фустан.

Денес, кардиганите се носат како невообичаена облека, ги користат за топлина и како извонреден модел за облека за да излезат. Сите зависи од избраниот стил и материјал за производство на производот.

Во античките времиња, кардиганите беа порабени од густа ткаенина. Плетење кардигани Иглите за плетење се појавија многу подоцна, но наскоро станаа една од омилените класи на игленови. Тоа може да биде како плетачки кардигани за мажи, и плетење женски кардигани. Со одредени вештини, можете лесно да го совладате шаблони за плетење Cardigan за сечиј вкус: издолжен, виси лабаво од рамениците, со затворач на врвот, и ослободени од врвот, но цврсто врзан со широк појас на дното.

Патем, широк појачан појас одоздола, многу потсетува на кратко, тесно здолниште, е добро прилагоден за жени со не многу широк колковите, но веќе имаат мал стомак, за млади мајки со уште не формиран појас по раѓањето и за бремени жени. По сите плетачки кардигани Иглата за плетење со широк појас на дното сугерира прилично лабаво вртење на врвот на моделот, што заедно со широк појас создава впечаток на хармонија.

Започнете плетење кардигани со игли за плетење од моделите за подготовка на моделот. Задниот дел е малку подолг од вообичаената јакна, ракавите се продолжуваат надолу. Пред да биде предвиден модел. Тоа е, полиците треба да бидат нападната на самиот крај за 20 сантиметри. Моделите се поставени на стара ќебе на голема маса или на подот.

Главните детали на кардиган треба да бидат плетени во една нишка со тенки игли за плетење со вообичаени вискозни четки на лицето. По грбот, полиците и ракавите се поврзани, деловите се мијат и се изложени на врвот на шаблоните, а по рабовите се шиени со шиени пинови. Во оваа положба, деловите треба да се исушат и да ја земат посакуваната форма.

Додека главните детали се суви, треба да ги завршите завршувањето: манжетни и ремен. Овие детали најдобро се плетат во две нишки со подебели игли за плетење "еластична 2X2", така што манжетните и ременот се зашиени на производот преку главниот цртеж.

За ременот, шарките се собираат во таква количина како што се бара ширината на ременот за замислениот модел. Должината на ова парче треба да одговара на дното на полиците со зашиени шипки и грбот. Откако ременот е прицврстен, тој мора да се прошири од страна на дното на производот. На ременот има или големи копчиња (2 или 3 парчиња) или ремени со токи за чевли - зависи од вкусот и насоката во облеката на лицето на кое му е наменета оваа ставка.

За да врзете јака - шал, треба да го понесете веќе монтиран модел (без ремен) и да ги собирате на рабовите на полиците и вратот од задниот дел на јамката на кружните игли за плетење. Бројот на шарки треба да биде таков што последниот на предната страна на јаката на двата краја е 2 фацијални петелки. Така, фигурата на јаката (освен грбот) е исто така преку главната слика. Имајќи плетени 5 реда на еластична лента 2X2, почнуваме да ја намалуваме јаката, украсувајќи го својот конус на дното симетрично на двете страни.

За да го направите ова, на јаката на половината го одземеме секој ред за една јамка, но не и екстремната, туку четвртата, оставајќи 1 раб и 2 лице (ивица). Ова ќе го направи работ на јаката уредна, мазна заобленост, како да е скратена работ лента во две лицето петелки. Кога манжетни платно достигне ширина (измерена долж должината на гуми за џвакање) 20 cm, треба целосно да го затворите јаката.

Ова е направено како што следува: врамување две лицето provyazyvayut, со втората provyazyvayut заедно со двајца од јака крпа, вклучете го производот и плете во спротивна насока пико 2 и предност. Потоа, се одвитка производ повторно се повтори и на извештајот: усна е отстранета, едно лице 3 по должината на предниот и назад. Значи треба да се плете до средината на задниот дел од вратот, а потоа останатите два крајни блиску.

Втората половина на јаката остана на говорот. Исто така, е затворен, како и првата половина од јаката, додека на левата страна не се наоѓаат и 2 јамки на лицето. Со внимателен спој, мора да ги поврзете двете јамки затворени пред и преостанатите две јамки.

Според потребата да се носи јакна блуза, како што се на врвот од лулашки. Но, ако во форма да се обезбедат дополнителни споите одржување на полиците, може да се стави на модел без кошула. За зрели жени треба да се разгледа тесни панталони или здолниште, во комбинација со јакна. Но, младите и креативни мало девојче да важнича и со боси нозе, особено ако јакна доволно продолжен. И нека сите мажи и момчиња валани нивните вратови, во потрага по убавина, гордо маршираат во шик, трендовски, елегантна облека, направете свој вешти раце!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Убавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетењеУбавина и оригиналност: елегантен фустан за девојчиња со игли за плетење
Лекции од везани: како да се врзуваат шамија со игли за плетењеЛекции од везани: како да се врзуваат шамија со игли за плетење
Лекции од везани работи. Ја плетеме јакна со игли за плетењеЛекции од везани работи. Ја плетеме јакна со игли за плетење
Плетењето за мажи со игли за плетење е корисна и популарна активностПлетењето за мажи со игли за плетење е корисна и популарна активност
Како да врзете џемпер со игли за плетењеКако да врзете џемпер со игли за плетење
Плетење елеци со плетење игли за жени. Детали за процесотПлетење елеци со плетење игли за жени. Детали за процесот
Таков шик и едноставен фустан (плетење со игли за плетење за жени)!Таков шик и едноставен фустан (плетење со игли за плетење за жени)!
Плетење со плетечка игла за целото семејствоПлетење со плетечка игла за целото семејство
Плетење кардигани со игли за плетењеПлетење кардигани со игли за плетење
Препораки за оние кои учат да плетат кардигани со игли за плетење за жени (со описи и дијаграми)Препораки за оние кои учат да плетат кардигани со игли за плетење за жени (со описи и дијаграми)
» » Плетење кардигани со игли за плетење. Елегантен модел со широк колк за затегнување на копецот, завртен јака - шал и лабаво отворен врв