obrechye.ru

`Хилс` - храна за кучиња и кученца

Со цел нашите четириножни пријатели-кучиња-да бидат весели и здрави, тоа не е доволно само да ги сакаме. Дневни прошетки, игри, грижа и квалитетна храна - тоа е она што секое животно му е потребно. Од исправната исхрана, здравјето и долговечноста на нашето милениче најчесто ќе зависи од тоа.

ридови куче хранаДенес, шалтерите на миленичиња продавници се оптеретени со разни гасови во прекрасни пакети. Како да го изберете вистинскиот за храна за кучиња, бидејќи прашањата за диететика за животните се толку комплексни како за луѓето. Луѓето и за себе често не можат да направат балансирана исхрана, а домашните миленици јадат она што сопственикот ги нуди. Оттука и метаболичките нарушувања, дебелината, разните болести на кучењата.

Што нахрани куче, дека таа секогаш беше здрав, весел и среќен живот? Овде на приходите доаѓа суво куче храна "Хил" (Хил) - премија храна. Овој квалитет на храна се врши земајќи ги предвид сите потреби на животното во супстанции потребни за здрав живот. И во согласност со неговите карактеристики и животниот век.

Според претставниците на компанијата за производство на храна за домашни миленици "Хилс" храна за кучиња се разликува во својот состав и формулирање на храна за кучиња со посебни потреби, а тоа, пак, се разликува од верзијата за млади кученца. Не е само обична конзервирана храна или сува храна за здрави животни, туку и уникатна терапевтска храна која им помага на многу домашни миленичиња да се ослободат од своите "рани".сува храна за кучиња

Не можете дури и да претпоставите дека "Хилс" - кучешка храна, која содржи многу витамини и антиоксиданти, зајакнувајќи го имунитетот на животното. Вклучува висококвалитетни протеини за развој на мускулите, калциум за силни заби и коски, масни киселини за блескава волна.

Компанијата "Хилс" куче храна развива и произведува, со оглед на многу фактори:

  • Големината на нашите миленичиња. Кучињата се мали, средни, големи и многу големи, и сето ова треба да се земе предвид при организирање на нивната правилна исхрана.
  • Физиолошка фаза на развој на кучето. Се развиваат храна за кастрирани и стерилизирани животни, за кучиња од бремени жени и доилки.
  • Активност на животни. На пример, куче борбата раси треба повеќе протеини и витамини.

Многу е важно компанијата да произведува специјални медицински лекови. Прво, "Хилс" е храна за кучиња кои страдаат од хронични болести. На пример, ако се открие во животни отитис, дерматитис, алергија на храна или болести на дигестивниот тракт (колитис, гастроентеритис), тогаш тие ја разви Хипоалергично храна.

куче храна за кучиња ценаПостојат цела низа на гасови, кои не се наменети за третман на животни, туку за превенција. Тие треба да се воведат во исхраната на кучето со цел да се избегне развојот на болеста и да се зголеми очекуваното траење на животот на нашите миленичиња во иднина. На пример, постои храна која овозможува спречување на почетокот и развој на уролитијаза.

Со оглед на фактот дека само природни производи се вклучени во храна "Хилс" за кучиња, нејзината цена, се разбира, е различен од оние евтини конзервирана храна, што понекогаш само поткопа здравјето на животните. На кучето расте активно и здраво, му требаат хранливи материи, кои најчесто се наоѓаат во месото. Затоа, основата на сувата храна е сурово месо со висок квалитет: живина, зајак, говедско месо. Житарици (пченица, ориз и пченка), сите видови зеленчук, морска храна, па дури и овошје се воведуваат во добиточната храна. Исто така, се додава витаминско-минерален комплекс, корисни растителни масла, лековити билки или нивните екстракти. И храната на овој бренд не е само корисна, туку и неверојатно вкусна, а кучињата го јадат со големо задоволство.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Сува храна за кучиња од мали расиСува храна за кучиња од мали раси
Тајни на вкусна храна за кучиња: храна за кучиња "Brit"Тајни на вкусна храна за кучиња: храна за кучиња "Brit"
Хипоалергична храна за кучиња: храна на највисоко нивоХипоалергична храна за кучиња: храна на највисоко ниво
Која храна за кучиња е подобра?Која храна за кучиња е подобра?
Куче: колку години живее ова животноКуче: колку години живее ова животно
Да се ​​избере храна за кучиња "Кралската кучешка"? Осврти ќе го извести!Да се ​​избере храна за кучиња "Кралската кучешка"? Осврти ќе го извести!
Дали вреди да се купи супер премиум храна за кучиња?Дали вреди да се купи супер премиум храна за кучиња?
Feed `Monge` за кучиња: опис, корисни својстваFeed `Monge` за кучиња: опис, корисни својства
Диета за исхрана на кучиња: карактеристиките на избор. Ефекти врз телото на животното кај одредени…Диета за исхрана на кучиња: карактеристиките на избор. Ефекти врз телото на животното кај одредени…
Биомил за кучиња: состав, бенефицииБиомил за кучиња: состав, бенефиции
» » `Хилс` - храна за кучиња и кученца