obrechye.ru

Буцките за клучеви не се само оригинална декорација на телефонот или клучеви, туку и незаборавни подароци.

Keychains на монистра на телефонот секогаш се многу убави и разновидни. Затоа, во нашето време меѓу игловодите, оваа окупација стана особено популарна, а особено ткаени зрна од мониста. На крајот на краиштата, во процесот можете да го покажете целиот свој талент како уметник и креативни способности, создавајќи вистинско ремек-дело за да им завидувате на сите околу вас. Но, најважно е дека такво дело ќе го стори самиот себе, и не е тешко да се направи тоа, треба само малку имагинација и малку трпеливост.

Оваа лекција е погодна за почетници за игла. Големи и комплексни производи бараат многу трпеливост, вештина и вештини. И нараквици од монистра може да се ткаат од сите, а обрасците на нивното ткаење се толку разновидни и во исто време едноставни, дека целиот процес ќе биде предаден едноставно со многу позитивни емоции. Постојат разнобојни слонови и кучиња, слатки мачки и младенчиња и многу други смешни работи и мали животни. Не постои желба да се работи на готови шеми од Интернет, можете лесно да ја поврзете вашата имагинација и да одите на работа!

Па како да ткаат мониста од мониста? Прво, за да ја совладате оваа убава уметност, ќе ви треба, се разбира, мониста, најдобро е да изберете Чешка. Тој е наједноставен и мазен, со богата палета на бои и нијанси и боја, отпорен на разни природни фактори. Второ, потребна ни е линијата на која ќе биде закачена монистра, но подобро е да се избере бакарна жица. Тој е тенок и флексибилен. Овој клучен синџир ќе биде во ред за да остане во форма. Покрај тоа, многу е полесно да се работи со бакарна жица, за разлика од риболовната линија, која бара специјална тенка игла. Но, тоа не е проблем ниту. Во нашево време, лесно можете да ја најдете дури и најтената игла која ви овозможува да работите со најмалите монистра.

Најдобро е веднаш да се подготви се што ви треба за работа. За да направите прекрасни монисти од мониста, дефинитивно ќе ви требаат различни синџири и карабини, како и монистра, иглички и ножици. Работно место треба да се ослободи од вишокот на предмети и бела ткаенина, така што ќе биде многу полесно да се работи, па дури и ако монистата се расфрлани, ќе биде лесно да се соберат. Пред да започнете, само треба да одлучите за обликот и бојата на синџирот на клучеви. Ова може да им помогне на различни сајтови за везани работи, каде што професионалните занаетчии раскажуваат и покажуваат како да ткаат мониста од мониста со свои раце.

Многу убави мониста направени од монистра на телефон, направени во форма на Хороскопски знак. Нивното производство е прилично едноставно, но во исто време таков подарок за близок пријател ќе стане еден од најнезаборавните, оригинални и допирни. Нема повеќе пријатен подарок од изненадување подготвено од сопствени раце, во кое е вграден парче душа и љубов. Таквите мониста од мониста може да се направат според подготвени шеми, и можете да излезете со оригинален цртеж себе. Тоа може да биде нешто, на пример, срце или некоја геометриска фигура. При изработката на овој дизајн треба да се следи само едно правило: колото мора да биде малку продолжено по должината на вертикалната линија. Само тогаш готовиот производ ќе излезе како вистинска квадратна форма.

Сите овие прекрасни шарки на мушка се ткаени со помош на рачна технологија за ткаење. Многу е лесно да се совлада оваа техника. Таквата работа секогаш треба да започне од долниот агол на десната страна и да се движи нагоре. Ако е направен таков орнамент бакарна жица, сосема е можно тоа да се направи во еден слој, бидејќи жичаната рамка ќе му помогне да ја задржи својата форма, но ако основата е избрана за риболов линија, подобро е да се направи двојно клуч за клучеви. Во овој случај, сите надворешни мониста и последниот ред мора да бидат поврзани. На крајот, останува само да се закачи карабин на клучниот синџир. Оваа декорација секогаш ќе изгледа свежа и оригинална по телефон, клучеви или во автомобилот.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Дедо мраз од мониста - убави нешта со свои рацеДедо мраз од мониста - убави нешта со свои раце
Шемата за ткаење на цвет од мониста: оригиналниот приврзокШемата за ткаење на цвет од мониста: оригиналниот приврзок
Како да се направи лента од панделкиКако да се направи лента од панделки
Неколку совети за тоа како да се ткаат baubles со сликаНеколку совети за тоа како да се ткаат baubles со слика
Коњ од мониста: мастер клас на ткаењеКоњ од мониста: мастер клас на ткаење
Ангел на монистра: шема на ткаење. Бисери: шеми за почетнициАнгел на монистра: шема на ткаење. Бисери: шеми за почетници
Едноставни шеми за ткаење на животни од монистраЕдноставни шеми за ткаење на животни од монистра
Накит и нараквици од монистраНакит и нараквици од монистра
Занаети за монистра за почетнициЗанаети за монистра за почетници
Ние правиме обетки од мониста со свои раце - совети за занаетчииНие правиме обетки од мониста со свои раце - совети за занаетчии
» » Буцките за клучеви не се само оригинална декорација на телефонот или клучеви, туку и незаборавни подароци.