obrechye.ru

Новогодишни написи од монистра

Во предвечерието на Новата година сите луѓе ја красат својата куќа, купуваат подароци на своите роднини. Дали некогаш сте помислиле дека можете да направите украси за дрво и подароци на вашите пријатели со свои раце? Тогаш ќе бидете апсолутно сигурни дека такво нешто постои во една копија. Веѓите почнуваат да стануваат многу популарни во денешно време. Самите сте направиле подароци и украси, можете да ги изненадите најблиските со вашата ексцентричност и оригиналност. Подарокот што ќе го направите со свои раце ќе остане запаметен од вашите пријатели долго време. Занаетчиството може да се направи од широк спектар на материјали, но запомнете дека материјалот тука не е важен. Бидејќи такво нешто сама крие љубов и искреност, оној кој го направил тоа.

Често, за производство на фалсификати земаат различни монистра, гранчиња, конуси, па дури и зеленчук и овошје. Неодамна, еден од најчестите материјали за производство на ракотворби е монистра. Новогодишните написи од мониста ќе изгледаат многу убаво и, несомнено, како и вашите пријатели. Со помош на монистра можете да направите вистински ремек-дела на уметноста. Само е потребно да ја вклучите вашата имагинација. Од мониста можете да направите разни додатоци за облека, украси, картички и други композиции. Новогодишната носија е многу популарна, бидејќи во производството на занаети од овој материјал не постои ништо комплицирано и ова е навистина интересна активност. Со мониста, материјалите како метал, сатенските ленти и мулти-обоените камења ќе изгледаат многу добро.

Значи, ако одлучивте да направите Нова Година навистина светла и незаборавна, тогаш одлучете кои титули на новогодишните ноќи ви се допаѓаат најмногу! Можете да направите топки за дрвото, украси за внатрешни работи или разгледници за вашите пријатели.

Новогодишни написи од мониста:

Вашите најблиски ќе ја сакаат разгледницата направена од вашите раце. За да направите разгледница ќе ви требаат:

- монистра

срамежлив - лепак

- јасен лак

- картон (бела и боја)

- шема на слики за разгледница (шеми на Нова Година од монистра можете да ги најдете на Интернет)

Значи, со помош на обоени картони правите разгледница (изберете го формата на разгледницата по ваш вкус). Потоа треба да ја отсечете вашата испечатена слика, која ќе биде главната позадина на вашата разгледница. Оваа шема ќе ставите на бел картон, подмачкајте ја со лак и се шири на сликите (може да го направите со игла). Најдобро е да се примени лакот на мали површини, бидејќи брзо се суши. И за секој случај, чувајте го партал до тебе за да ги избришете иглата и рацете.

Можете да направите брадестиот снегулка, ќе биде добро да се откажам од елката, лустерот или украсуваат Божиќ венец. Исто така, можете да го красат овие снегулки картички или да ги користите за пакување Божиќни подароци. За да се произведе снегулки ќе ви бидат потребни материјали, како што се зрнца, жици (тоа мора да бидат тенки), клешти или пинцета (да ги заостри жица), ножици и, се разбира, снегулка шема. Или можете сами да излезете со снегулка.

Повеќе од овој материјал, можете да направите елка, Дедо Мраз, ѕвезда и многу други занаети. Многу убаво, исто така, ќе изгледа Божиќни топки во мониста. Можете да врзате било мониста со мониста.

Новогодишните написи направени од монистра изгледаат многу убаво и создаваат празнично расположение. Исто така, можете да направите нешто за себе: клучен ланец, другар, нараквица или ѓердан. На интернет, постојат многу интересни локации каде што се изложени многу убави шеми за правење производ направен од монистра. Предметите направени од вашите раце се секогаш пријатни подароци. Затоа, немојте да бидете премногу мрзливи да направите некоја декорација за себе или вашите најблиски. Тоа е навистина едноставно и интересно!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ние самите создаваме есенски композиции, или како да ги сочуваме сеќавањата на златното време на…Ние самите создаваме есенски композиции, или како да ги сочуваме сеќавањата на златното време на…
Новогодишен занает - коњ. Со свои раце правиме подароци на роднини и пријателиНовогодишен занает - коњ. Со свои раце правиме подароци на роднини и пријатели
Занаети изработени од школки. Со свои раце правиме божиќни украси и подароци на роднини и пријателиЗанаети изработени од школки. Со свои раце правиме божиќни украси и подароци на роднини и пријатели
Нова Година го правиме со свои рацеНова Година го правиме со свои раце
Чекајќи ја Нова Година: Новогодишни композиции со свои рацеЧекајќи ја Нова Година: Новогодишни композиции со свои раце
Како да направите оригинални подароци за свадба со свои рацеКако да направите оригинални подароци за свадба со свои раце
Ние направиме постер до 8 март со свои рацеНие направиме постер до 8 март со свои раце
Подароци за Велигден со свои раце и други празници стануваат популарни.Подароци за Велигден со свои раце и други празници стануваат популарни.
Како да направите новогодишни новогодишни елки со свои раце?Како да направите новогодишни новогодишни елки со свои раце?
Интересни и елегантни предмети направени од конуси во пресрет на новогодишните празнициИнтересни и елегантни предмети направени од конуси во пресрет на новогодишните празници
» » Новогодишни написи од монистра